gesproken over allerlei zaken, maar er gebeur de nooit eens iets. Als ik dan niet op mijn ma nier kan werken, dan is het beter, dat ik weg ga, voordat ik Ajax naar beneden druk. Ik hou zoveel van Ajax, dat ik dat niet wil Bovendien krijg je dan ook allerlei roddels over hoe Ivic Ajax kapot maakte bv., en dat wil ik niet. M'n vorige club is Hajduk en Ajax en Hajduk hebben erg veel gemeen. Tot nu toe bestaat mijn leven nog slechts uit deze twee clubs; ik ga nu ook weer terug naar Hajduk. Nooit zou ik willen, dat een of ander achter mijn rug om me zou kunnen verwijten, dat ik met Ajax of Hajduk op de verkeerde weg heb gezeten. Dat is een van de meest grondige redenen, waarom we uit elkaar gaan nu. Dat geklets over geld is echt niet waar. En na tuurlijk heeft Ajax zo z'n eigen manier van aanpak en vinden zij deze manier de beste, nou, oké dan. Ik vind het werkelijk erg naar dat ik wegga nu, ik hou van de mensen hier, ik werk hier lekker en heb altijd een erg goed contact met het bestuur gehad, behalve op het eind dan. De spelers liggen me goed, nooit heb ik problemen met de pers, goede contacten heb ik met jullie, de supporters etc. Ook op de trai ningen hadden we altijd veel lol en werd ik fijn geholpen, ook door omstanders, die alleen maar kwamen kijken. Privé heb ik ook fijne vrienden opgedaan en ik ben echt erg tevreden over de tijd, die ik hier heb doorgebracht. Aan de andere kant is daar natuurlijk ook de posi tieve kant van het weggaan, ik kom nl veel wijzer terug; deze tijd bij Ajax zie ik als een soort tweede universiteit voor mij zelf. Je kan je misschien wel voorstellen, wat een enorm verschil er ligt tussen voetbal en leven in Joe goslavië en Holland. Ik voel me met al m'n ken nis, die ik hier heb opgedaan, echt een rijk man, meer dan daarvoor". - Mevrouw Ivic brengt ons heerlijke koffie met een grote punt gebak. Doordat Ivic veel praat, tracht hij op een gegeven ogenblik een halve punt tegelijk naar binnen te krijgen, waarbij een grote klodder slagroom via zijn kin en hand op tafel valt. Mevrouw Ivic kijkt er wat vreemd naar, maar Ivic gebruikt later die vlek nog om een plaats in het veld aan te duiden. De koffie is over heerlijk overigens! - "Voor mezelf heb ik het idee, dat ik in m'n le ven nog erg veel moet doen, en dan is alles, wat ik hier leerde, fantastisch. Ik ben echt iemand, die nooit tevreden met zichzelf is, ik wil altijd meer, vooral op het gebied van weten, kennis dus. Ik heb bij Hajduk geen echt contract getekend, ik heb met de club president gesproken en we hebben afgesproken, dat ik in principe een vijf-jaar-contract krijg, maar na twee jaar mag ik al weg als ik wil of iemand mij wil Ben ik weggeweest en wil ik weer terug, dan kan ik later nog eens die drie jaar afmaken van dat contract. Daar ben ik helemaal vrij in. Ik ga daar trainers opleiden, die me volledig kunnen vervangen en ook mijn stijl van trainen voortzetten, zodat ik, als ik terugkom, ongeveer hetzelfde beeld terugzie als waar ik mee vertrokken ben. Trainerswisse lingen leveren altijd een nieuwe stijl op en dat is niet goed, als het te vaak gebeurt in een team Nu ga ik naar m'n vorige club om een trainer vervanger in te werken, die exact mijn stijl doorzet, als ik weg ben. Kom ik dan terug, dan vind ik precies dat, wat ik achterliet, zelfs beter misschien. Voor Ajax zou dit ook niet gek zijn, dacht ik. Je moet als trainer wel eens wisselen, maar voor een club is een wissel meestal niet zo goed op te vangen. Kom je als nieuwe trainer bij een club, dan is dat echt niet gemakkelijk; alles is vreemd en nieuw dan. Je moet wennen en men moet aan jou wennen. Pas daarna kan je aan de gang gaan. Met vervangende trainers kan je dat gemakkelijk opvangen. AJAX NU EN VERDER? Cor Brom is vele jaren geleden assistent-trainer geweest in Ajax. De laatste twee jaar heb ik hem bij Sparta aan het werk gezien en daar heeft hij bijzonder goed werk verricht. Sparta heeft een enorm stijgende lijn te zien gegeven dankzij hem. Bovendien is hij echt geinteresseerd in Ajax en dat is voor z'n werk erg belangrijk. Ook is hij Amsterdammer met de Amsterdamse mentaliteit, waardoor hij zich nu veel gemak kelijker zal kunnen aanpassen dan ik bv. kon. Ik geloof in hem, ik zie hem als iemand, die wil vechten en ik doe een beroep op de spe lersgroep hem goed te ondersteunen en te hel pen. En als je als speler iets anders ziet, kan je dit rustig tegen hem zeggen en uitleggen; hij zal er zeker z'n aandacht aan geven. Spe lers als Arnesen, Lerby, en Erkens hebben me 3

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1978 | | pagina 5