schap aan. En rond het veld hebben ze zich keurig gedragen. Dan zeg ik, zo hoort het nu! Wat buiten gebeurt, daar hebben wij niets mee te maken, Ajax ook niet en jullie als suppor tersvereniging ook niet. Jullie willen het ook leuk houden en Ajax-Utrecht was hier een voorbeeld van. Dan heb ik echt waardering voor de supporters. NA 3 JAAR CONTRACT OPHOUDEN??? Ik heb vorig jaar een driejarig con tract getekend en daarna ben ik trans- ruim 15.000 mensen, en je weet, dat we met 16.000 mensen ronddraaien volgens de begro ting, die ik gelezen heb, dan zeg ik op mijn beurt, dat het aardig draait met daarbij nog de Europa-Cup en de beker, die we verleden jaar maar heel even hadden, dan moeten ze het toch aardig verdienen? Zo zie ik hetecht. Dit jaar kan niet meer stuk. Draaien ze quitte dan vind ik dat knap. Rooskleurig is ook wat anders, maar dat heeft iedere vereniging. Gaan je betere spelers weg, dan wordt het wel erg moeilijk. Van voornamelijk de jongere spelers bij Ajax loopt nu het contract af. Dan ligt het nu aan de jeugd zelf, hoe reageert die hier op? Wi Hen ze bl ijven, ja of nee? Als je dan nagaat, dat deze zomer bv. een Gu/t niet naar Ajax wilde en Koopman, dan geloof ik nu toch, dat beiden zich stevig in de vingers heb ben gesneden Achteraf hadden ze het beter wel kun nen doen. De Ajax-spelers zijn volwassen ge noeg om de juiste beslissing te nemen en de gevolgen te onderkennen. Ivic blijft echt wel, dat kan je aan alles mer ken. Wel kan Ivic natuurlijk wat eisen stellen. Dat ligt verder aan het bestuur. Daar wijzigt nogal wat aan. Dat kan moeilijker of makke lijker worden, dat moeten we afwachten. Als we onze potentiële kern maar houden met een aanvulling erbij, dan zijn we een heel eind op weg. Succes, hè Ja, dat was dan het belangrijkste uit een zeer uitvoerig gesprek, dat we met Piet Schrijvers hadden. Piet Schrijvers, zonder meer de beste keeper in Nederland en vaste en eerste keus voor Oranje. Iedere Ajax-fan weet zich ge rust, als hij de gestalte van Piet in de goal ziet. Succes Piet, praat nooit meer over bouw vakkers, want voor een echte Ajax-fan is de gedachte aan Ajax zonder jou al erg genoeg. Je hoort gewoon bij Ajax en de fans staan achter je, ook al maak je een foutje. Van ons krijg je voor het huidige seizoen een 9. Dat dit zo moge blijven en dat we je op Wembley in actie mogen zien met Ajax in de finale om de Europa-Cup 1 fervrij Dat heb ik gezegd en dan kijk ik wel verder. Zolang ik gezond ben, ga ik gewoon door. AJAX - JUVENTUS Juventus heeft een ploeg met zeer ge routineerde spelers; Ajax had beter kunnen loten. Juventus is de slechtste die we konden treffen. Aan de andere kant: maak je een goal, dan ben je al een heel eind. We spelen eerst thuis en kunnen dat net zo doen als tegen Lillestrom. Heb je dan de mazzel om het achter dicht te houden en je schiet er hier één of twee in, dan hebben we een grote kans. Wij kunnen uitstekend counte ren en Juventus moet dan wel aanvallen. De spelers en de trainer hebben gepleit voor De Meer, maar als je zegt, dat het toch het Olympisch Stadion wordt, dan leggen we ons daarbij neer. In De Meer hadden we de kans om Juventus helemaal gek te maken, de men sen zitten dicht rond het veld en aan vertragen denken de spelers dan niet meer. Het is net, wat prevaleert: het resultaat of het geld. Ik zie echt nog geen 50.000 man komen. Die 30.000 Italianen komen echt niet allemaal Drie jaar geleden waren er ook nog geen 40.000 mensen. Met een ronde verder is ieder een gewoon meer gediend. Maar een club moet nu aanmaal aan het geld denken. Maar direct na de loting hebben spelers en trainer al sterk aangedrongen op het knusse De Meer, waar een fantastische sfeer kan ontstaan. Het resul taat lijkt ons belangrijker dan het geld. CONTRACTBESPREKINGEN Financieel valt het echt wel mee met Ajax, dacht ik. Waar zitten nu nog wel veel toe schouwers op de tribune? PSV trekt nog steeds veel publiek als enige. Als je dan nagaat, dat we evengoed met een gemiddelde draaien van Piet Schrijvers

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1978 | | pagina 6