Interview S Cor Brom Wat een start voor een trainerZowel in de competitie als in de strijd om de UEFA-Cup loopt alles boven verwachting voorspoedig. Na de sympathieke Ivic dan nu weer een Neder landse trainer; eens assistent van Rinus Michels. We laten hem aan het woord: INTRODUCTIE "Toen ik hier indertijd wegging, heb ik nooit gedacht nog eens terug te zullen komen. Daar sta je dan ook niet bij stil; je hoopt alleen te komen bij een ploeg, die doorgaat voor een topploeg, omdat dat nu eenmaal het meest in teressant is voor je loopbaan als trainer, leder een streeft daar toch wel naar, ik dus ook. Toevallig zit ik nu hier, ik had net zo goed ergens anders terecht kunnen komen natuurlijk. Het is me meegevallen, hoewel ik dit wel ver wacht had. Ik weet, hoe de sfeer hier is en hoe een en ander functioneert en wat ik had ver wacht, heb ik hier ook aangetroffen. Ik ben echt met alle plezier hier bezig. Het spel vo rig seizoen was anders; voor mij stond het vast met deze jongens anders te voetballen dan voorgaande jaren. Ik geloof, dat dat ook aardig lukt en we brengen nu ook een aantrekkelijker spel op de mat. M'n verwachtingen komen tot nu toe goed uit. De spelers krijgen nu meer vrijheid overeenkomstig bepaalde richtlijnen, waarbinnen gewerkt dient te worden. Zaak is, dat het primair organisatorisch moet kloppen en dat loopt nu goed. Dan heeft men nu alle vrij heid van handelen. PUBLIEKE BELANGSTELLING We zijn duidelijk op een betere weg; door iets meer te brengen dan de laatste jaren het geval is geweest èn met nog wat geduld, zul je op de duur toch meer publiek naar het stadion trek ken. Van 5000 mensen kan een club niet leven, we moeten duidelijk naar meer toeschouwers toe en ik geloof, dat als we op deze weg door blijven gaan, dat dat wel zal lukken. Mits dan beide ploegen er wat voor doen. Zoals bij VVV thuis zat het aardig vol, te weinig nog, maar oké, maar die mensen zagen maar één ploeg, die er iets aan wilde doen. Je hebt twee ploe gen nodig om de wedstrijd te maken. De neu- 118 V.*J cl trale toeschouwer blijft dan weg, terwijl de echte Ajacied blijft komen. Dat is een jam merlijke zaak en ik hoop wel, dat tegenstan ders ook met een open vizier willen blijven voetballen, want iedereen moet wel beseffen, dat het publiek belangrijk is. Of je nou met 4-0 of met 8-0 verliest, maakt dan ook niets meer uit. Blijf je zo voetballen als bv. VW hier deed, dan gaat het moreel van de spelers ook de bietenbrug op, dat wordt ook waardeloos, en als de tegenstander een beetje vrijer voetbalt, dan verliezen ze mis schien met grote cijfers, maar dan heeft ieder een nog een beetje plezier in het voetballen en volgens mij persoonlijk heeft een team dan meer mogelijkheden om tot een betere score te komen dan wanneer alles zo krampachtig gaat. Verder moeten de spelers meer vertrou wen in zichzelf krijgen, wat je met laf spel beslist niet kweekt. PIM VAN DORD - BLESSURE??? Zwamborn is een aankoop van mij geweest, ja. Hij staat er vrij vaak in, mede gezien de bles sure van Pim van Dord, althans, hij had wel kunnen spelen, maar moet dan ook niet één verkeerd zetje krijgen. Pim is niet gepasseerd, maar hem eruit halen was eigenbelang voor hem. Ook was dit noodzakelijk om Zwamborn in de groep te plaatsen en de nodige ervaring op te laten doen; bij blessures van Pim zal hij er toch in moeten. Hij komt dan niet helemaal vreemd in het team en die keren, dat hij ingevallen is, was in het belang van de groep, ledereen weet dat nu, daar is ook over gepraat. Erkens moet ook na z'n blessure weer in de groep geplaatst worden, dat is gewoon logisch en in het belang van de groep. Zwamborn speelt goed en geeft zeker vertrouwen. Het is ongeveer hetzelfde type speler als van Dord. Ik kende hem al een x-aantal jaren. Muetstege en Clarke zijn ook op mijn advies gekocht, allicht zou ik haast zeggen. ORANJE Ik ben voorstander van het leveren van spelers voor het Nederlands elftal. Oranje is het 5 mmm

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1978 | | pagina 7