Individ ueel dan welMaar wat heb je daar aan, als je je teamgenoten vergeet? Dan komt er niets uit. Alleen gaat het leuk, samen ben je sterk 6 wel gelijk, hij is nu zekerder van zichzelf, valt aan en verdedigt, kent z'n verantwoorde lijkheid en wi I werken ARGENTINIË. Holland heeft zeker nog goede spelers, maar minder dan voorheen. In 1974 hadden we Cruyff nog en dat is de beste voor zo'n team als leider. Iedere speler die met Johan speelt, is zo'n 10 tot 15% beter dan zonder Cruyff in z'n team. Daardoor trekt zo'n jongen het hele elftal met zich mee omhoog. Wel ben ik er zeker van, dat Holland in Argentinië goed zal spelen en er ook wat voor wil doen, vechten om iedere bal, zoals Ajax in Torino o.a. deed. Op hetzelfde ogenblik zie ik wel een gevaar. In 1974 lever den Ajax en Feyenoord, twee teams met onge veer dezelfde speeltrant, de meeste spelers. Dat groeide vrij gemakkelijk samen tot één team. Nu komen de spelers ook uit bv. A.Z .'67 en PSV, die anders spelen dan Ajax, daardoor ben ik bang voor de stijl in dit team. Bovendien wordt er veel te weinig geoefend. Ik hoop dat Holland het verder brengt dan in 1974, dan kan ik ook zeggen: hé jongen, daar heb ik ook nog gewerkt! Alleen Schrijvers en Krol van Ajax nu, ik geloof zeker dat er meer spelers van Ajax meegaan. Die spelen dan mis schien niet, maar zitten wel in de selectie. Zoals bvSchoenaker, Simon, Geels, Erkens en natuurlijk Pirn van DordPim is de beste voorstopper van Holland Bovendien heeft hij een uitstekende relatie met Ruud Krol en is hij erg snelJammer, dat Arne- sen geen Hollander is! Pim van Dord is een echte Ajax-boy, een echte Ajax-boy! Nooit problemen, rustig z'n werk uitstekend doen, een fijne Ajacied. Hij is snel, kopt nu veel beter, is hier bovendien geboren en zal hier ook wel doodgaan. Dit seizoen scoorde hij vijf goals! Hij voelt zich ook beter op z'n plaats als voorstopper dan als volledige back. Na Willy van de Kerkhof vind ik Erkens en Schoenaker de beste hier in Holland. Dick scoorde 11 goals en in Holland vind je geen be tere middenvelders. Peters heefteen grote naam, maar wat scoorde hij eigenlijk? Bovendien ver dedigt Schoenaker mee, iets waarin Peters ook niet sterk is. Het probleem bij AZ'67 is, dat ze zo vaak van trainers wisselen. Er lopen genoeg grote namen mee, maar het komt er niet altijd uit. De stijl ontbreekt hier volledig. AZ'67 heeft de beste spelers bij elkaar als groep in Hol land AFSCHEID. Ik geloof echt, dat ik Ajax beter achter laat dan toen ik kwam bij Ajax. De EC hadden we zeker de finale bereikt als we in het eigen stadion hadden gespeeld. Veel publiek is hier inderdaad niet. Jammer is het voor de huidige spelers, dat ze spelen na de tijd van het "gro te" Ajax. In Amsterdam kunnen ze dat niet vergeten. Nu ze niet dat grote Ajax meer zien, zijn ze teleurgesteld en blijven ze weg. Maar ja, alles verandert nu eenmaal En Amsterdam is niet zo voetbal-minded als Rotterdam. Daarom moet je een speler als Tjeu La houden, die geeft nog show weg. Je moet als club niet alleen naar het resultaat kijken Ajax moet grote namen in zijn club houden om publiek te trekken. En niet puur op het resultaat aandrin gen, wat stress oplevert. Nee, show moet je brengen. En wie kunnen dat? Spelers als Tjeu La, spelers met grote namen, leuk en knap om te zien. Dat had ik willen gaan doen bij Ajax, deze spelers kopen. Dan komen de supporters weer en vertellen het door en er komen er steeds meer. Dat heb ik ook allemaal aan het Ajax-bestuur verteld. Een combinatie van resultaat en show. Kijk naar Ruud Krol, knap om te zien, leuk, mooie lichaamsbouw, een echte man! Simon dan, heerlijk om naar te kijken met zijn lichaamsbewegingen. Tjeu La, het ene moment ben je gek van hem en het volgende moment kan je hem wel vermoorden. In Engeland komen veel supporters en is voetbal echt een nationale sport. Hier hebben de mensen in Holland meer manieren om te recreëren. Verder hoop ik, dat in de toekomst er meer mooie en leuke dingen over het voetbal geschreven worden dan nu. Nu zi jn het al ti jd de slechte en nare dingen die je kan lezen. De pers eigen natuurlijk, want dat wil men graag lezen. Maar ook velen lezen graag goede dingen. Het voetbalspel is zo on gelooflijk mooi; kijk maar eens naar de slow motion op de T.V., het is net ballet. Prachtig gewoon. Het is zo gemakkelijk om kritiek te schrijven, veel moeilijker is het voor de pers om de mooie dingen te ontdekken. Als trainer ben ik ook veel met de fijne dingen

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1978 | | pagina 8