AANKOPEN! Dat Ajax op zoek is naar versterking zal een ieder inmiddels wel duidelijk zijn. Geruchten deden al lang de ronde. Wij van de Ajacied staan er zeker achter. Ook wij zijn er zeer van doordrongen dat het huidige Ajax zeker in de Europacup nodig aan versterking toe is. De aankoop of aankopen moeten dan wel voor 15 december plaats hebben gehad. Wordt het na deze datum, dan mogen de nieuwe spelers niet meedoen in de eerstkomende Europacup-wed strijden en dat zou toch wel zeer jammer zijn. Echte toppers aantrekken zal erg moeilijk zijn, want prijzen boven 1 miljoen worden al voor middelmatige spelers gevraagd. Maar wie zijn er behalve Cruyff, Neeskens, Jordan en Krol meer dan 1 miljoen waard? Wij hebben echter het volste vertrouwen in het Ajaxbestuur. Wij vertrouwen erop dat zij tijdig de juiste spelers zal weten aan te trekken. Dick van Wely. ARGENTINIË! 111 Nederland heeft zich geplaatst voor Argentinië door België met een magere, maar zeer belang rijke 1-0 naar het Moppenland terug te sturen. In grote lijnen zijn de 22 spelers wel bekend, maar we moeten wel bedenken, dat vóór Duits land iedereen ervan overtuigd was, dat Barry Hulshoff voorstopper zou spelen. Enfin, het verdere verloop kent U al Hulshoff blesseerde zich zodanig, dat hij het Wereldtoernooi wel kon afschrijven. Wim Rijsbergen werd toen de ontdekking van het Nederlands Elftal en trou wens van het hele toernooi van de W.K. Persoonlijk denk ik, dat na Ruud Krol ook in aanmerking komen Tscheu La Ling (niet onver dienstelijk tegen Rusland), Piet Schrijvers (mits hij zijn oude vorm weer terugkrijgt) en Ruud Geels (binnenkort heeft hij met Dr. Happel een gesprek over het wel of niet meegaan). Andere Ajax-spelers zien wij niet bij de se lectie komen Misschien is daar Jack van Zanten niet bij als begeleiding in Argentinië. Door veel promi nente spelers is deze man naar voren gescho ven als de man, die daar chef d'équipe moet zijn. Vanuit KNVB-kringen zijn er andere uitspraken over o.a. Jan Huibrechts, die zegt dat er bij de KNVB mensen zijn, die capabel voor deze functie zijn. Het recht van de sterk ste zal wel zegevieren, maar wie is de sterk ste? Wij weten het niet, maar wij hopen wel dat de spelers hun zin krijgen. Ander punt is de veiligheid in Argentinië, waar erg veel over te doen is geweest. Het blad "Voetbal International" heeft er bijzon der veel over geschreven, om er maar vooral de aandacht op te wijzen, wat of daar nu al lemaal onder dat militaire bewind uitgehaald wordt. Wat er daar nu allemaal plaatsvindt, laten wij hier maar in het midden, maar ik ge loof niet dat het er daar erger is dan in Ierland, alhoewel het daar nou ook weer niet bepaald veilig is. We kunnen aannemen, dat Argen tinië goed op de deelnemers zal passen. Men heeft daar vele miljoenen uitgegeven en zal dit toernooi niet in duigen willen laten vallen. Dat het financieel wel goed zit, daar hoeven de spelers zich geen zorgen over te maken. Inter-Footbal in de vorm van Cor Coster, heeft voor dit toernooi al vier sponsors 1 50.000, Volgens Coster komt hij wel tot een miljoen, ook al gaat zijn schoonzoon Johan niet mee. Al die acties om Cruyff mee te krijgen, zie ik niet zo erg zitten. Binnenkort gaan Happel en Zwartkruis met Johan praten om een laatste poging te ondernemen. Wordt het dan weer nee, dan moeten wij het standpunt van Johan accepteren en er niet verder over zeuren. Hij moet toch vrij zijn om dit soort belangrijke beslissingen zelf te nemen. Wij zullen er be grip voor moeten opbrengen, ook al zou het verschrikkelijk jammer zijn als hij er niet bij is Dick van Wely. NOG EVEN WIM SUURBIER! I! Nu Wim Suurbier Ajax definitief verlaten heeft en naar wij annnemen wel nooit meer zal terugkeren, wordt het hoog tijd, enkele ka rakteristieke gegevens over hem te plaatsen. Suurbier debuteerde ooit bij Ajax op 13 sep tember 1964 in een uitwedstrijd tegen het Limburgse MW. Deze wedstrijd had een merk waardig verloop, want na 3 door MVV gemis te strafschoppen, werd de einduitslag 2-2. Of Suurbier aandeel had in het veroorzaken van een of meer strafschoppen, is ons niet bekend Zijn laatste competitiewedstrijd speelde hij op 16 oktober jl. tegen de FC. Amsterdam. Hij besloot het competitiegebeuren met een gele kaart, hetgeen zijn afscheid bij Ajax versnelde. Voor zijn nieuwe werkgever Schal- ke-04 had de hem opgelegde schorsing echter 3

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1977 | | pagina 5