Toelatingseisen: - Leeftijd tussen 16 en 29 jaar (gemiddelde leeftijd elftal is +21). - In bezit van auto c.q. eigen vervoer om naar wedstrijden toe te komen; het zijn vaak af gelegen plaatsen, waar het met het openbaar vervoer moeilijk komen is. Meerijden met iemand kan uitsluitend, als daar in de buurt ook iemand woont, die ook in het elftal voetbalt; die kans is dus vrij mi niem - In bezit van telefoon. Eventueel gemakkelijk overdag op werk te bereiken. - Bij voorkeur niet zelf voetballend op zater dag, tenzij dat enkele malen per jaar geen bezwaar oplevert bij je eigen club. Wel re kenen op zeker 12 keer! Voldoe je aan bovengenoemde vier punten, dan graag opgave van: Naam - Adres - Woonplaats - Geb. datum - Geb. plaats - Evt. zaterdag/zondag club - Plaats in team - Gehuwd/ongehuwd - Telefoon- nr- Auto ja/nee We hopen op veel aanmeldingen, die, als ze aan bovengenoemde punten voldoen, zeker een oproep zullen krijgen. Wel zal een en ander even in beslag nemen; geduld is een schone zaak Hans Bouwman (aanvoerder) Tjeerd de Groot (org.) Zondag 16 oktober 1 977 FC Amsterdam - Ajax stond op het competitie programma. Omdat het een derby betrof, al tijd een lastige wedstrijd, die deze keer nog een extra pikant tintje kreeg, omdat de vroe gere doelman van Ajax, Heinz Stuy, die nog altijd een record bezit (in drie Europacup-finales geen enkel doelpunt tegen), nu bij FC Am sterdam in het doel stond. De derby stelde echter teleur, on danks de vier doelpunten (uitslag 1-3). FC Amsterdam stelde aanvallend niet veel voor, maar kon waarschijnlijk ook niet beter. Ajax zat - misschien niet helemaal onbegrijpelijk - meer met z'n gedachten bij woensdag (Levski Spartak - Ajax). Desondanks toch een paar aardige doelpunten. In de eerste helft nam Ajax een voorsprong door Ruud Geels, die een van Heinz Stuy terugspringende bal in het net deponeerde, nadat Wim Suurbier van een me ter of dertig een loeiend schot op het doel had afgevuurd. Die 1-0 stand in het voordeel van Ajax was ook de ruststand. In de tweede helft vergrootte Ajax zijn voor sprong door Frank Arnesen, die de bal in het verlaten doel kopte, nadat Heinz Stuy een voorzet van Hans Erkens dacht te moeten on derbreken door zijn doel uit te lopen en de bal naar het hoofd van Frank Arnesen te stompen, die zoals gezegd, raak kopte, vanaf zo'n 15 meter Nadat Pirn van Dord met een afstandsschot van een meter of dertig, waarop Heinz Stuy kans loos was, de stand naar 0-3 had getild, werd de eindstand 1-3, doordat Kamphues Peter Ja ger nog met een kopbal wist te verschalken. Na de wedstrijd ben ik met een andere Ajax- fanatiekeling (verder in dit verhaal Jan te noemen) naar Haarlem vertrokken om bij hem thuis te overnachten en daarvandaan de volgen de ochtend om 10.15 uur per bus naar Schiphol te vertrekken voor de grote reis naar Sofia. Maandag 17 oktober 1977 Zoals gezegd vertrokken we om 10.15 uur naar Schiphol, waar we om tien voor half twaalf aankwamen. Daar liepen we naar de balie van N., het reisbureau dat de reis naar Sofia had georganiseerd. Daar kregen we tot onze schrik te horen, dat het vliegtuig pas een uur later zou kunnen vertrekken. Als gevolg van de mist hadden namelijk alle vliegtuigen vertraging opgelopen. Om half vier moesten we nog maar eens informeren. Het reisbureau had alle spe lers en het bestuur van Ajax en de pers op de hoogte gesteld en voorzover telefonisch bereik baar, ook de supporters. Jan hadden ze ook gebeld, maar toen we weer terug waren uit Sofia, hoorden we van Jan z'n moeder, dat dat geweest was, nadat we net de Onze speciale reporter: deur uit waren. Ma Jansen had ANTON VAN DER SALM toen nog geprobeerd, ons te achterhalen en had daarbij Jan z'n regenjas aangetrokken, omdat ze haar nachtkleding nog aanhad. Ze wist echter niet dat daar een zgngastoeter in zat. Ze ging naar de hoek van de straat, maar zag daar dat de bus al vertrokken was. Toen liep ze weer 9

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1977 | | pagina 11