Ru im een jaar geleden besloten we een voet balteam van Ajax-supporters op te richten. Via De Ajacied werden er actieve voetballers gevraagd zich voor zo'n elftal op te geven; de reactie was enorm! Tijdens een eerste schrif telijke selectie vielen er al velen af, o.a. BELGEN WILLEN SPELEN VAN '88 Brussel - Géén grap: België' gaat zich wel degelijk kandidaat stellen voor de organisatie van de Olym pische Zomerspelen van 1988. Dit heeft de voorzitter van het Belgisch Olympisch comité, Raoul Mol let, giste ren in Brussel verklaard. Mollet liet weten dat de Belgen willen bewijzen dat de organisatie van de Spe len niet noodzakelijk gepaard hoeft te gaan met gigantisme. Hij wil vooral de bestaande voorzienin gen gaan gebruiken, al zal uiteraard wel een aantal aanpassingen en moder niseringen nodig zijn. De Belgen willen de Spelen niet in één plaats houden, maar verspreiden over het hele land. Over de toewijzing van de OS wordt overigens pas in 1981 beslist door het Internationaal Olympisch Comité, dat juist deze week de inschrijving voor de Spelen van '84 sloot. VOETBALELFTAL DE AJACIED door de leeftijd en de verre afstanden zonder vervoer. Velen zijn het afgelopen jaar in de weer geweest met het elftalOmdat langzaam maar zeker het peil omhoog ging, vielen ook velen weer na 1 of meer wedstrijden af. Bui ten kwaliteit is natuurlijk ook de sfeer enorm belangrijk en zou De Ajacied toegroeien naar een stel vrienden, die bovendien allen Ajax aanhangen De eerste bal voor De Ajacied ging rollen in Deventer; Fanclub The Eagles organiseerde hier op 18 april 1976 het eerste Nederlandse zaal voetbal toernooi voor fan-clubs e.d. De eerste wedstrijd op het veld speelden we in Schijndel op 8 mei om de Nico Rijnders trofee. Sindsdien is er veel gebeurd en veel veranderd in ons team; van het team, dat in Schi jndel speelde, zijn er nu nog 5 spelers over. Na verscheidene wedstrijden in Nederland en België (september - november 1976) kwam met Pasen 1977 één van de hoogtepunten voor De Ajacied: meedoen aan de Europese Kampioen schappen voor supporterselftallen; organisator: Karlsruhe FanClub, Duitsland dus. Als thuisveld gebruiken we meestal de velden van vv Opheusden, waar we een erg goed con tact mee hebben. Deze vv Opheusden werkt belangeloos mee en de velden zijn hier aan zienlijk beter dan in het westen. Ook scheids rechters e.d. zijn hier vrij gemakkelijk te krijgen: ook vaak een moeilijk punt elders. Door enkele oorzaken is de basis op het ogen blik vrij smal geworden. Bovendien willen we ook anderen in staat stellen, zich eens of va ker in te zetten voor De Ajacied. Wel moeten we, gezien onze praktijk, vrij veel eisen stellen; toch hopen we op veel re acties. De Ajacied speelt in binnen- en bui tenland. De spelers verzorgen hun vervoer zelf of rijden met anderen mee. Kleding wordt door De Ajacied geleverd; schoeisel moet je zelf voor zorgen. Je speelt belangeloos mee, doch hoeft ook niets te betalen om mee te mogen doen Omdat dit onze eerste oproep via De Ajacied is sinds lange tijd, hebben we gemeend, de eisen zeer scherp te kunnen stellen. De tijd zal leren in hoeverre we met deze oproep een brede selectie bijeen kunnen krijgen. Gelieve vóór 1 januari je aan te melden via Mielweg 38, Lunteren 8

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1977 | | pagina 10