HET VERTREK VAN TRAINER IVIC Gezien de massale reacties van onze leden naar aanleiding van het aangekondigde vertrek van de Heer Ivic, hebben wij gemeend er goed aan te doen de hele procedure de revue nog eens te laten passeren. Onderstaand stukje is ontleend aan het Ajax-Nieuws nr. 7 van 1978.: Over het vertrek van trainer-coach Ivic aan het eind van dit seizoen, heeft U natuurlijk veel kunnen lezen Zoals helaas gebruikelijk in gevallen waarin een trainer een club verlaat, stort een gedeelte van onze vaderlandse sportpers zich daar op met vaak zulke tendentieuze berichten en verhalen, dat de haren je te berge rijzen. Wij kunnen zelf hierover kort zijn: Het bestuur van Ajax had de Heer Ivic een vor stelijk contract aangeboden. Het al of niet aan vaarden van dit contract heeft de Heer Ivic we ken lang uitgesteld. Op 2 februari jl. vonden wij het noodzakelijk, dat wij moesten weten waar wij aan toe waren. Wij hebben de Heer Ivic dit duidelijk doen weten. Immers, wilde Ivic niet blijven, dan was het zaak zo spoedig mogelijk voor een opvolger te zorgen, wilde je de voorbereidingen voor het volgend seizoen, die al in volle gang waren, goed laten verlopen. Je kan een eventuele op volger niet met de ideeën, hoe goed deze ook mochten zijn, zo men dat in de volksmond noemt "opzadelen". Tegen de verwachtingen in, ook wel teleurstel ling en verbazing, kwamen wij niet tot over eenstemming Onze indruk was, dat een andere vereniging nog meer te bieden had dan Ajax en wij moes- ten wel besluiten de Heer Ivic aan het eind van dit lopende seizoen te laten vertrekken. Zeer, zeer spijtig, want alhoewel wij nog en kele maanden hebben te gaan, kan nu al ge steld worden, dat de Heer Ivic alleen maar lof verdient voor de wijze waarop hij zijn vak bij Ajax heeft uitgeoefend. Wij hebben op prettige wijze met hem samen gewerkt en dat zal zeker tot aan zijn vertrek voortduren Dan de nieuwe, voor ons Ajacieden oude bekende, trainer-coach Cor Brom. Snel handelen om deze te trachten aan Ajax te binden was noodzakelijk, daar bekend was, dat hij zich nog niet aan Sparta, Feyenoord of een andere vereniging had gebonden. Immers na een spoedbespreking van ons bestuur met onze Technische Advies-Commissie en een persoonlijk gesprek van ondergetekende met aanvoerder Ruud Krol, kwam Cor Brom boven aan op de vervangingslijst te staan. Zodoende konden wij reeds op 10 februari be kend maken dat Cor Brom met ingang van het seizoen 1978/1979 zich voor drie jaren aan Ajax had geboden. Op de persoon Brom komen wij in een later stadium uiteraard nog terug. J. van Praag. Commentaar "De Ajacied" Wij hebben, toen het ontslag van de Heer Ivic een feit was, namens de Supportersvereniging een brief aan het adres van Ajax gezonden met het verzoek, de besprekingen opnieuw te openen, om dat zowel spelers als publiek zeer tevreden bleken te zijn over de resultaten, die Ivic met Ajax wist te behalen. Het heeft allemaal niet mogen helpen. Wij moeten ons hier verder bij neerleggen. Met de aanstelling van Cor Brom, door Ajax zoals gewoonlijk zeer snel geregeld, zijn we best te vreden Belangrijke voordelen met deze trainer zijn o.i.: A) een 3-jarig contract, zodat we eindelijk eens een trainer wat langer in "De Meer" hopen mee te maken B) Het is zonder meer een goede trainer, gezien de resultaten die hij dit seizoen met Sparta be- rei kt heeft. C) Hij is bekend met Ajax. Nog van zijn Michels tijd. D) Aanvallend voetbal zal volgend seizoen zeker weer zijn te aanschouwen en dat willen we toch al lemaal 2

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1978 | | pagina 4