15-08 Militairen (Ned.) - Ajax 1-7 Doelpunten: Kaiser, Meyer 2, Brenker, v.d. Hengst 2, 1 e.d. 18-08 Fluminense - Ajax 2-2 Doelpunten: Meyer, Lerby. 20-08 Anderlecht - Ajax 2-2 Doelpunten: v. Dord, Clarke 22-08 Huracan - Ajax 4-3 Doelpunten: Lerby 2, Everse 23-08 Valencia - Ajax 1-0 Doelpunten: Geen. Van harte feliciteren wij onze leden Albert en Marjo Hendrix met de geboorte van hun zoon Kazimierz. Het nieuwe voetbalseizoen is alweer in volle gang. Wie er kampioen gaat worden? Dat weet "gelukkig" nog niemand. Wat we echter wel weten, is dat de N.S. een actie gaat beginnen om voetbalvandalen met harde hand aan te pakken. Onderstaand artikel ontleenden wij - met toestem ming van de N.S. - uit het personeelsblad "De Koppeling" van 11 —8— '78- Intensieve voorbereiding op nieuwe voetbalcompetitie. NS PAST STRAFFE MANDEKKING TOE IN STRIJD MET VOETBALVANDALEN Afspraken met KNVB, clubs, supportersverenigingen en politie. NS heeft zich intensief voorbereid op de komende voetbalcompetitie in de hoogste afdeling. De twee coaches, Spoorwegpolitie en Exploitatie, hebben zich in die voorbereiding vooral bezig gehouden met de structuur van de preventieve begeleiding van de voetbalsupporters naar de wedstrij den van hun club. Doel van die begeleiding is een vlot en geruisloos vervoer van de supporters. Zo vlot en geruisloos dat andere reizigers er geen last van hebben en dat de vandalen onder de suppor ters, want daar gaat het vooral om, geen voet aan de grond krijgen. Bij de daadwerkelijke, bijna wekelijkse begeleiding door NS zelf is men dan ook van plan straffe mandekking toe te passen op de vandalen. Voor de preventieve begeleiding rekent men op de mede werking van de KNVB, de clubs, de supportersverenigingen en vooral de bij het gebeuren betrokken NS'ers. Met de politie zijn de nodige afspraken gemaakt. De maatregelen van NS zijn uitdrukkelijk niet gericht op de goedwillende supporter, maar op de vandalen onder hen. Inzet Aan de hand van de ervaringen uit het verleden, het wedstrijdprogramma, plus het zich afspelen van andere evenementen, wordt per competitiedag bekeken voor welke wedstrijden de mannen van Spoorwegpolitie en controleploegen van Ep worden ingezet. Op de competitiedag zelf heeft de Centrale Meldkamer een centrale rol. Daar wil en moet men, graag vooraf, weten met welke trei nen supporters op stap gaan, maar zij moeten ook weten, wat er tijdens de reis en tijdens de wed strijd gebeurt. Van de verenigingen, van de politie, maar ook van de eigen mensen van SR en Ep, die zij aan het mobilofoon- of portofoon lijntje hebben, moet de informatie komen, zodat men kan bijsturen. Bijsturen met bijv. extra personeel, inzet van extra materieel, waarschuwen van de po litie. Geconcentreerd Belangrijk in de daadwerkelijke begeleiding van de supportersschare is die schare zoveel mogelijk geconcentreerd te vervoeren. Intensieve surveillance in de trein moet dan tot resultaat hebben, dat vernielers en herrieschoppers niet aan bod komen. En loopt het dan toch fout, dan krijgen ze met een lik op stuk. Heenzenden met een waarschuwing is er niet meer bij en in het proces-verbaal komt in ieder geval het bedrag van de veroorzaakte schade te staan. Die kan meteen betaald worden of loopt mee door naar de justitie, opdat de rechter er rekening mee kan houden. Ook al ligt het ac cent het komende seizoen op "voorkomen", tolerantie zal er dit keer niet bij zijn. Bij het hele gebeuren heeft SR de leiding en de verantwoordelijkheid. Na afloop van ieder "evenement" verzamelt SR de ervaringen en gegevens om te analyseren en te evalueren. Het bij de voetbalbegeleiding betrokken personeel van SR en Ep wordt uitvoerig over de plannen ingelicht. 2

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1978 | | pagina 4