Interview Interview 6 Johan Zuidema Ja, hier zou dan hef interview hebben gestaan met Johan Zuidema. Na de wedstrijd tegen Volendam (waar de heer Steenbergen als spea ker zichzelf en Ajax weer belachelijk maakte), hadden we Johan Zuidema gepland. Deze had echter geen trek, omdat hij al tweemaal eer der op z'n donder heeft gehad voor uitspraken, die in de kranten stonden. Overigens plaatst De Ajacied altijd exact hetgeen men heeft ge zegd, maar Johan durfde niet meer. Daarom: Johnnie Rep Basfia "Jullie zijn toch van de Ajacied, niet? Hart stikke leuk zeg, natuurlijk heb ik even tijd. Ik herinner me jullie nog goed uit m'n Ajax- tijd en heb de Ajacied altijd gelezen. Bij Bas- tia gaat het nu gelukkig wat beter na een slecht begin. Bastia is een echte middenmotor, hoewel ze verleden jaar wel zo speelden, dat ze UEFA-Cup-voetbal konden gaan spelen. De ploeg loopt lekker en in de UEFA-Cup mocht ik het beslissende doelpunt scoren. De bedoe ling was dat ik naar A.Z.'67 zou gaan, maar vanwege de financiën ging dat niet door. Zelf geloof ik niet, dat ik idioot hoge eisen stel, A.Z. was echter niet bereid tot dit bedrag te gaan. Ik zou het wel leuk gevonden hebben weer in Holland te voetballen. In het Ajax van nu zou ik ook wel willen; ze behoren tot de top van het Nederlandse voetbal, evenals A.Z. Naast A.Z. was ook de F.C .-Köln ge- interesseerd en met deze club was ik helemaal rond, ook op financieel gebied. Helaas kwam Weiswei Ier daar als laatste oordeel en door de een of andere ruzie van Weiswei Ier met Coster ging deze transfer niet door. Wel jammer ove rigens; het voetbal daar trekt me wel Nou, A.Z. en Köln vielen nu af en het werd eigen lijk wel een beetje vervelend nu. Van de Go Ahead-Eagles had ik een vet contract op zak, dat ik alleen maar hoefde te tekenen, maar in die club had ik zelf geen trek en zodoende ben ik nu bij Bastia terecht gekomen. Nederlandse elftal Voorheen was het vanzelfsprekend, dat ik bij het Nederland elftal ingezet zou worden. Ikzelf vind het spelen daarin erg aantrekkelijk, zowel sportief als ook wel financieel De con currentie wordt nu natuurlijk wel wat breder, waarbij ik vooral Ling en v.d. Kerkhof als grote concurrenten zie. In Argentinië hoop ik er zeker bij te zijn; het lijkt me een geweldi ge belevenis daar en ik dacht ook wel een goede kans te maken. Heimwee naar Holland. Ik kom vrij vaak naar Holland; natuurlijk woont onze familie hier en bovendien vind ik het hier gewoon fijn. Als ik naar A.Z. was gegaan, was dat natuurlijk verder geen punt geweest. Ook nu bij deze wedstrijd kwam ik pas in de tweede helft binnen, omdat ik net ben aangekomen. Als ik in Nederland ben, probeer ik wel altijd een wedstrijd hier of daar te bezoeken. P.S.V. of Fe/enoord trek ken me absoluut niet; ook al omdat ik dan weer moet reizen. Maar ik ben een echte Ajacied en ga dan meestal naar Ajax of als Ajax ver weg speelt, naar Volendam. Die heb ik dan nu vandaag samen aan het werk gezien. Ajax van nu Ik heb het al eerder gezegd, ik zou best terug willen komen en in dit Ajax willen spelen. Natuurlijk is dit Ajax niet meer hetzelfde als dat uit de glorietijd, maar dat kan ook niet en dat geeft ook niet. De manier, waarop dit Ajax afgelopen woens dag Lilleström van de mat veegde, geeft ver trouwen in de toekomst. Jammer is het dan, als er vandaag twee kostbare punten verloren worden tegen een dergelijke tegenstander, maar ze hadden gewoon hun dag niet. Dat kan gebeuren en daar moet niemand zich door in paniek laten brengen. Wel is het zo, dat er

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1977 | | pagina 8