Eerst wil ik dus sober spelen, m'n dekking goed verzorgen en evt. later meegaan in de aanval. Waar ik voor sta, verdedigend werk, moet eerst goed kloppen. De rest komt dan vanzelf. SUPPORTERSPOST Ik krijg vrij veel post van supporters en beant woord deze nog steeds allemaal zelf. Op het ogenblik is er veel vraag naar foto's met handtekening, maar die heb ik nog niet. We zijn er wel mee bezig, maar het zal nog wel even duren. Even wachten dus! Mocht het teveel voor mij worden, dan roep ik jullie hulp wel in, maar voorlopig kan ik het zelf nog wel aan. Ik vind het een blijk van waardering en erg leuk. GYMLERAAR Op het ogenblik doe ik verder niets buiten voetballen en trainen. Ik ben g/m-leraar, af gestudeerd in Den Haag twee jaar geleden, ik heb wel al gewerkt als leraar en ook als p.r.- man bij een groot-winkel-bedrijf even tussen door, als ontspanning eigenlijk meer. Ik ga nu trouwen en een nieuw huis bewonen, dus voor lopig ben ik druk genoeg met mezelf. Die stu die van de academie voor lichamelijke opvoe ding hou ik gewoon achter de hand voor na het voetballen. AMSTERDAM-DEN HAAG-LEIDEN M'n aanstaande vrouw is Haagse van geboorte en we gaan nu lekker in Leiden wonen; Amster dam zie ik om te wonen voorlopig niet zitten en het is toch maar een klein stukje rijden. In Den Haag heb ik 5 jaar gewoond, veel vrien den gemaakt en het hartstikke naar m'n zin gehad, dus ik wil er liever niet te ver van weg. SPIERPIJN Verwachtingen voor dit seizoen? Dat is moei lijk! PSV, AZ'67 en Twente zijn toch ploegen, waar we terdege rekening mee dienen te hou den. Het loopt nu lekker en soepel en het is te hopen, dat we dit even vol kunnen houden. We scoren vrij vlot, dan vallen we wat terug; misschien ook doordat er teveel risico geno men wordt, door het teveel willen aanvallen valt de aansluiting misschien iets teveel weg. Wat Brom zoal in z'n hoofd had bij Sparta, komt er hier ook wel weer zo ongeveer uit. De jongens reageren er nog wat onwennig op, zijn Ivic gewend en dit levert weieens proble men op in het veld. De opdrachten van Brom zijn ongeveer hetzelfde. Ik sta ervoor om te verdedigen; alles wat je meer kan doen, is meegenomen. Daar ga ik echt van uit. Brom traint hier duidelijk harder dan bij Sparta. Ik heb hem twee jaar meege maakt en voor de semi-profs bij Sparta ging het toen al hard. Maar wat ik hier meegemaakt heb, is voor mij zelfs een openbaring. Dit ging wel zo vreselijk hard, dat ik er in het begin duide lijk problemen mee had. Gelukkig ben ik daar nu een beetje overheen. Ik geloof wel, dat ieder een er moeite mee had. Conditioneel heeft Ajax één van de sterkste ploegen in Nederland; die jongens blijven lo pen, dat is niet te geloven. Het is nu wel pret tig, maar het heeft ook heel wat krachten ge kost van iedereen. Een hoop pijn, spierpijn en pijn overal eigenlijk. Maar pijn is niet zo erg, als het weer overgaat. ORANJE De rechts-back-plaats in Oranje is altijd een open vraagteken. Nog steeds! Als het bij Ajax lekker loopt, dan heb ik de kans me wat meer in de kijker te spelen. Een kleine hoop heb ik altijd. Alles is meegenomen, als ik uit probeer te gaan van niets. Ga ik erop rekenen en lukt het niet, dan is het een teleurstelling. In Joegoslavië ben ik eens ingevallen tijdens de E.K., twee jaar geleden. In eerste instantie kon ik niet, omdat ik voor het eindexamen zat. Ik mocht toen nakomen, maar miste wel trainingsritme. Dan is het wel erg moeilijk om zo in te vallen en gemotiveerd te zijn; ik zat inmiddels in m'n vakantie Achteraf vond ik het toch wel goed gaan. Daarna heb ik geen kans meer gehad om in Oranje te spelen; wel zat ik enkele malen bij de selectie, met Jong Oranje tegen Polen vorig jaar heb ik ook nog meegespeeld, dat was vlak voor de W.K. Ik kreeg hier de duide lijke opdracht mandekking toe te passen en dat heb ik gedaan ook - die vent had geen schijn van kans. Maar ze hadden graag meer gezien. Ik had alleen m'n opdracht uitstekend uitge voerd. 10

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1978 | | pagina 12