Contact vooraf Aan de clubs en de supportersverenigingen heeft NS gevraagd of zij mogelijk zelf ook hun supporters begeleiden. Als dat zo is, wil NS graag weten, wanneer, met welke treinen, met hoeveel man enz. Van hen wordt ook de medewerking gevraagd NS tijdig te informeren over wijzigingen in het pro gramma e.d. Die vraag is ook aan de KNVB voorgelegd. Daarenboven zou men graag zien, dat de KNVB met zijn wedstrijdkalender er rekening mee houdt, dat bepaalde clubs niet tegelijk een uit wedstrijd spelen. Daarmee hoopt men te voorkomen, dat supporters van concurrerende clubs elkaar onderweg ontmoeten. Met de politie heeft NS de nodige afspraken gemaakt om elkaar te informeren over alles wat maar met de begeleiding van de voetbalsupporters te maken heeft. En uiteraard ook over het elkaar bijstaan. Ook wil NS graag van de politie, dat de scha de aan NS wordt gemeld aan de CMK. Bij Justitie wil NS erop aandringen, dat NS bij berechting de schade vergoed krijgt. Verder wil men bijvoorbeeld meldingsplicht laten be kijken, zodat vandalen een tijdje de wedstrijd van hun favoriete club niet kunnen bezoeken. Ook zag NS graag een centrale registratie van voetbalvandalen Niet stimuleren Overmatig gebruik van drank wil nogal eens aanleiding zijn tot herrie en vandalisme. NS wil de verkoop van drank op de stations en de treinreis niet verbieden, maar wil het ook echt niet stimu leren. Met Servex, de restauratiedochter van NS, en met Wagon Lits wordt dit opgenomen. Geconcentreerd vervoer is voor het goed kunnen begeleiden het mooiste. Dat heeft men echter niet altijd in de hand, want een bepaalde trein voorschrijven gaat niet. Wel wordt in studie genomen of er op het gebied van speciale plaatsbewijzen iets gedaan kan worden. Ten aanzien van het mate rieel zal NS er zoveel mogelijk voor zorgen, dat er voldoende zitplaatsen zijn. Zonodig zal er ma terieel bijgesteld worden. De Meldkamer doet dit in overleg met de Hoofdverkeersleiding. En weet men de aantallen te vervoeren reizigers tijdig, dan doet men het vooraf. Bij de loop van de treinen zal er zoveel mogelijk rekening mee worden gehouden, dat de overige reizigers geen last van de supporters hebben. Communicatie Erg belangrijk in het hele gebeuren is dus de communicatie. De mensen van SR en de controleploe gen zitten bij de Centrale Meldkamer aan het lijntje, alle anderen moeten de Meldkamer zo direct en goed mogelijk op de hoogte houden. Andersom zal de CMK ook elke betrokkene op de hoogte brengen van wijzigingen, kwalijke ontwikkelingen enz. SR beschikt thans over een zendernet met 30 posten. Eind van het jaar hoopt men dit uitgebreid te hebben tot 69 posten en dan bestrijkt men het hele land. 4

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1978 | | pagina 6