AMSTERDAM 702. Het Amsterdam 702 tournooi is weer zeer geslaagd geweest. Dankzij de finale van Ajax tegen A.Z.'67 is het ook financieel een succes ge worden. Op vrijdagavond met ca. 50.000 mensen op de tribunes zagen we eerst een fonkelende show van A.Z.'67 tegen een zwak Barcelona, dat er op Neeskens na weinig van terecht bracht. Deze wedstrijd werd door AZ met 4-0 vlot gewonnen. Dan een wedstrijd waar de verwachtingen erg hoog van gespannen waren. Ons eigen Ajax tegen de Engelse kampioen, beker winnaar en Europacup houder Liverpool. We zagen een tegenvallende Engelse ploeg en een Ajax dat redelijk goed speelde. Het werd uitein delijk 2-1 voor Ajax, maar de uitslag had hoger moeten uitvallen, ge zien het beeld van de wedstrijd. Op zondag Barcelona - Liverpool om de 3e en 4e plaats. Deze slaapwek kende vertoning werd tenslotte met 1-0 in het voordeel beslist. Een finale dus Ajax - AZ. Het werd een echte triller, waar iedereen de mond nog lang over vol zou hebben. AZ won verdiend met 3-0, hoewel geflatteerd. Wederom (3e maal) ging de eerste prijs aan de neus van Ajax voorbij. Ajax zonder Ling, maar met Everse, die sterker speelde dan tegen Bor. Dortmund en met de lopers Schoenaker, Zuidema en Erkens, die in de 2e helft duidelijk uitgeput waren. Toen sloeg AZ toe. Eerst op links, hoe wel buitenspel, omdat de gransrechter niet op tijd met de verdediging meeliep. Toen Schrijvers de bal uit de voorzet ook nog losliet was het 1-0 voor AZ. De 2e goal; W.v.Hanegem geeft de bal op links naar de al sprintende Iiovenkamp (niet buitenspel; deze gaf voor, er werd eerst over heen gestapt door een AZ-speler, waardoor Peters uit kan halen om met een grandioze goal 2-0 te scoren. Dat het uiteindelijk vier minuten voor tijd 3-0 werd is alleen goed voor de statistieken. Het belangrijkste was, dat het publiek en veel aanwezige trainers hebben kunnen genieten van voetbal op hoog niveau. HAARLEM - AJAX. Haarlem een gevaarlijke tegenstander, want was het niet Haarlem, dat vorig jaar na 30 jaar Ajax de eerste nederlaag toebracht in het Haarlem stadion. De Haarlemmers begonnen aan een stevig offensief, dat gelukkig voor Ajax geen doelpunten opleverde. Was het op dat moment 2-0 geweest, dan had Ajax niet mogen klagen. Via een massel-goal van Geels na 30 min. stond Ajax plot met 1-0 voor. Lerby gleed met een schijnbeweging langs zijn bewaker en zette goed door, waardoor Ajax (lees Geels) de bal in het doel kon schuiven. In een redelijke 2e helft werd het nog 2-0 door een afstandschot van Krol. De gemakkelijk te houden bal werd door de keeper verkeerd beoordeeld en Ajax kon 2 punten meenemen. Ajax - az Ajax heeft op eigen veld revance kunnen nemen op AZ. Alleen jammer dat dit vlak voor tijd via een penalty moest gebeuren in dit grandioze avondje Ajax, want dat was het. Het werd 1—0 door een sterk spelende Ling. Zuidema in balbezit, Suurbier sprintte naar de rechtsbuitenplaats en trok 2 verdedigers mee. De pass van Zuidema naar Ling, die een schijn beweging maakte en plotseling alleen voor Meskovic stond. Deze was toen kansloos en zo stond het na zo'n 22 minuten verdiend 1-0 voor Ajax. 1-1 werd het door een lob over Schrijvers van Metgod. De 2e helft ging Ajax nog meer tempo maken en AZ (zonder v. Hanegem) kwam behoorlijk in de verdrukking, waardoor men fouten ging maken. 12 Minuten voor tijd een pass naar Geels waarop Vonk geen antwoord had. Deze overtreding, die ge maakt werd betekende de overwinning, want wie anders dan Geels verzilver de penalty. Als Ajax zo kan blijven voetballen, gaan we een prima sei zoen tegemoet. De competitie—start is in ieder geval uitstekend. Dick v. Welie. g#

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1977 | | pagina 10