Interview ;Tomislav Ivic TOMISLAV IVIC. Op 1 mei om 12 uur 's middags komen we bij de M.L. Kinglaan in Diemen aan. Ivic heet ons vriendelijk welkom en stelt z'n charmante vrouw voor. Op de T.V. in de kamer viert het Nederlandse volk de verjaardag van koningin Juliana, als we met het laatste gesprek met de scheidene Ajax-trainer starten. We laten Ivic aan het woord: VERLEDEN; HEDEN; TOEKOMST. "Bij Ajax-Twente heb ik wel even jullie fan clubteam aan het werk kunnen zien; helaas moest ik weer naar binnen om me samen met Ajax voor te bereiden op Ajax-Twente. Het zag er wel leuk uit! Sinds de tweede helft van de competitie spelen we echt wel beter, Ajax moest echt groeien vergeleken bij de eerste helft van dit seizoen en het vorige seizoen, ledereen verwacht aanval lend voetbal i.p.v. defensief, maar dat is niet zo gemakkelijk, dat kost tijd. Veel supporters en journalisten kunnen daar niet op wachten of begrijpen niet, waar je als trainer met je spelers mee bezig bent. Deze twee jaar zijn we daar echt serieus mee bezig geweest en nu, op het eind, zie je duidelijk een aanvallender Ajax. In de tweede helft van de competitie scoorden we meer dan 50 goals; dat is lekker voor de supporters, de club en de jonge jongens! Kijk, toen ik hier kwam, ver wachtte ik meer van Ajax, maar vond dat niet. Ik vond geen vaste groep, mede door de vele trainerswisselingen bij Ajax; iedere trainer heeft nu eenmaal zijn eigen aanpak en stijl. Voor mijn gevoel heb ik het niet zo gek gedaan hier; de spelers moesten natuurlijk ook weer aan mijn aanpak wennen. Er is erg veel trai ning voor nodig om een team naar je hand te zetten, dat gaat niet van: doe dit en dat even en ze herhalen het, maar dat kost wel tijd! Wel geloof ik zeker, dat ik met dit Ajax nog veel verder zou kunnen gaan om het nog beter te maken; de opgaande lijn zit er nog steeds in. In het begin moest ik met dat team echt voorzichtig spelen, je kan niet meer eruithalen dan er mogelijkheden zijn. Ook moest ik op het resultaat letten voor de club. Dat eerste jaar werd Ajax dan kampioen, mede door veel geduld en voorzichtig spel Maar voetbal is niet slechts resultaat! Je moet het ook mooi weten te spelen Het vorige seizoen speelden we puur op het resultaat. Daarna konden we pas gaan kijken naar meer attractief voetbalMet zo'n drie nieuwe spelers en de huidige selectie, en met deze opbouw kan Ajax zowel resultaat behalen als attractief zijn voor het oog. Ook zonder Ruud Geels. In het begin van het seizoen voel de Ruud zich erg onzeker door het uitblijven van een nieuw goed contract en scoorde hij minder vaak. Vanaf het moment, dat hij zeker was van Anderlecht, liep alles voor Ruud ge makkelijker, ook in het veld. Hij was toen uit die stress-toestand en liep vrijer rond dan voorheen; toen ook scoorde hij veel goals in eens. Ray Clarke ken ik niet zo erg goed, maar wat ik van hem gezien heb, heeft bij mij wel de indruk bevestigd, dat het een erg goede speler is. Vooral in de lucht is hij enorm sterk en hij past zich aan aan een team. Ik ge loof zeker, dat hij goed in deze groep zal pas sen. Bovendien komt Cor Brom ook mee en be tekent dit voor hem niet zoveel verandering in trainingsmethoden. Met Brom heb ik nog niet zoveel gesproken, maar hij komt na de compe titie met me praten en informatie inwinnen over de groep en over waar ik gestopt ben met m'n werk. Toen ik hier kwam, ben ik ook zo opge vangen door Michels; deze zei me allerlei din gen, hij is ook een echte Ajaxman en ik heb hem ook erg veel gevraagd. Op die manier kom je er toch beter in. Bobbie Haarms heeft me enorm geholpen met vergelijkingen te trekken met drie en vijf jaar geleden. Bobbie weet dat alles nog precies en we hebben veel samen ge praat. Vooral door m'n taalbarrière moest ik proberen vlug Hollander te worden als het wa re. Bobbie is een echte Ajacied WAAROM WEG?????? "Ik ben een man, die echt iets wil proberen te maken en op te bouwen. Ik wil ieder seizoen beter, beter, beter! De club praat daar ook altijd over, maar ik voelde daar geen echte intentie achter zitten. We hebben vaak samen 2

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1978 | | pagina 4