Nederland en Schotland verder en dan ligt het aan de loting. Je speelt dan wel tussen de zes tien beste ploegen ter wereld. Pak je de eerste ronde, dan volgt de sfeer weer en pak je de entourage weer net als in Duitsland. Daar ver wachtte men ons ook na een week weer thuis. ziet voetballen, gaat het er ook knap defensief toe, zelfs thuis. Ik zie PSV geen pressie spe len. Vorig jaar liep men te kankeren op Ajax om ditzelfde spel PSV al kampioen? KRITIEK - Voetbal International. Na bv. Vitesse-Ajax, waar ik enorme ballen stopte, maar één fout maakte, kreeg ik van V. Ieen 4 als waardering. Ik denk, dat dit ligt aan de aanwezige persoon van V.I., de Heer John Linse. Met John Linse praat ik al een hele tijd niet meer, dus ik neem aan, dat daar de oorzaak ligt. Maar kijk, het is natuurlijk funest voor jonge keepers, Piet Sch als je zulke cijfers krijgt. Ik heb ma ling aan V. I., ik heb er niet eens een abonne ment op, want ik vind het een colere (klere - red.) blad. Het ligt hier meestal wel, en als ik het dan even inkijk voor het cijfer, dan vind ik het een lachertje. Ik heb ook eens een 10 gehaald, waar helemaal niets van klopte. Speel je erg goed, dan krijg je een vier. Ik ben natuurlijk een geroutineerde keeper, maar iedereen maakt weieens een foutje. In een fractie van een seconde moet je een beslissing nemen. Van zo'n fout ben ik zelf ook beroerd en ik vind het rot voor de jongens, maar ja, de pers, daar lach ik dan maar om, want zo lang de trainer tevreden over me is, ben ik ook tevreden AANKOPEN AJAX Dat bepaalt bij Ajax de trainer. Als speler heb je natuurlijk wel een mening. Ga ik er nu ver der op in, dan zeg ik, we hebben een verde diger nodig, we hebben een aanvaller nodig en we hebben een middenvelder nodig, die de bal vast weet te houden. In de breedte zijn we veel te smal Frankie en Simon groeien daar al naar toe Met onze huidige spelers mogen we he lemaal niet klagen zoals we nu staan We draai en steeds beter. In het begin hadden we het wat moeilijk en waarom? Vorig jaar speelden we met een onbekende ploeg, verdedigend en werden kampioen. PSV doet nu idem dito! Achter lekker dicht houden en gokken op een of twee goals. Kijk, dit seizoen speelt men defensiever tegen Ajax en pakt men Geels hard aan. Dan moet je ineens anders voetbal len en dat valt niet mee voor de jongere spe lers. Maar het draait al beter. Als je PSV nu ri I vers Ja, PSV staat er natuurlijk wel aardig voor, maar als ze twee wedstrijden ver liezen, ziet het beeld er alweer heel anders uit. Twente-PSV komt ook nog. Ze verliezen zo nu en dan punten en dan moet je oppassen. Overigens mag PSV van mij blijven winnen, want dat is voor Ajax alleen maar gunstig. Alle ploegen, die Ajax bedreigen voor Europees voetbal, krijgen dan een dauw extra. Van mij mogen ze kam pioen worden, tenzij ze zoveel verlie zen, dat ze mentaal een klap krijgen. Dan kan je alsnog toeslaan. AJAX SUPPORTERS - F-SIDE Ja, wat moet ik daarvan zeggen? Er zitten goede en kwade tussen. Ik geloof dat de echte Ajax-supporters, die ook op vak Fde F-side zitten, dat die geen rotzooi maken. Als ze gooien met closetrollen e.d. vind ik dat niet erg. Geen een keeper zal daar bezwaar tegen hebben. Als ze met vuurwerk, glaswerk e.d. tekeergaan, gaat het te ver. Dat moeten ze weglaten. Dat ze tekeergaan, dat ze schreeu wen, nou, dan mogen ze van mij alles zeggen, dat interesseert me geen fluit. Maar hou dat vuurwerk thuis en die blikken en die koffie potten en die worstpannen en die stukken glas enz. enz. Dat is levensgevaarlijk. Dat moe ten ze achterwege laten. En als ze dan knok ken willen, dan moeten ze dat gewoon buiten het stadion doen. Dat de supportersschare van de ene ploeg met de schare van de andere ploeg op de vuist wil, is best, maar dan bui ten het stadion. Je kan dan je eigen vereni ging niet duperen. Kijk maar naar Engeland. Overal een troep, in de treinen en rond de stadions, maar binnen het stadion keurig! Er zijn zelfs geen hekken om ze tegen te hou den. Ze komen het veld nog niet eens op. Dat vind ik nu knap. En verder vind ik, dat ze in het stadion de supporters goed moeten scheiden en niet zo moeten laten overlopen zoals hier. Ajax-Utrecht bv. was een keurige wedstrijd, die paar rotjes waren nog over van oudjaar. Dat ze elkaar afslachten op het Amstel-stationdaar hebben wij geen bood- 3

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1978 | | pagina 5