k - l||Hj|| A H FEDERATIE Y.W SURFORTERSVERENIGINGEN 6) Zoals u inmiddels wel vernomen heeft, is de Federatie van Supporters verenigingen Nederland inmiddels opgericht. Wij als bestuur van Ajax's Supportersvereniging "Re Ajacied" hebben besloten niet toe te treden tot deze federatie. We sommen hiervoor slechts enkele redenen op: 1) De werkgroep Akkomodatie Marketing B.V., die de federatie opricht te, was door de K.N..V.B. nooit naar voren gebracht, als er geen ge weld heerste op en om de velden - nu pas zag de K.N.V.B. de kracht van de supporters. Overigens hebben we zo weinig vertrouwen in de K.N.V.B., dat alleen al hun aanwezigheid ons geen enkele vorm van vertrouwen meer geeft in de Federatie. 2) Bij alle vergaderingen werd de pers geweerd als een besmettelijke ziektejuist de persmensen hadden de federatie over kunnen brengen naar de supporters, om wie het eigenlijk zou moeten gaan. 3) De o.a. ook in het bestuur zittende Ad Schreuders van P.S.V. klapte reeds geruime tijd voor de vergadering van 21 april in het Feyenoord stadion uit de school met in zijn blad de P.S.V.- Supporter vertrouwe lijke mededelingen te doen omtrent contributie e.d. Geeft geen ver trouwen in zijn deskundigheid. 4) De aanwezige besturen in Rotterdam waren van een dergelijke leeftijd èn gezapgheid, dat wij ons werkelijk afvragen hoe zij in 's-he&els- naam voor de supporters kunnen spreken. Erg veel begrip troffen we hier dan ook niet aan. 5) De contributie iou van ±1. 250,tot fl. 550,per jaar bedragen^ dit ligt aan het ledenaantal - voor De Ajacied dus het hoogste: fl. 550, Felle protesten over en weer. Het wordt minimaal fl. 50, en maximaal fl. 750,—. Voor De Ajacied zal het worden fl. 625,— Voor de kleine clubs dus soulaas, voor ons nog duurder. B'ovendien heeft de Federatie het recht kascontrole uit te oefenen en stelt de ledenvergadering ieder jaar de contributie vast. Volgens een aanwezige van de K.N.V.B. heeft de K.N.V.B. al genoeg uitgegeven aan porti, drukwerk en verzendkosten, en weigert de K.N.V.B, nu verder één cent bij te dragen. De contributie die wij moeten betalen vinden wij be lachelijk hoog, temeer daar we geen enkele garantie hebben, dat de federatie ook maar iets bereikt. Bovendien blijkt, dat de meeste supportersverenigingen en fanclubs in Nederland puur plaatselijk ope reren, maar De Ajacied een groot deel van haar leden over de hele wereld aantreft. Moeten die leden soms opdraaien voor de onkostenre- kening van de federatie en van haar bestuur? V/ij vinden van niet. De federatie wil O.a.: a) de voetbalkijkers organiseren in de supp.ver. - dat kunnen we zelf ook wel! b) de verhouding tussen clubs en supp.ver. Ajacied en het Ajax-bestuur uitstekend. c) het publiek opvoeden - geen commentaar behalve dan; d) voordelig artikelen aankopen - dit doet De Ajacied Engeland, e) Attractief voetbal eisen en in de structuur van de club binnendring en - ook wij zijn voor attractief voetbalechter, het clubbestuur zal ten alle tijde uit moeten maken samen met de trainer wat er in hun ogen het beste is voor de club. (Tijdens de vergadering in Rot terdam kreeg Ajax felle kritiek voor het vertoonde spel - wat moet er dan niet met de andere clubs in Nederland gebeuren, verbeteren - die is bij -De Lachertje! al jaren via ons af) vragen W13 7) Lang niet alle fanclubs en supportersverenigingen zitten in veel kleine groeperingen worden buitengesloten omdat ratie; de ze f ede- niet 2.

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1977 | | pagina 4