A.F.C. 'AJAX' - Amsterdam Mvan Basten J«Vagonaarkad© 72 Utrecht XSWEffiK AANHANGSEL BEHORENDE BIJ SPELERS /ARBEIDSCONTRACTEN Artikel 1. De speler is verplicht zich voorbeeldig en sportief te gedragen, zowel op als buiten de velden. Hij van AJAX in elk opzicht hoog te houden, oo kin de uren, dat hij niet voor training of wedstrijden Hij heeft de plicht een regelmatige levenswijze te volgen. Artikel 2. De speler krijgt in bruikleen: shirt, broek, kousen, trainingspak, voetbal- en/of basketballschoenen, een voetbaltas alsmede een sportkostuum. Hij- kan bij do administrateur bonnen krijgon voor vorbotoring of aanvulling van zijn uitruoting tot een bedrag von >60,(speler A-9clectic) en f 200,(3peler B-selectie) per seizoen. Bij overschrijding van dit bedrag zal het meerdere op do oerotvolgonde afrekening in mindering worden gebracht. Bij beëindiging van het contract dienen de in bruikleen gegeven goederen te worden ingeleverd. Bij nalatigheid of gedeeltelijke inlevering moet een schadevergoeding worden betaald. Artikel 3. De speler heeft de plicht zijn voetbalmateriaal goed te onderhouden en met voldoende materiaal zowel bij training als bij wedstrijden te verschijnen. Artikel 4. De oefenmeester benoemt voor het begin van het seizoen de aanvoerders en hun plaatsvervangers van de onder hem ressorterende elftallen. Hij is bevoegd om, indien hij dit nodig acht, tijdens het seizoen daarin wijziging te brengen. Artikel 5. Indien nodig is een reserve-speler verplicht zich als grensrechter beschikbaar te stellen. Hij onttrekt zich hierdoor niet aan de bepalingen, genoemd in de artikelen 1 en 19. Artikel 6. Bij uitwedstrijden wordt gezamenlijk gereisd per trein, touringcar of vliegtuig, zulks ter beoordeling van het bestuur (na overleg met de oefenmeester). De speler dient zich voor een wedstrijd, met het oog op volledige concentratie, geheel afzijdig te houden van familie leden en/of kennissen. Zonder toestemming van de oefenmeester mag een speler het gezelschap niet verlaten. Artikel 7. De speler die als militair in werkelijke dienst is, mag slechts met toestemming van de oefenmeester elders trainen. Artikel 8. Het is de speler, zonder toestemming van het bestuur, verboden in een elftal van een andere vereniging of organi satie uit te komen, of zich als reserve te doen aanwijzen. Dit geldt ook voor vertegenwoordigende elftallen van de Afdelingen van de K.N.V.B. Toestemming zal o.a. geweigerd worden, indien naar het oordeel van het bestuur de belangen van de vereniging daarmee zouden worden geschaad. De speler kan in een dergelijk geval geen aanspraak maken op enigerlei vergoeding. Artikel 9. De financiële gevolgen van eventuele ongevallen, opgelopen tijdens wedstrijden als bedoeld in artikel 8, komen geheel voor rekening van de speler. Artikel 10. Het is de speler verboden zonder nadrukkelijke toestemming van het bestuur zich beschikbaar te stellen voor reclame-doeleinden, in de meest uitgebreide zin des woords, daaronder ook begrepen het voor dit doel beschik baar stellen van foto's. Het bestuur zal in overleg met de aanvoerder voor elk reclame-object een bedrag vaststel len, dat aan de spelers ten goede komt. Indien het bestuur dit noodzakelijk acht, is de speler verplicht zich voor een bepaald reclame-object, verband houdende met het eerste elftal, beschikbaar te stellen. Artikel 11. Het is de speler, zonder toestemming van het bestuur, verboden aan enig orgaan pers, radio, televisie enz. een interview te geven. Artikel 12. Indien de speler ingevolge het reglement betaald voetbal van de K.N.V.B. verplicht is een verzekering te sluiten voor het ongevallen-risico, dan zal de door hem verschuldigde premie via de vereniging aan de desbetreffende maat schappij worden voldaan. De vereniging AJAX neemt vrijwillig een nader overeen te komen gedeelte van de premie voor haar rekening. De speler is zelf verantwoordelijk voor het schriftelijk aanmelden van zijn blessure of ongeval middels de daarvoor ter beschikking gestelde verplichte verzekeringsformulieren. Alle uitkeringen krachtens deze verzekering zullen aan de desbetreffende speler worden uitgekeerd. Artikel 13. In geval van verhindering wegens ziekte of anderszins dient de speler zo spoedig mogelijk, in elk geval nog dezelfde dag, hiervan kennis te geven aan de oefenmeester of de administrateur van de vereniging. Indien hij verplicht ver zekerd is dient hij gebruik te maken van de faciliteiten van het ziekenfonds waarbij hij is aangesloten. De door de clubarts gestelde diagnose en therapie van een eventueel ziektegeval en/of blessure zijn zowel voor de speler als voor de vereniging bindend. Artikel 14. Alle financiële gevolgen, wegens het niet tijdig melden van de ziekte, blessure of het ongeval, alsmede het niet voldoen aan de verzekeringsvoorwaarden van de maatschappij waarbij de speler als contractspeler is aangesloten, komen geheel voor rekening van de speler. dient de naam is opgeroepen.

Voetbal divers | 1985 | | pagina 3