Interview 6 Frankie Arnesen Ja, wie kent hem eigenlijk niet? Die jonge Deen, die meteen vanaf het begin bij Ajax iedereen voor zich innam. Altijd vrolijk la chen en zwaaien naar iedereen, die dat ook naar hem doet. Dolblij met een schouderklop je; kortom: een aardige jongen, die zich hier met vrouw en tweeling bij Ajax al helemaal ingeburgerd heeft. We laten hem zelf aan het woord "Ik ben nu al bijna twee jaar bij Ajax en ik voel me helemaal thuis. M'n Nederlands is al aardig, kwestie van gewoon leren, hè! In het begin ook veel luisteren naar de andere jon gens en natuurlijk kranten lezen. Hollands valt wel mee, hoor; aanvankelijk spraken we Engels, maar na drie maanden zeiden de an dere jongens, Rudie enzo, nou, nu spreken we alleen nog maar Nederlands en als je dat niet verstaat, dan is er niets aan te doen. Nou, dan wil je wel proberen! Dat was echt wel het beste, anders blijf je vastzitten aan dat Engels en dat kan ook niet. Omdat S^ren er ook was, hebben we wel veel Deens gepraat, maar later ook niet meer bij Ajax. Sfdren spreekt nu de laatste tijd ook heel goed Nederlands. S/ren en ik wonen vlak onder elkaar, maar we lopen echt de deur niet bij elkaar plat, hoor. Eén of twee keer per week hoogstens, we zien elkaar elke dag hier, hè? Ivic woont ook vlak bij ons, maar die zien we bijna nooit. Alleen weieens in de winkel bij het boodschappen doen. Lekker pilsje kopen, hè? Oh, dat mag niet, hoor! We zijn bij Ajax gekomen door een Duitse trainer in Denemarken. Deze spreekt vloeiend Deens en deze kwam bij S/ren en mij om te zeggen, dat Ajax belangstelling had in ons. Toen zijn we eind november hierheen gekomen en na een bespreking met het bestuur hebben we getekend. Elke Deense voetballer wil graag weg en prof worden, dus ook bij mijn oude club vonden ze het erg leuk voor mij, dat ik deze kans nu kreeg. Slechts 1% lukt het mis schien om weg te komen. In mijn oude club waren er in twintig jaar tijd maar 2 geweest, die het lukte prof te worden. M'n oude mede spelers vonden het jammer, dat ik ging, maar vonden het geld verdienen wel erg fijn voor mij. En dan nog wel naar Ajax! Ajax heeft een heel goede naam in Denemarken en eigenlijk wel overal in Europa. Met m'n spel gaat het de laatste tijd steeds be ter, ook wel omdat ik nu wat langer op het middenveld speel en daar echt wen. Eerst was Tscheu geblesseerd en speelde ik vier, vijf wedstrijden rechtsbuiten en dan komt Tscheu terug. Het ging wel goed hoor, maar dan moet je wel je kans grijpen nu op het middenveld. Tegen Utrecht stond ik rechtsback en dat ging toen heel niet slecht, maar ja, één wedstrijd kan nog niet veel betekenen. Tot voorheen had ik alleen op de training weieens op die plaats gestaan S/ren heeft altijd in een heel laag provincie clubje gespeeld; het laatste halfjaar heb ik veel met hem gespeeld in het jeugdelftal van 15-18 jaar. Eerst junior Deense elftal en toen UEFA Deense elftal. Ik speel graag met hem, zeker omdat ik hem ai heel lang kende voordat hij in de eerste divisie kwam spelen. Het is erg leuk, als je zoals S/ren en ik van dezelfde club naar een andere club gaan; Simonson en Jennsen bv. komen niet van dezelfde club. Als S^ren niet naar Ajax was gekomen, was ik toch wel ge gaan. Ik wil gewoon graag proberen prof te zijn en dat was alleen wat moeilijker geweest, maar ik had het wel gedaan. Voorlopig lijkt zo'n jaar me wel een goede tijd om een en ander rustig te proberen en te bekijken. Dat S^ren mee kwam, was alleen maar erg leuk voor mij: samen naar Ajax! De sfeer in de Ajax-selectie is erg goed, kan ik wel zeggen. Dat is hij trouwens al vanaf het begin, toen we hier kwamen. Speciaal op de training kan je dit duidelijk merken: iedereen gaat voor 100% erin en blijft ook doorgaan, vreselijk goed. Dat is het trouwens al vanaf de eerste training, die ik hier meemaakte. Vooral voor de jonge jongens vind ik dit erg goed, die worden er hard van. Tussen het Nederlandse en het Deense voetbal zit een enorm verschil, dat kun je onmogelijk vergelijken. Je moet er hier veel harder voor

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1977 | | pagina 8