ajaxlife TALENT VAN HET JAAR 1 C genoten van elke wedstrijd, ken den geen stress en speelden met positieve arrogantie. Daarmee verrasten we. Iedereen praat over ons." En dat laatste zal hij van dit sei zoen ook meenemen in zijn herin neringen. "Dat Ajax de dubbel wint, gebeurt vaker dan dat Ajax de halve finales van de Champions League haalt. De dagen na de nederlaag tegen Spurs had ik wel een leeg gevoel. Dan besef je hoe hard voet bal kan zijn. We waren ongelukkig in die wedstrijd. Het doelpunt twee seconde nadat de blessuretijd was verstreken, past daar dan goed bij. Het moest klaarblijkelijk zo zijn." Stimulans Zoals Erik ten Hag hem later tij dens de overhandiging van zijn prijs op het Museumplein zou zeg gen: dit was het seizoen waarin Mazraoui definitief doorbrak. Een talent uit de eigen kweekvijver, jonger dan 21. Het leverde de mul tifunctionele Marokkaan de Marco van Basten Trofee op. "Zie het als een stimulans," zou de trainer er nog aan toevoegen. Mazraoui zelf over zijn door braak: "Weinig mensen kenden mijn naam, terwijl ik toch niet nieuw bij de club was. In Europa kende sowieso niemand me. Ik stond er vanaf het moment dat ik Noussair Mazraoui is nog lang niet klaar bij Ajax Noussair Mazraoui (20) brak dit seizoen door bij Ajax en vervulde een belangrijke rol in het behaalde succes. Voor de technische staf voldoende reden hem uit te roepen tot Talent van het Jaar. 'We streden lang op drie fronten. Die bagage neem ik mee naar volgend seizoen.' "Het verbaast me niets," zegt Noussair Mazraoui een dag voor de officiële kampioenswedstrijd tegen De Graafschap in de kantine van De Toekomst. "Supermooi, helemaal nadat hij vorig seizoen werd uitgefloten. Het kan soms raar lopen. Daar hadden we het gisteren nog over. Hij was des tijds natuurlijk niet blij, maar een een seizoen later sta je in de halve finales van de Champions League. Het laat zien dat geduld belangrijk is. Zowel voor de fans als voor een speler." 'Hij' is Hakim Ziyech, die opnieuw aan de haal ging met de titel Ajacied van het Jaar. De tus senstand stond op ajaxlife.nl en vaste volgers wisten al vroegtijdig dat Ziyech zijn publieksprijs zou prolongeren. De titel Talent van het Jaar komt echter uit de koker van de technische staf en blijft altijd een goed bewaard geheim tot de uitreiking. We zitten op deze dinsdagmiddag dus tegen - over een Ajacied die nog niet weet dat hij naast de dubbel met een individuele prijs aan de haal gaat. Het nieuws van de dag komt uit Brabant. Ajax schijnt inte resse te hebben in PSV-aanvaller Steven Bergwijn. De Amsterdam - mer behoort net als Mazraoui tot de lichting 1997. Ze speelden samen in de Ajaxjeugd, ook met Abdelhak Nouri. "Ik las het, maar kan niet veel met zo'n gerucht. Ik denk wel dat hij een goede aanwinst voor Ajax zou zijn." Appie... Met de 34ste lands - titel officieus op zak belandt het gesprek al snel op de talentvolle belofte uit Geuzenveld die nooit meer zal schitteren in het Ajaxshirt. "Ik denk elke dag aan hem en extra als het publiek zijn naam scandeert. Al vanaf het begin van dit seizoen wisten we dat we voor hem kampi oen moesten worden. Dat kwam uit de spelers, uit de staf. Iedereen. Dat hoefden we elkaar daarna niet meer te vertellen. Het zat in ons hoofd. Eigenlijk had het vorig seizoen al moeten gebeuren." 'Op slechte momenten moet je kijken wat er allemaal goed gaat in je leven' er moest staan, werd basisspeler en speelde grote wedstrijden. Dan maak je stappen. Ik ben nu fysiek sterker. Dat komt vooral door de Champions League. Daarin speel je grote wedstrijden waarin je sterk moet zijn en snel moet handelen en denken. We streden lang op drie fronten. Die bagage neem ik mee naar volgend seizoen. Daar moet ik zeker mijn voordeel mee doen." Met belangrijke doelpunten tegen Bayern München en Ben- fica maakte Europa kennis met de Marokkaans international. "Na mijn doelpunt in München rende Bidden Mazraoui verwerkte de spor tieve mokerslag door te relative ren. "Ik kwam die nacht thuis en bad voor mijn gezondheid. Ja, dat heeft zeker met Appie te maken. Op slechte momenten moet je kij ken wat er allemaal goed gaat in je leven. Natuurlijk was ik verdrietig, maar ik ben niet iemand die gaat huilen, schreeuwen of schelden. Anders maak je jezelf helemaal gek." Een ander dieptepunt in dit prachtseizoen was zijn debuut in De Kuip. "Mijn slechtste wedstrijd. Een zwarte bladzijde. Ik was er niet bij met mijn hoofd. Je probeert het te achterhalen, maar ik weet nog steeds niet waarom het fout ging. Gelukkig ben je in het voet bal zo goed als je laatste wedstrijd. Het is daarna ook niet meer voor gekomen," blikt hij terug op de 6-2-nederlaag. De Ajacied richt zijn vizier nu op de Afrika Cup (van 7 tot 30 juni in Egypte) en daarna weer op Ajax. Waar de buitenwacht een leegloop van de selectie vreest, lijkt een vertrek van Mazraoui op voorhand uitgesloten. "Ik ben iemand die veel nadenkt. Ik ga niet zomaar weg. Dan moet ik eerst het gevoel hebben klaar te zijn bij ik kalm weg, maar dat was ik niet. De impact volgde later. Ik speelde in die wedstrijd heel vrij. Dat is ook de reden dat we zo ver in het toernooi kwamen, denk ik: we Ajax en klaar te zijn voor een ver trek. Ik heb in mijn eerste volle dige seizoen veel geleerd, maar weet dat ik nog niet ben uitgeleerd bij Ajax." 31-05-2019 1.J Noussair Mazraoui begon het seizoen als grote onbekende. 'In Europa kende sowieso niemand me.' 'Iedereen praat over ons Door Sander Zeldenrjk NOUSSAIR MAZRAOUI Erik ten Hag overhandigt de Marco van Basten Trofee aan Noussair Mazraoui.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2019 | | pagina 15