6 Het is inmiddels met hem (Ivic - red.) bijge legd JOHNNIE DUS BABA Ikzelf mis Johnnie niet zo bij Ajax; wel is het natuurlijk zo, dat we hem als ploeg missen. Kijk, Pimmetje doet het na tuurlijk goed als voorstopper, maar dat is wel een heel andere voetbal ler. Tegen Eindhoven in de beker (7-0) hebben we gespeeld met een soort breker; Syfren Lerby, en je ziet het meteen weer: aanvallend zijn we er veel sneller uit. Zuidema is gepas seerd naar mijn mening. Kijk, van een wedstrijd als tegen Eindhoven kan je niet zeggen of dat een verbetering is; een poosje geleden schreef de pers Zuidema al naar Argentinië en Tscheu nu staat hij er weer naast. Maar Van Dord is een goede achterhoedespeler, maar volgens Ivic een beetje te afwachtend. Ajax kan enorm gevaarlijk zijn, als we er maar snel uitkomen en dan ballen aan de spitsen geven. Ik dacht wel, dat Pim op de rechtsback-plaats wat beter tot z'n recht komt, maar van mij mag hij net zo goed voorstopper zijn; daar kan je beter met de trainer over praten. Johnnie Dus- baba en ik waren echte gabbers, reden altijd met elkaar mee en trokken met elkaar op. Nu rijden Jantje Everse en ik met elkaar mee. Dan rijdt hij en dan rijd ik. Dusbaba had een die sel en dat was veel goedkoper. Hij verreed 30 gulden per week en ik 300 gulden. Nee, bij Ajax doen ze niet aan reiskostenvergoeding. Ook kende ik Johnnie al uit m'n Den Haag- tijd; we waren zo'n tien jaar bij elkaar. Dat schept echt wel een band. Veel zien we elkaar niet meer, ik heb er ook niet zo'n tijd voor. ARGENTINIË Als ik zo blijf spelen als nu, verwacht ik echt wel erbij te zijn in Argentinië. Zeker weet je het natuurlijk nooit; er kan van alles gebeuren. De eerste tien wedstrijden van dit seizoen ging het heel goed met me, toen kwam ik in Oranje en ben ik naar mijn mening er onrechtmatig vanafgeschovenMaar ja, als je goed speelt, kunnen ze toch niet om je heen. Als ik dus zin heb om er naar toe te gaan en er zit niets te gen, dan ga ik, dacht ik, wel Ik ben nog niet ingeënd, mede doordat Ajax op alle fronten nog volop in de strijd is. ARROGANT-LUI? Als ik drie keer een bal verlies en het hoofd laat hangen, komt dit waarschijnlijk omdat ik dan moe ben. Bovendien ben ik niet van plan om als een gek achter de bal aan te gaan ren nen. Kijk, types spelers als René van de Kerkhof, die kunnen dat wel op brengen. Die gaan echt als een gek achter de bal aanjagen, maar daar zie ik absoluut het nut niet van in. Ook interesseert het me erg weinig, als ik een balverlies, dat doet me dus niks. De volgende keer ga ik er gewoon langs en dan zeggen de mensen toch ook niets? VOEGENDE RONDE EUROPA-CUP-1 Ling Nee, echt voorkeur voor een bepaalde tegenstander heb ik niet. We hebben een jonge ploeg en het interesseert me niet, waar we tegen spelen, als we maar gewoon goed gemotiveerd zijn en dat moeten we in de E.C. ook zijn, dan maakt het niks uit, tegen wie we spelen. Wacker Innsbruck en Liverpool verschillen wel, maar Ajax speelt tegen Volen- dam en Haarlem ook niet te best. Het ligt ge woon aan de instelling van die dag. Je moet zoveel prof zijn, dat het je niets uitmaakt of je nu voor 20- of voor 60.000 man speelt. Je moet toch prestatie leveren en naar de volgen de ronde zien te komen. Waarom zou ik bij Eindhoven met zo weinig toeschouwers niet lekker spelen? Ik speel en win liever zo dan verliezen bij een volle bak. Van het publiek trek ik me trouwens niet zoveel aan; negen van de tien mensen, die op de tribune zitten, hebben geen verstand van voetballen, dus daar luister ik niet naarIk mag de Ajax-supporters wel, als je het veld op komt en ze roepen je naam, dan voel je je toch wel een beetje ge steund ALGEMEEN - AJAX KANSEN? De laatste wedstrijden voor de jaarwisseling hebben we kansen genoeg gehad om de wed strijd gunstig te beslissen, maar we hebben ge woon niet het nodige geluk gehad. Daar komt dan gelijk nog bij dat de pers altijd meteen ons op de hielen zit. Laten we twee kansen of een puntje liggen, dan hebben ze het meteen over: Ajax is op z'n retour, of zo iets en dat vind ik onzin. Wel heeft het sommige spelers aange-

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1978 | | pagina 8