AJAX - LILLESTROM SUPPORTERS EN SUPPORTERS Fen avondje Ajax met in de hoofdrol Simon Tahamata Dat is in De Meer Ajax tegen Lille- ström gebleken. De landskampioenen die 14 dagen geleden een smakelijke nederlaag te slikken kregen, konden eindelijk revanche ne men. De gesprekken in de spelersgroep over de nederlaag tegen Roda-J.C. en de Noorse kam pioen zijn niet tevergeefs geweest. Dat Mr. Ivic zijn trucdoos weer opendeed, door Ruud Krol op de linkerflank op het middenveld te zetten en Suurbier in de mandekking op de gro te man Tom Lund is een succes gewordenDat Johan Zuidema en Hans Erkens daardoor op de bank kwamen, dat vindt hij niet erg, want bij een andere groep heeft hij die twee weer nodig. Dat de goedbetaalde amateurs van Noorwegen af en toe gaan raad wisten met dit pressiespe- lend Ajax was al spoedig te zien. Het eerste doelpunt was er een bewijs van. Het tweede doelpunt, een loeihard schot van Krol op de vuisten van Amundsen, die weer voor de voe ten van Tahamata terecht komt, de loepzuive re voorzet van de uitblinker belandt op het hoofd van de kopgrage Geels en zie de stand 2-0. Dankbaar keken de Noren naar de Scheids rechter, toen die voor het rustsignaal blies, want dit was toch wel een ander Ajax dan in Oslo. Ruud Krol vertolkte dit later door te zeggen "in de rust was de afspraak gemaakt ALLES OF NIETS, ook al houdt dit risico's in. De tweede helft was dan ook ai les, met een ongrijpbare Tahamata en een onnavolgbare Ling. Ajax werkte weer voor elkaar en het werd weer een Ajax dat weer ergens op leek. Dat er op het scorebord uiteindelijk maar 4-0 kwam te staan is te mager voor het aantal kan sen die er geweest zijn, maar daar werd na af loop niet om getreurd. Als er zo gewerkt wordt, is Ajax een moeilijk te bestrijden team. Mr. Ivic. na afloop: "Wij hebben goed ge speeld, vooral jongens als Jager, Everse, Lerby, Arnesen en La Ling met hun geringe internationale ervaring, en gedragen door rou tiniers Geels, Krol en de messcherpe Suurbier". Nu zien we de toekomst toch weer hoopvol tegemoet. Rest mij nog de opvallende rol van smaakmaker Simon Tahamata te noemen, die geen duel schuwde met grotere en fysiekere mannen als Hansen, Birkelund en Grön Lund, en zelfs een staande ovatie kreeg, toen hij 4 min. voor tijd alleen voor de keeper kwam en gepakt werd en met pijnlijke testikels het veld moest verlaten Dick van Wely. De laatste weken wordt er veel geschreven over de supporters van de clubs. Ajax treedt niet toe tot de supporters-federatie van de K.N. V.B. Waarom niet? Dat staat duidelijk geschreven in de vorige Ajacied. U hebt alle maal kunnen lezen in de dagbladen, dat de rechter de boetes van F.C. Utrecht-supporters verhoogd heeft tot 250,— i.p.v. 25,— en een kanskaart voor de volgende keer. Maar of deze boetes ooit betaald worden, is te bezien. Want het is zo, dat als je niet be taalt, je de NOR (BAK) in moet, maar voor deze kleinigheden moet je minstens een jaar wachten, want plaats is er in de gevangenissen in tegenstelling tot de stadions ook niet. Kijk, als de justitie eerst eens begint met sup porters die op weg zijn naar een voetbalveld en zomaar een wagon vernielen, gelijk vast te zetten en te verhoren in plaats van ze eerst nogeens de wedstrijd te laten bezichtigen met alle gevolgen van dien, zijn we al een stuk verder. Meestal gebeuren deze wanordelijk heden als de favoriete club (ook Ajax) verlo ren heeft in uitwedstrijden en dat moet dan op geweldadige manier gewroken worden. Mijne heren, iedereen die Ajax een warm hart toe draagt, laten wij er in Godsnaam voor waken, dat ons eigen Ajax niet 200 km van Amsterdam een cupwedstrijd of een competitiewedstrijd zonder publiek moet spelen zoals het roemrij ke AvAanchester United is overkomen. Wij heb ben bij Ajax wel grote heren, die in Neder land grote invloed bij de K.N.V.B. kunnen uitoefenen, maar of de stunt van Dir. Matt. Busby van United ook opgaat als Ajax bij de U.F.F.A. moet verschijnen, betwijfel ik ten zeerste. Dick van Wely.

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1977 | | pagina 15