Interview Wim Meutstege ACHTERGROND We laten Wim zelf aan het woord: "Via het Gelders jeugdelftal ben ik bij Go Ahead terechtgekomen waar Barry Hughes samen met Joop Brand de scepter zwaaide. Door m'n studie (lichamelijke opvoeding-red.) ben ik in Rot terdam bij Excelsior terechtge komen, waar Sparta me na twee jaar weggehaald heeft. Na vijf jaar Sparta in de A-selectie zit ik dan nu bij Ajax. Ik ben 26 jaar oud, rijd een Datsun en heb een drie-jarig contract. M'n trouwkaart vindt U ergens tussen het interview. Ik ben geboren in Lochem, zo'n 20 km van Deven ter af. Zo kwam ik bij Go Ahead en alleen door de studie moest ik wel veranderen van club toen. Op dat moment vond ik m'n studie duidelijk be langrijker dan het voetballen. Maatschappelijke zekerheid wilde ik eerst heb ben; eerst m'n studie afmaken en me daarna vol ledig toeleggen op de sport. Voor de meeste spelers is dat wel het beste, dacht ik. Je voet balt dan wat zekerder, hè? Als je weet, dat je met voetballen zoveel geld moet verdienen en er gebeurt wat, een ongeluk of zo, en je bent uitgeschakeld, dan ben je ook je inkomsten kwijt en dat is voor de meeste spelers nadelig. Met een maatschappelijke achtergrond voetbal je nu eenmaal wat rustiger. CONCURRENTIE ellen hleij en wim meutstege trouwen 4 oktober om 16.00 uur in de raadzaal van oegstgeest, wilhelminaparh 17 receptie: 17.00- i9.oo uur in restaurant allemansgeest ons nieuwe adres is fagelstraat 9 2334av leiden per l5-9-'78 wordt, niet? Bij Ajax staan de belangen voorop en die zijn vaak te groot om slecht spelende spelers te handhaven, al is het nog zo'n aardige jongen. Als je op dit niveau bezig bent, moet je nuchter kunnen zijn. Bij een kleine club als Excelsior zijn vriendschapsbanden er vaak de oorzaak van, dat ze je op een bepaalde plek gewoon laten staan, ook al speel je slecht. Hier bij Ajax wordt je dan nor maal vervangen en dat vind ik logisch. Ik probeer het zover niet te laten komen en zo goed mogelijk te spelen. Wel kun je natuurlijk altijd een terugslag krijgen. Dat zien we dan wel weer. Als het punten gaat kos ten, moet je er gewoon uit. M'n grote concurrent bij Ajax op de rechts back-plaats is Johan Zuidema natuurlijk. Het is zijn plaats. Z'n blessure kan nog wel even aanlopen en dan maar wachten, of en hoe hij terugkomt. Voorlopig speel ik op die plek, maar er lopen zeker nog meer jongens, die, als het slecht gaat, ook op die plaats kun nen spelen. Ik ken ze ook nog niet allemaal zo goed! Niemand is zeker van z'n plaats; als je slecht speelt, is het normaal, dat je vervangen SFEER BIJ AJAX De sfeer bij Ajax is me ontzettend meegeval len; je hoort weieens van: het is allemaal za kelijk en grimmig, maar tot nu toe ben ik erg goed opgevangen door de jongens. Ik kan vrij goed met iedereen opschieten en het gaat allemaal erg plezierig. Alles gaat vlot, het trainen en de wedstrijden; het is zeker niet moeilijk geweest. Kijk, ik weet natuurlijk hoe Brom reageert en dat had ik met Ivic niet geweten, hoewel je dat dan snel genoeg leert. Als Ivic hier had gezeten, was ik ook graag naar Ajax gekomen. Het is nu wel wat makkelijker met Brom, om dat je elkaar kent. Ivic kwam bij mij altijd erg sympathiek over. De kans, dat ik opge steld word door Brom is wel groter, omdat hij mij zelf hierheen heeft gehaald, alhoewel ze ook met genoeg andere spelers bezig zijn geweest, Kees Guyt, Zondervan van Den Haag, die stonden bovenaan de lijst. Toen dat niet lukte, kwam ik. Wel derde keus! Ik kom wel nuchter over, omdat ik ook alles eerst nog moet aanzien. Bij Sparta wist ik precies, hoe de jongens reageerden, hier niet. 9

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1978 | | pagina 11