18-9-1977 Ajax - Go Ahead Eagles 2-0 Na twee nederlagen op rij (Roda en Lilleström) won Ajax door 2 doelpunten van Ruud Geels van de Eagles. Het veldspel van beide ploegen was zeer matig. De 2-0 was bij de rust al bereikt, waardoor de spanning en het veldspelpeil nog meer zakte. Toeschouwers: 8 .000 Scheidsrechter: Draaisma Opstelling: Jager, Suurbier, Krol, van Dord, Everse, Schoenaker, Erkens, Tahamata, Arnesen, Geels, Meijer. Wissels Zuidema voor Arnesen 46e minuut Lübecke voor Tahamata 80e minuut 25-9-1977 Telstar - Ajax 0-3 Een gemakkelijke overwinning voor Ajax. Telstar was niet in staat om behoorlijk tegenspel te bie den. De doelpunten werden gescoord door Arnesen 2 x en Geels. Het laatste half uur kwam, na eni ge tijd door een blessure afwezig te zijn geweest, Tscheu La Ling in het veld. Toeschouwers: 8.000 Scheidsrechter: van Ettekoven Opstelling: Jager, Suurbier, Krol, van Dord, Everse, Erkens, Schoenaker, Tahamata, Arnesen, Geels, Meijer. Wissels Ling voor Meijer 58e minuut Lübecke voor Tahamata 83e minuut 2-10-1977 Ajax - Volendam 1-2 Ruud Geels scoorde zijn 100e doelpunt voor Ajax en iedereen dacht aan een ruime zege voor Ajax. Niets was echter minder waar. Volendam spelens met 9(1!) invallers vocht verbeten terug en kwam na een half uur door ex-Ajacied Dick Helling aan de gelijkmaker. In de 2e helft drong Ajax wel aan, maar de beste kansen waren voor Volendam. Een kwartier voor tijd werd het stil in het Ajax- stadion, Kwakman had voor 1-2 gezorgd en de sensatie was compleet. Het B-team van Volendam had Ajax in het eigen stadion een lesje geleerd. Toeschouwers: 10.000 Scheidsrechter: Mulder Opstelling: Jager, Suurbier, Krol, van Dord, Everse, Schoenaker, Lerby, Arnesen, Ling, Geels, Tahamata. Wissels Meijer voor Tahamata 15e minuut Zuidema voor Ling 55e minuut 16-10-1977 FC Amsterdam - Ajax 1 - 3 Ajax heeft het niet moeilijk gehad tegen een te behoudend spelend Amsterdam. Geels scoorde na een half uur, nadat Suurbier op de paal had geschoten (dit was de laatste wedstrijd in de compe titie van Wim Suurbier voor Ajax). In de tweede helft liep Ajax naar een 0-3 voorsprong (doelpunten van Arnesen en van Dord). Pas 10 minuten voor tijd kom Amsterdam via Kamphues tegenscoren Peter Jager was een betrouwbare laatste man, hetgeen perspectief biedt voor de toekomst. Toeschouwers: 10.000 Scheidsrechter: Keizer Opstelling: Jager, Suurbier, Krol, van Dord, Everse, Erkens, Schoenaker, Arnesen, Ling, Lerby, Geels. Wissel Bouma voor Ling 60e minuut 8

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1978 | | pagina 10