Artikel 15. De speler is verplicht zich aan een medische keuring op elk tijdstip dat de clubarts dit nodig acht, te onderwerpen. Hij dient nauwkeurig alle medische voorschriften op te volgen, welke door de clubarts zijn gegeven. Hij mag zich niet schuldig maken aan gedragingen waardoor een snelle genezing wordt belemmerd, zulks ter beoordeling van de clubarts. Artikel 16. In gevallen van ziekte, blessures e.d. zal door de vereniging ook in uitzonderingsgevallen niets worden betaald. Slechts indien de clubarts hierin heeft geadviseerd, zullen b.v. de kosten van een chirurgische behandeling door de vereniging worden vergoed. Artikel 17. De speler dient te beschikken over een giro-, bank- of spaarbankrekening en hiervan mededeling te doen aan de administrateur. De penningmeester zal het over een maand toekomende bedrag zo spoedig mogelijk, doch in ieder geval vóór de tiende werkdag van de volgende maand, overmaken. De speler ontvangt een specificatie van het overgemaakte bedrag. Artikel 18. De speler is verplicht vakantie te nemen in de periode na afloop van het seizoen tot 10 juli. De oefenmeester kan dispensatie verlenen. Artikel 19. Het bestuur heeft het recht de speler disciplinaire straffen en boetes van ten hoogste 10% van het vaste salaris op te leggen, indien de speler: a. de aan hem in de artikelen 1, 6, 7, 8, 10, 11, 15 en 18 opgelegde verplichtingen niet nakomt; b. in onvoldoende mate aan trainingsbijeenkomsten deelneemt; c. de aanwijzing(en) van de oefenmeester, aanvoerder en/of bestuursleden niet of niet in voldoende mate opvolgt; d. zonder geldige reden te laat op een trainingsbijeenkomst verschijnt; e. vóór een wedstrijd niet op de aangegeven tijd verschijnt; f. tijdens een wedstrijd zonder toestemming van zijn aanvoerder, anders dan wegens een ongeval, niet verder deelneemt aan de wedstrijd; g. vóór de wedstrijd, zonder geldige reden, een en ander ter beoordeling van de oefenmeester en de clubarts, verklaart niet te zullen spelen; h. door onsportief spel dan wel door opmerkingen de aandacht van de scheidsrechter in ongunstige zin trekt; i. een vermaning van de scheidsrechter ontvangt. Artikel 20. Bij onvoldoende prestatie tijdens de training, zulks ter uitsluitende beoordeling van de oefenmeester, is deze gerechtigd de speler van de training te verwijderen, terwijl de speler in dat geval automatisch met 100,wordt beboet. Artikel 21. De speler verbeurt een boete van ten hoogste 5% van het vaste jaarsalaris, indien hij een officiële waarschuwing van de scheidsrechter krijgt. Wanneer hij door de scheidsrechter of door de aanvoerder uit het veld wordt gezon den beloopt de boete ten hoogste 10% van het vaste jaarsalaris. Bovendien zullen de door de K.N.V.B. in rekening gebrachte kosten aan de speler worden doorberekend. De speler ontvangt tijdens zijn schorsingsperiode geen enkele financiële beloning. Artikel 22. Het niet voldoen aan het bepaalde in artikel 3, zulks ter uitsluitende beoordeling van de oefenmeester, verbeurt de speler automatisch een boete van 50, Artikel 23. In geval de speler, gedurende drie jaren na beëindiging van zijn overeenkomst met A.F.C. ,,AJAX", zich verbindt aan, of anderszins één of meer wedstrijden speelt voor casu quo aan trainingen deelneemt van, enige voetbal- organisatiën niet aangesloten bij de F.I.F.A., verbeurt hij door het enkele feit dezer verbintenis of deelneming een onmiddellijk opeisbare boete van tienmaal het bedrag dat de speler in het laatste seizoen voor de beëindiging van het contract als zodanig van de vereniging „AJAX" heeft ontvangen. Artikel 24. Indien eventuele meningsverschillen niet in der minne kunnen worden geschikt, benoemt het bestuur in overleg met de betrokken speler(s) een uit AJAX-leden bestaande commissie van geschillen, welker advies voor beide partijen bindend is. In geen geval is het geoorloofd, dat als vertrouwensman of vertrouwenscommissie andere personen optreden, dan die tevoren als zodanig door het bestuur zijn geaccepteerd. De technische voetbalzaken en/of andere zaken, de speler of de vereniging betreffende, dienen in eerste instantie met de oefenmeester te worden besproken. Aldus opgemaakt te Amsterdam dd 3 juni 19^5 Partij ter ene zijde: V.F.C. „AJAX", Partij ter andere zijde De Speler,

Voetbal divers | 1985 | | pagina 4