Interview S/zfren Lerby S/zfren zelf aan het woord: BLESSURE Ja, ik lees de Ajacied iedere keer! Ik geloof nu wel, dat ik weer volledig genezen ben van mijn blessure. Nu zo'n 9 weken na de operatie loop ik veel oefeningen en zo. De knie is wel sterk, alleen komt er nog wel water bij soms. Daar heb ik verder gelukkig geen last van. Het was een meniscus aan de buitenkant van de knie. Het verband eromheen zal nog wel even blijven. Ik ben door dr. Joost in het Lucaszie- kenhuis geopereerd. Bij mij is het lekker snel gegaan; je hoort ook weieens van spelers, die nauwelijks terug weten te komen. Nee, ik mag niet klagen, hoor CONTRACT Aan het eind van dit seizoen loopt ook mijn contract af. Ik hoop echt, dat ik hier kan blij ven; één gesprek met het bestuur en dan zal dat wel lukken, dacht ik zo. Frank (Arnesen - red en ik bespreken dit soort dingen samen en spre ken ook samen met het bestuur. Als Frank niet zou blijven, zou dat wel vervelend zijn, maar voor mij geen reden om op te stappen. Frank en ik zijn erg goede vrienden trouwens. Ik wil ten hoogste een contract voor twee jaar weer, je weet nooit wat er allemaal gebeuren kan en dan is het gemakkelijk vrij te zijn na een be paalde, vrij korte tijd. Ik zit nu hier in Diemen met een vriendin en misschien heb ik wel geen zin meer langer te blijven na die twee jaar. Of ik naar Denemarken terug zou willen, weet ik eigenlijk niet. Ik heb geen heimwee naar Dene marken in ieder geval. M'n vriendin ook niet! SUPPORTERS - F-SIDE Over de supporters kan ik vrij kort zijn; ik vind ze erg aardig hier bij Ajax. De supporters moe ten alleen geen treinen vernielen. Een beetje vechten is echt niet erg, maar niet echt vernie len. Nee, ik heb het hier echt naar m'n zin, ook wat de supporters betreft. Met Haarms en Ivic kan ik ook goed opschieten en ook met het bestuur IVIC - BROM Ik geloof echt, dat Cor Brom een erg goede trainer is voor Ajax. Ivic heeft het erg best bij Ajax gedaan; het laatste jaar kampioen en nu verre vorderingen in het E .C 1-toernooidat is allemaal uitstekend. Ik vind het niet zo erg, dat hij weggaat. Bij Ivic stond ik wel in de ba sis, en dat zal ik bij Brom af moeten wachten. Je weet altijd wat je hebt en je weet nu een maal niet, wat je krijgt. Dat is nu eenmaal normaal in de huidige voetballerij. Door m'n blessure ben ik vanzelfsprekend m'n vaste plaats kwijt geraakt, dat is zo. Ik was vaste linksbuiten, en nu is Ivic begonnen het elftal te veranderen; hij speelt nu met twee spitsspe- lers en vier middenvelders en ik weet ook niet, hoe dit gaan zal Nu sta ik meestal reserve en moet ik erin als het slecht gaat, maar een vas te plaats heb ik dan niet. Ik hoop hier wel op! Of ik nu wel of geen reserve ben, maakt bij de contractbesprekingen niet zoveel uit; het be stuur weet wat het aan mij heeft en de trainer bepaalt, wie er in het veld staat, zo is het nu eenmaal ALLERLEI Ik spreek wel redelijk Nederlands nu, maar heb toch nog wel problemen met de taal Het is echt niet zo gemakkelijk, hoor! Bij Ajax zie ik niemand als mijn rivaal; we moeten allemaal hard werken voor een vaste plaats en dat doen we dan ook. Bij Ajax heb ik nu al linksbuiten, voorstopper en linksback gespeeld. Het liefste speel ik op het middenveld, maar dat vindt Ivic niets voor mij. Vroeger heb ik ook altijd op het middenveld gespeeld. Het kan wel zijn, dat je ook ergens anders goed gaat spelen, als je dan maar die routine op die plaats kan op doen. Zou ik bijvoorbeeld elke week linksback spelen, dan krijg ik het ritme te pakken en gaat het ook beter natuurlijk. De trainer be paalt dit nu eenmaal en daar bemoei ik me niet mee. Het liefst speel ik midden of achter, maar zeker niet voor of in de spits. Dat ligt me he lemaal niet. HUIDIGE AJAX Het huidige Ajax vind ik een erg leuk elftal

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1978 | | pagina 5