"LEZERS SCHREVEN ONS" Naar aanleiding van de zich uitbreidende tendens in ons land het voetbal dood te schrijven, deze brief. Door het overgrote deel van de sportpers worden van de meeste wedstrijden alleen de nega tieve feiten opgemerkt en aan de lezers doorgegeven. De manier waarop in de "Haagse Courant" de finale van het A'dam 703-toernooi werd beschreven, is een bewijs hiervan en tevens van het feit, dat er hier een enorme Ajax-haat heerst. Overigens merk ik ook positieve feiten op, nl. dat de Ajacied erg positief over Ajax blijft schrijven en dat er veel mensen uit Den Haag regelmatig Ajax bezoeken. Met sportgroeten, Piet Bodde. Commentaar: Ja Piet, Jaap van Praag zei het al: "Je wordt als Ajacied geboren of niet. Of je houdt van Ajax met heel je hebben en houwen, of je haat Ajax. Wij bevelen "Het Parool" aan als lec tuur; deze krant geeft objectief nieuws en leuke verhalen over ons aller Ajax! Jammer dat er weer bij A'dam 703 een beroep is gedaan op AZ'67 en Anderlecht. Naar mijn mening moeten ze ieder jaar een andere opzet geven aan het toernooi met natuurlijk Ajax als vaste deelne mer, en drie totaal andere clubs. Wat dat betreft heb je toch keuze genoeg in Europa of in de we reld. Groetjes, Friso Sassen. Commentaar: Dit zou inderdaad dé ideale opzet zijn van het A'dam 703-toernooi. Het lijkt ons juist Ajax twee Europese clubs uit te nodigen met dan één deelnemer uit Zuid-Amerika. Fluminensa steelde vooral vrijdag duidelijk de show! Graag ontvang ik van iemand enige informatie over de geschiedenis van Ajax. Ook foto's neem ik graag over tegen een kieine vergoeding. n .1 T. Mentink, Waterdijk 2 - Schalkhaar. Hallo Tjeerd, eerst even een bedankje voor hetgeen jij en Wim elke keer weer presteren om een goed blad te maken. Echt, het is enorm! (Blozen dus even!) Ik heb in nr. 7 verbaasd het citaat van Jan van de Schoor gelezen. Blijkbaar heeft hij nog nooit een wedstrijd in Oost-Europa meegemaakt, want anders had hij nooit zoveel onzin in één citaat geschreven. In maart 1977 was ik in Oost-Duitsland bij Dinamo-Berlin en Dinamo-DresdenIn de ze wedstrijd bleek de scheidsrechter een zwakke schakel en hij werd dan ook steeds uitgefloten. Op een gegeven ogenblik gingen de supporters met elkaar op de vuist. De speaker vroeg beleefd of men wilde ophouden met het uitfluiten van "vriend" de scheidsrechter. Natuurlijk belachelijk, maar het gebeurde. Volgens Jan van de Schoor geen relletjes in Oost-Europa? Natuurlijk hoor je daar niet van. Maandag stond er in de krant, dat de scheidsrechter een puike partij had staan fluiten; geen woord over de rellen. Zo gaat het ook, als we fragmenten van wedstrijden uit Oost-Europa op de buis krijgen: alleen de goede kant, nooit de mindere zijde. Daarom zou ik Jan van de Schoor maar eens aanraden om in het vervolg eerst maar eens achter de werkelijkheid te komen, voordat hij schrijft over landen, waar hij waarschijnlijk nog nooit is geweest. Jullie besluit om verder geen commentaar te leveren, was juist. Hier past ook geen verder commentaar bij. Succes verder, Joh. IJzerman. Commentaar: Inderdaad Johan, als een voorzitter van de Landelijke Federatie en van de Feyenoord- supportersvereniging al zulke onzin gaat uitkramen, dan blijf je nergens. Van dhr. van Wesel van de PEC Zwolle-fanclub vernamen wij, dat Jan van de Schoor nu beweert, dat de rellenschoppende Feyenoord-supporters in feite verklede supporters waren van andere verenigingen, zoals FC Utrecht. NOU JA MOE!

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1978 | | pagina 8