21 ajaxlife FANZONE 1 diend. Het werd memorabel. Ver zamelen met drieduizend Ajacieden op het Sol-plein. Daar begon het al te kriebelen. De snelle 0-1, een prachtige 0-2 en het lange wachten tijdens de VAR bij de 0-3. Opnieuw de ontlading toen de VAR de treffer goedkeurde en het ongeloof bij die vrije trap van Lasse Schöne. Om me heen zag ik beren van kerels huilen van blijdschap. Iedereen viel elkaar in de armen. Na afloop zagen we dat er nog een paar duizend Ajacieden op de thuisvakken zaten. On-ver- ge-te-lijk." maar dat tref je in de Champions League niet vaak. Achteraf de moei lijkste tegenstander in de cam pagne. We kwamen het minst aan ons eigen spel toe." AEK Athene-Ajax: "Chaotisch. Die Molotovcocktail was wel even schrikken. Dat ver wacht je niet meer in Europa. Ik ken mijn pappenheimers. Bij dit soort wedstrijden heb ik altijd vier ogen. Ik plak er ook twee op mijn rug en ga op een goede plek in het vak staan. Het liefst overdekt en in het mid den. Ik hoef niet zo nodig vooraan te staan. Na dat incident viel het mee, al bleef ik tijdens de wedstrijd naar links en rechts kijken. Toch kreeg ik genoeg van de wedstrijd mee om de overwintering te vieren." Real Madrid-Ajax: "Bij de loting vond ik het de min ste van allemaal. Pfff... Wéér naar Madrid. Dat stadion had ik al drie keer gezien. Weer weggestopt op de 36 ste ring. Zij raakten net weer in vorm en thuis verloren we onver- Mike Tenniglo reisde Ajax overal in Europa achterna Niet minder dan achttien Europese duels speelde Ajax dit seizoen, waarbij de ploeg buitenshuis zelfs ongeslagen bleef. Mike Tennig lo (46) reisde zijn club overal achterna en blikt terug op een onver getelijk seizoen. 'Die Molotovcocktail was wel even schrikken.' 185 wedstrijden, op jaarbasis. Alsof het de normaalste zaak van de wereld is. Mike Tenniglo is niet alleen fana tiek Ajacied, maar tevens fervent stadionbezoeker, ofwel groundhop- per. Vriendin Inge is niet anders. De twee ontmoetten elkaar bij Ajax. Het stel heeft geen kinderen. "Dat scheelt met plannen," erkent Tenniglo. Daarna laat hij een app zien. Liefst 539 stadions prijken er achter zijn naam. Als het gaat om het totaal aantal bezochte Ajaxdu- els staat hij op de veertiende plek. "Prima getal, toch?" Dit seizoen vinkte hij weer aar dig wat stadions af. Rondom uit- duels van Ajax probeert Mike altijd andere stadions van kleine clubs mee te pikken. Dit seizoen werden onder meer TSV 1860 München, Panionios, Obolon Kiev, Casa Pia en Leganés afgevinkt. Het interview gaat echter over het prachtige Europese seizoen van Ajax. Tenniglo reist zijn club al sinds 2007 achterna en kan met gepaste trots zeggen dat hij overal bij was: Graz, Luik, Kiev, München, Lissabon, Athene, Madrid, Turijn en Londen. "Negen tripjes. Eentje minder dan gehoopt," zegt hij. Kosten? "Ik schat zo'n vijfdui zend euro. Er waren weinig extreem dure tripjes. Ik vloog ooit naar Rostov voor zevenhonderd euro. Nu betaalden we gemiddeld tussen de tachtig en honderdvijftig euro voor een vlucht. Voor een overnachting reken ik tachtig euro. Maar goed, daarvoor werken we hard, toch? Het is kiezen tussen een verre vakantie of met Ajax mee." En die keuze is snel gemaakt. Elke trip levert nieuwe herinne ringen en anekdotes op. Wat blijft er hangen van de afgelopen negen reisjes? Sturm Graz-Ajax: "Lekker weer. Relaxt. We waren een week in Graz, een soort zomerva kantie." Standard Luik-Ajax: "De minste van allemaal. Ik woon op veertig minuten rijden van Luik en ken er de weg. Eigenlijk was dit een soort thuiswedstrijd, maar ik wilde in het uitvak zitten. Omdat dit een combi-reis was, moest ik eerst opstappen in Amsterdam." Dinamo Kiev-Ajax: "Dit zijn andere tripjes. Je bent met een kleinere groep. Er werd gevraagd om op een plein te ver zamelen, maar dat doen we nooit. Gelukkig maar, want daar ontstond ellende, net als bij het stadion. Veel was slecht geregeld en we werden bij het stadion steeds de verkeerde kant opgestuurd. Het stadion kende ik al, omdat we er in 2015 tegen Dnipro speelden." Bayern München-Ajax: "Tijdens het Oktoberfest. We gin gen met de trein en dat werd een groot alcoholfeest. We gaan altijd met een vaste groep van zo'n tien man. We pakten een punt. Vooraf had ik dat niet verwacht, achteraf had je er moeten winnen. In Mün- chen zagen we voor het eerst dat Ajax beter was dan afgelopen jaren. Voetballend verbaasden we ieder een en ook op de tribune lieten we ons van onze allerbeste kant zien. Dat ontstond in München." Benfica-Ajax: "Ik kende Lissabon, maar dit was mijn eerste keer met Ajax. Mooie stad, lekker eten en weer een nieuw stadion. Ik heb liever ouwe meuk, 'In München zagen we voor het eerst dat Ajax beter was dan afgelopen jaren' Juventus-Ajax: "Ik hoopte op een Engelse club, maar van alle mogelijke ploegen werd het Juventus. De naarste van allemaal. In onze appgroep werd behoorlijk gevloekt. Een paar jaar geleden waren er ongeregeldheden. Nu bleef het rustig. Weer een nieuw stadion. De vorige keer speelden we tegen Juve in het stadion van Torino. Natuurlijk houd je rekening met die etterbak (Cristiano Ronaldo, red.). Een op en top sportman, maar ik moet hem niet omdat hij altijd scoort tegen ons. Het mooiste moment? De 1-2 van Matthijs de Ligt en de manier waarop de spelers dat met het uitvak vierden. Een groot gekkenhuis. Toch was Turijn qua beleving minder dan Madrid. Daar kwam het onverwach ter, hier hield ik er ergens toch reke ning mee." Spurs-Ajax: "Vooraf had ik het gevoel dat we de finale gingen halen. Ik stond zelf verzekerd in het vak. Londen was leuk. De laatste keer dat ik daar was, was tegen Arsenal in 2005. Het nieuwe Spurs-stadion kostte een miljard euro, maar ik zag het er niet aan af. Al kon het lelijker. Ons vak zat op de eerste ring. Dat is altijd mooi. Al met al een prima trip. We won nen verdiend, maar hadden eigen lijk die 0-2 moeten maken. Ik vond het wel jammer dat we onze kaart in Amsterdam persoonlijk moesten afhalen. Ik moest tweeënhalf uur reizen en dat kostte me een extra vrije dag. Dat kan toch beter worden geregeld?" Dat Ajax de finale op luttele seconden misliep, deed uiteraard pijn. Toch overheerst trots. "Ajax presteerde lang ondermaats in Europa. Dan ging het fout tegen clubs waarvan je eigenlijk moet winnen. Dit seizoen presteerden we bovenmaats. We brachten veel meer dan verwacht. Komend seizoen kan alles weer anders zijn. Met een beetje pech bij de loting vlieg je er in de voorronden uit. Je moet vroeg in het seizoen opbouwen en pieken tegelijk. Dat blijft moeilijk." 31-05-2019 GE^MANiA-^^NCiAj Vrolijke gezichten in het uitvak in Turijn. 'Pfff... Wéér naar Madrid' Door Sander Zeldenrijk MIKE TENNIGLO Groundhoppen bij Panionios in Athene.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2019 | | pagina 21