6 FEDERATIE-PERIKELEN Met Pasen dit jaar vond het jaarlijkse zaalvoetbal toernooi in Deventer weer plaats, uitstekend ge organiseerd door de Heer Ordelman van de Go Ahead Eagles Fanclub. Go Ahead Eagles won door strafschoppen van Ajax. Met Pinksteren vonden de eerste Nederlandse Kampioenschappen in Opheus- den plaats, georganiseerd door "De Ajacied". Ook hier greep Fanclub The Eagles in de finale de fel begeerde beker voor Ajax weg. De betrekkingen tussen het bestuur van Fanclub The Eagles en "De Ajacied" zijn uitstekend, ondanks het feit, dat de Heer Ordelman in het bestuur van de lande lijke federatie voor supportersverenigingen zit. Zoals inmiddels bekend, heeft "De Ajacied" beslo ten niet tot deze federatie toe te treden. Over de redenen voor dit besluit is al uitgebreid eerder gesproken Met de voorzitter van de Duitse federatie, de Heer Carlo Sperrle, hebben wij uitstekende contacten. Carlo is tevens secretaris van de Europese Federatie. Recentelijk zijn we bij de Heer Sperrle op bezoek geweest in Mühlheim a.d. Ruhr. We werden hier geweldig ontvangen en dankzij zijn vrouw en zoon kwam het ons aan niets tekort. Zoals misschien bekend, heeft De Ajacied als enige Nederlandse club deelgenomen aan de 2e E.K. in Karlsruhe en heeft de Ajacied direct het verzoek ingediend bij de Duitse federatie om de volgende E.K. te mo gen organiseren in 1979 in Nederland. Inmiddels werd de Europese Federatie opgericht, die de E.K. aan een bepaald land dient te geven. Ook kwamen er in de meeste landen federaties van de grond, zoals in Nederland. De Duitse federatie had de E.K. al aan de Ajacied toegezegd, maar dankzij de bereidwilligheid van de Ajacied kon de Europese federatie officieel de Nederlandse federatie vragen, of zij geïnteresseerd was in het organiseren van de volgende E.K. Dat bleek zij niet en De Ajacied is nu officieel de organisator van de volgende E.K. in 1979, ergens in Nederland. Blijheid natuurlijk bij ons van Ajacied, en hopelijk wordt een en ander een groot succes. Dankzij onze contacten met de Heer Sperrle zijn we wel op de hoogte gekomen van de capaciteiten van de secretaris van de landelijke federatie supportersverenigingen hier in Nederland, de heer Gmelig, en de typische besluiten, die deze federatie in haar bestuur neemt. Zoals U weet, zitten o.a. in het bestuur de Heer van de Schoor van de supportersvereniging Feyenoord, de Heer Gmelig van de sup portersvereniging Amersfoort en de Heer Schreuders van de supportersvereniging PSV. Op 25 en 26 februari is de Europese federatie bijeengekomen in Mühlheim, waar de Nederlandse federatie zich positief opstelde t.o.v. deze Europese federatie. Ook het aan de Heer Sperrle op gestuurde Nederlandse verslag hebben wij gelezen, nog steeds puur positief over de oprichting van een Europese Federatie. Daarna een poosje niets en tot zijn verbazing ontvangt de Heer Sperrle dan een vodje, wat een brief van de Nederlandse Federatie moet voorstellen, waarin in één lange zin wordt medegedeeld, dat Nederland niet zal toetreden. Buiten de koele stijl en de vele taal- en type-fouten in de brief van de Nederlandse Federatie, staat er ook niet in, waarom niet. Wie denkt de Nederlandse Federatie eigenlijk voor zich te hebben??? Ook deelt zij mee, dat zij de E.K. niet zal organiseren en nou komt het dat de Nederlandse Federatie er tegen is, als de E.K. aan de supportersvereniging De Ajacied wordt toegewezen, daar deze geen lid wenst te worden van de federatie! In het verleden heeft de Nederlandse Federatie ook al eens een brief van de Ajacied aan de Heer Sperrle doorgestuurd, om de goede contacten tussen De Ajacied en de Duitse- en Nederlandse Federatie te breken. Wij vinden dit hoogst kwalijk allemaal van het be stuur van deze Nederlandse Landelijke Federatie en hopen, dat de leden eens opheldering gaan vragen. Deze Ajacied (het blad dan) wordt dit keer aan alle supportersverenigingen en fanclubs gestuurd, vandaar dat dit hele verhaal hierin staat. Het blijkt nu wel, dat het bestuur van de fede ratie volstrekt incapabel is en de secretaris moet eens proberen een nette brief te typen. Onbegrijpelijk, dat de Stuurgroep Betaald Voetbal de federatie een duidelijke plaats geeft en dat er minstens voor drie jaar 225.000,is gereserveerd voor hen. De Heer Ordelman van Fanclub The Eagles is voor ons de enige man met een gezonde kijk op de zaken; dat hij hieraan meewerkt kan misschien nog wat ten goede keren. Verder is het belachelijk, dat de federatie van een toon aangevend voetballand als Nederland niet toetreedt en federaties uit IJsland, Spanje, Finland e.d wel We vinden dit een pure blamage voor Nederland. 'k-k-kick'k'k-k-k-k-k

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1978 | | pagina 8