Wij willen deze redactionele pagina besluiten met al onze leden, spelers, Ajax-bestuur, vrienden en bekenden, zeer prettige Kerstdagen en een bijzonder voorspoedige jaarwisseling toe te wensen. Dat Ajax opnieuw landskampioen mag worden (al zijn we met een 2e of 3e plaats ook dik tevreden) en dat het Nederlands elftal zich in Argentinië als een hechte eenheid zal presenteren. AJAX - LEVSKI SPARTAK SOFIA Tot de laatste acht clubs van Europacup-I voor landskampioenen is Ajax doorgedrongen Met dezelfde cijfers als in het Levski-stadion wer den de Bulgaren geklopt in ons eigen gezellige Wa tergraafsmeer Dat het allemaal zo'n geweldig voetbal was, dat moet worden betwijfeld, maar het voor naamste is het resultaat. Over het werkvoetbal, dat Ajax momenteel speelt, kan Dick Schoen aker als het grote voorbeeld worden genomen. Elk gat, dat zijn collega's nog al eens laten vallen, probeert hij te dichten. Hijzelf zegt daarover: "Ik wil vechten voor mijn plaats in het elftal, mijn technische kwaliteiten zijn nu eenmaal niet van hoge kwaliteit, dus loop ik erg veel en ga veel diep. Na die 1-0 voorsprong dachten we door te drukken, maar toen kwam die verdedigings- fout en het was 1-1 We hadden daarna wel angst, want Levski is een technische ploeg en we dachten: 'Zij hebben niets te verliezen, dus we moeten nu erg goed oppassen',. Maar die Bulgaren speelden zo nerveus, dat we snel over onze angst heen waren. Na dat schot van Arnesen, dat Geels zo mooi afrond de, gingen wij weer beter spelen." De kwartfinales worden gespeeld op 1 en 15 maart 1978. Ajax zal zijn thuiswedstrijd zeker in het Olympisch Stadion spelen. Dan zal moe ten blijken of Ajax weer echt bij de grote top van Europa thuishoort. De eventuele tegen standers zijn: Club Brugge. Liverpool, Bor. München Gladbach, Benfica, Juventus, Wacker Innsbrück en Atletico Madrid. Dick van Wely. TSCHEU LA LING Tscheu La ling is opgeroepen om ons vaderland te verdedigen. Tscheu, die na de wedstrijd te gen Levski direct naar huis ging om daar af scheid te nemen van het burgerleven, moest zich erg haasten. Donderdag zeer vroeg in de ochtend moest hij zich melden. Het is te ho pen, dat er in Nederland niets ernstigs gaat gebeuren, want Tscheu ziet het helemaal niet zitten, dat hij weieens met een geweer zal moeten wachtlopen, of nog erger "op oefe ning". Misschien wordt soldaat La Ling wel persoonlijke wacht van de Koningin of wel licht moet hij sateetjes naar zijn officieren brengen. Binnenkort komt er misschien wel een strip uit: La Ling als soldaat. Tscheu, veel suc ces daar en misschien heb je geluk, want er schijnen weer teveel soldaten te zijn opgeroe pen. Er zit dus nog een kans in dat je vroegtij dig de dienst kunt verlaten Dick van Wely. WIM SUURBIER Wim Suurbier, de op één na laatste Ajacied uit de "Gouden Ajax-jaren". Eindelijk is Wim Suurbier, na een lange perio de Ajax dan weg en laat zijn oude club nu het kampioenschap zonder hem behalen. Het positieve en negatieve van Suurbier zal wel een beetje gelijk zijn, want de meedogenloze back van Ajax en niet te vergeten het Neder lands Elftal stak het nooit onder stoelen of banken, als hij het weer eens ergens niet mee eens was. Of het nou Ajax' van Praag, Ivic of Jan met de pet was, dat maakte voor Wim weinig uit. Wat wel vaststaat is, dat Suurbier of dom was in het zakenleven of erg onfortuin lijk. Het is voor hem te hopen, dat hij via zijn persoonlijke makelaar Hans Kattenburg toch wat over zal houden na een lange voet balcarrière. Dat Schalke's manager Osterrei- cher het goed ziet zitten met Suurbier is vrij zeker, maar of trainer Rausch dat ook doet, betwijfelen wij ten zeerste. Niettemin gunnen wij Suurbier, net als hij Ajax, al het goede en wij hopen hem ook in het Nederlands elftal nog dikwijls aan het werk te zien. Dick van Wely. 2

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1977 | | pagina 4