Uw blad dit te weten komen? Kunt U informeren bij het bestuur, wanneer men start met het uitgeven van de AJAX- krant? Dit zou de tegenhanger worden van de Wastora-krant over AZ'67 in Amsterdam. Volgens kranteberichten zou men hier begin 1978 al mee beginnen. Kunt U mij 4 seizoenkaarten vak-F sturen? Kosten ze 75 piek? Hoe moet ik het geld betalen? Ik hoop, dat ik mijn vlag weer kan meenemen bij wijze van proef. Mocht alles wat de vlagge- stokken betreft nog mislopen (rellen), dan hebben wij het zelf verknald. Maar zelfs wij mogen toch wel een kans krijgen? Met de meeste hoogachting, de Chinees F-side. Ronald. Bedankt Ronald, voor je uitgebreide brief. Inderdaad zien wij ook, dat de F-side als enige groep in het stadion Ajax blijft aanmoedigen. Dat schijnt nu eenmaal hier in Nederland niet anders te kunnen. In Engeland staat een heel stadion als één man achter zijn team; je verkeert daar als "nuchtere" Hollander in het Walhalla. Maar goed, met jullie van de F-side blijven wij als supportersvereniging proberen iets van de heerlijke Engelse sfeer over te laten waaien naar het Ajax-stadionVoor het 703-toernooi in Amsterdam valt zeer weinig te regelen, omdat Ajax uitsluitend hier als deelnemer aanwezig is en verder niets te zeggen heeft over de organisatie en het gebeuren eromheen. Het O.S. zal verder geen enkel risico wen sen te nemen en ons tot hen wenden voor een "proef" heeft weinig zin. Binnenkort zullen wij tijdens een gesprek met het nieuwe, sterk gewijzigde, Ajax-bestuur, deze zaak aankaarten. Als bestuur van De Ajacied zijn wij van mening, dat het meenemen van vlaggen toegestaan moet worden; ook al om het beeld in het stadion te verbeteren. Dat er aan een vlag een stok zit, lijkt ons niet meer dan normaal; waar moet je die vlag anders aan vast binden om ermee te kunnen zwaaien? Je vragen over seizoenkaarten en de eventuele Ajax-krant worden elders in "De Ajacied" al behan deld. CITAAT: "In Oost-Europese landen hoor je nooit wat van relletjes. Daar slaan ze zo'n opstand met een de kop in. Wij zijn veel te tolerant. Ik wil die herrieschoppers best positief benaderen. Het is tenslotte een maatschappelijk probleem. Moeilijkheden worden opgezouten en tijdens een wedstrijd geuit. Daarom zal je met die jongens moeten praten. Beroepsherrieschoppers nemen dan wel de be nen. Die gaan naar een andere sport, naar volleybal of basketbal en dan zijn wij mooi van ze af. Jan van de Schoor, voorzitter Landelijke Federatie en voorzitter Feyenoord-supportersvereniging. Commentaar Ajacied: Werkkampen - dissidenten - verbannen worden - doodstraf - Jan van de Schoor vindt Oost-Europa blijkbaar hét voorbeeld om hier te gebruiken. En wil hij nou met ze praten, de kop inslaan of hen naar andere sporten sturen???? Van dergelijke opmerkingen worden we nu echt onpasselijk. Verder maar geen com mentaar hierop; woorden schieten hier tekort. DENK AAN ONZE ADVERTEERDERSZIJ DACHTEN OOK AAN U! 11 5

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1978 | | pagina 7