ok Geloof me, ik wil niets liever dan dat Ajax nog veel beter wordt na mijn vertrek. Dat werkt ook in mijn voordeel, want daar heb ik dan aan meegewerkt. PSV eindigde nu 4 punten voor op Ajax, omdat PSV het hele seizoen door constant en, heeft gespeeld •or. Ajax was vaak ongelukkig en soms gek! Denk maar aan Volendam thuis en Haarlem, Vitesse uit en Go Ahead Eagles, PSV thuis, Schrijvers geblesseerd enkele weken. Ajax was zonder meer kampioen geworden met een beetje meer verstand. Toch maakten we nu rs 85 goals tegen vorig seizoen 69. Ook scoorden oet nu de andere spelers meer, toch ook een duide- lijk winstpunt. Ajax is nu veel beter. We boe- i ken duidelijk vooruitgang. Dat is echt een ver dienste van de jongere spelers. Ajax verloor o.a. Barry, Dusbaba, Noten en Suurbier, 4 vaste-keus-spelersDeze direct vervangen is niet gemakkelijk. Arnesen, Simon, Lerby enz. konden nog geen half uur rennen. Nu lopen ze 90 minuten als idioten. Ook zijn 3 wedstrijden per week geen bezwaar. Hadden we tegen Juventus in het n eigen Ajax-stadion gespeeld, dan hadden we gewonnen ook. Brugge was dan ook geen pro bleem meer geweest. Dan hadden we nu tegen Liverpool gespeeld. Het Ajax-bestuur ging er zonder meer van uit, dat Ajax tegen Juventus erui t zou gaan Nou, dat hebben ze dan gezien. Trainer, sup porters en spelers wilden in de Meer spelen, maar zij hielden vol: het Olympisch Stadion. Het eigen stadion had heel wat meer geld op geleverd door extra rondes. In Italië ging het helaas verkeerd met de penalties. Geels was bekaf na 90 minuten een verlen ging en miste de eerste penalty. Ja, dan stort de wereld voor de overige penalty-nemers ook wel in. Ajax maakte de fout in het Olympisch Stadion in de laatste minuten. Toch ben ik ge weldig trots op m'n jongens. Om in Torino zo te spelen, vanuit de verdediging in de aanval en weer terug, fantastisch. Normaal gesproken is de thuisspelende ploeg veel sterker, maar hier was dat niet zo. Ondanks de 70.000 men- 1 sen en de scheidsrechter. Toen ik m'n jongens onder deze omstandigheden zag vechten, zei ik alleen nog maar: jongens, bedankt!" i - Mevrouw Ivic vraagt nu of we wat willen drinken. Wim zegt, dat we geen alcohol drinken, dus ik kan nu niet anders meer: jus d'orange. Wel een schaal met salami en kaas. Toch wel leuk, zo'n gesprek ergens anders dan in de perskamer bij Ajax - SPELERS. "Hajduk heeft meer techniek in huis dan Ajax, maar dit team heeft meer mentaliteit. In grote wedstrijden was ik nooit teleurgesteld in dit elftal, zelfs niet bij verlies. Denk aan Manchester, Spartak Levski, Juven tus. Nee, met een kippenhart kom je er niet. Dit is klasse van m'n jongens. Kijk naar kleine Simon, hij loopt dwars door de muur, die je voor hem neerzet. Karakter! Ik hou van voetbal als resultaat en als show. Ling is er voor de show. Soms adoreer je hem en soms verfoei je hem. Hij vergeet het team werk vaak. Hij is nog erg jong en maakt zulke enorme vorderingen, zodat we nog even ge duld moeten hebben. Toen ik hier kwam, vond ik spelers, die niet mee konden verdedigen, zoals Geels, Tjeu La en Meijer. Ja, Geels moest natuurlijk spelen door z'n vele goals, Tjeu La door z'n klasse en daardoor stond Meijer er in het begin naast. Toch moet je zo'n speler dan laten spelen, slecht misschien, maar door hem dan op z'n donder te geven, maak je iets van hem zoals nu duidelijk te zien is. Wel moet je hem na tuurlijk een kans geven. Leeftijd zegt me trou wens vrij weinig. Oudere spelers teren vaak voort op hun verleden, terwijl jongere vech ten om een kans. Dat is wat ik graag wil zien, ook bij de ouderen, inzet en gezonde vecht lust. Zo'n Dickie Schoenaker - oh, fantastisch gewoon!!! Wat een mentaliteit, hij en Erkens En dan te denken, dat ik Meijer bijna om zeep hielp door Ling. Maar op het eind ben ik me echt gaan bezighouden met Meijer; dat ver diende hij ook na de vroegere behandeling van hem hier bij Ajax. Hij moest ook spelen om zijn contract. Net zoals Everse een contract heeft, moest ik nu Lerby de mogelijkheid ge ven te laten zien wat hij kan aan Ajax en aan een evt. andere club. Zo moest ik ook aan iedereen in Holland laten zien, dat Meijer een goede speler is; daarom kwam hij zoveel aan de bak in de tweede helft van het seizoen, le dereen heeft het nu zelf kunnen zien, wat een goede speler Meijer is! Alleen had hij de pech dat Tjeu La hier voetbalde en hij daarom niet voor de basis in aanmerking kwam. Ik gaf Meijer bewust nu een kans, ook omdat het zo'n fijne jongen is en geduldig; nee, ik had 5

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1978 | | pagina 7