ajaxlife OPINIE *3 Ajax begint na sensationeel seizoen alweer snel aan nieuwe zware taak Het Ajaxseizoen is maar net afgesloten of de eerste Europese kriebels dienen zich al weer voorzichtig aan. Lang hoeven we niet te wachten, want de landskampioen begint op vrijdag 21 juni alweer aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ajax wordt kampioen, wint de KNVB-beker, mist de finale van de Champions League dit seizoen op een haar na, maar is de absolute smaakmaker van het toernooi. De frisse wind waar heel Europa vol lof over sprak en van in de ban raakte. Of de 34-voudig kampioen na de zomervakantie opnieuw in de groepsfase te bewonde ren is, valt nog maar te bezien. In tegenstelling tot bijvoorbeeld Racing Genk, de Belgisch kam pioen. Daarover mopperen heeft geen enkele zin; had Nederland in Europees verband maar beter moeten presteren in de afgelopen seizoenen. Ajax valt daarin weinig te verwijten, want de club harkte het merendeel van de punten voor Nederland binnen. Daar door zal de kampioen van vol gend eredivisieseizoen wél in de groepsfase van het miljoenen bal uitkomen in 2020/ 2021. Een betere motivatie om komend seizoen schaal 35 in Amster dam te houden, is ondenkbaar. En dus zijn Marc Overmars en Erik ten Hag achter de schermen intens bezig met transferzaken, trainingskampen, oefenduels en individuele schema's voor diverse spelers die gefaseerd aan het nieuwe seizoen zullen beginnen. En dat alles terwijl vrijwel het hele basiselftal in de Europese etalage staat. De eerste doelstelling van komend seizoen is daardoor niet anders dan die van dit afgelo pen seizoen. Ajax zal de selectie opnieuw vroegtijdig gereed moe- ten hebben om op maximale kracht aan de eerste Europese horde te beginnen in de derde voorronde van de Champions League. De uitdaging om die doelstel ling te realiseren lijkt wel gro ter. Zijn de sterkhouders dan nog beschikbaar? Kunnen of moe ten hun opvolgers er al meteen staan? Hoe gaat het vertrek van Frenkie de Jong ingevuld worden? Hoe fit zijn de Ajacieden tegen die tijd na hun lange seizoen en een eventuele korte vakantie? De vragen overstijgen vooralsnog de antwoorden. Binnendruppelen Voor de supporters is er amper tijd om bij te komen. Komende week speelt het Nederlands elftal de finaleronde van de Nations Lea gue in Portugal, dan volgt er van 7 juni tot 7 juli voor de liefhebbers het WK Vrouwen in Frankrijk en het is zeer aannemelijk dat tijdens de Afrika Cup in Egypte (van 7 tot en met 30 juni) en Copa America in Brazilië (van 14 juni tot 7 juli een flink aantal Ajacieden in actie komt. De eerste contouren van de toe komstige selectie zijn inmiddels wel zichtbaar. Ajax contracteerde verdediger Kik Pierie (sc Heer enveen), doelman Kjell Scher pen (FC Emmen), middenvelder Razvan Marin (Standard Luik) en de Argentijn Lisandro Martinez (Defensa y Justicia). Het nieuwe seizoen begint for meel op vrijdag 21 juni en zaterdag 22 juni op De Toekomst. Dan zul len de eerste spelers binnendrup pelen voor de diverse metingen. ten trainingskamp in De Lutte, de plek waar Ajax voor het laatst in de voorbereiding van het seizoen 2015/2016 bivakkeerde. De Amsterdammers hebben dan zes weken om zich te prepare ren voor het eerste Europese twee luik in de derde voorronden van de Champions League. Ajaxfans die hun zomervakantie afstemmen op het Europese speelschema krijgen Dat meerdere Ajacieden zich bij Ajax afgelopen seizoen ontwikkelden tot international wreekt zich wellicht in de voorbereiding Dat meerdere Ajacieden zich bij Ajax afgelopen seizoen ontwik kelden tot international wreekt zich wellicht in de voorbereiding. Afhankelijk van hun prestaties op bovengenoemde toernooien zullen de internationals gefaseerd aan het nieuwe seizoen beginnen. En dus begint de technische staf de eerste volledige trainings- week vanaf maandag 24 juni met voornamelijk niet-internatio- nals, spelers van Jong Ajax en enkele talentvolle A-junioren. Dat gebeurt hoogstwaarschijnlijk tijdens een grotendeels beslo- op maandag 22 juli duidelijkheid tijdens de loting. De eerste officiële wedstrijd van het seizoen staat gepland op zondag 28 juli. Dan strijdt de ploeg in eigen huis tegen PSV om de Johan Cruijff Schaal. Die pres tigieuze wedstrijd dient vooral als generale repetitie voor het eerste Europese tweeluik van het nieuwe seizoen. De heenwedstrijd staat gepland op 6 of 7 augustus, de return een week daarna. Zoals gezegd. Tijd om af te kic ken van een geweldig seizoen is er bijna niet. 31-05-2019 J Marc Overmars en Erik ten Hag staan voor een grote uitdaging om Ajax opnieuw naar de groepsfase van de Champions League te loodsen. Geen tij d om af te kicken Door Sander Zeldenrijk

Ajax Life (vanaf 1994) | 2019 | | pagina 3