HES "fc»£Ü ajaxlife TOEKOMST n Ajax Vrouwen redt seizoen met bekerwinst Dankzij een doelpunt van Vanity Leweris- sa (28) in blessuretijd won Ajax Vrouwen de KNVB-beker. Voor de aanvalster zelf was het een welkom slot van een roerig seizoen. Nee, het was niet het mooiste doel punt dat ze maakte dit seizoen. Maar het was een belangrijke; het leverde Ajax Vrouwen immers de KNVB-beker op. Voor wie de tref fer niet heeft gezien: Vanity Lewe- rissa kreeg de bal letterlijk in haar schoot na een corner, waarna de bal het doel in rolde. En dat diep in blessuretijd bij een 1-1-stand tegen PEC Zwolle. De ontlading was groot. De opluchting ook. Ajax Vrouwen ver speelde eerder het kampioenschap door een 1-1-gelijkspel thuis tegen ADO Den Haag. En dat uitgerekend een week voordat de kraker tegen de uiteindelijke kampioen FC Twente op het programma stond. "Dat moest de kampioenswed strijd worden," stelt Lewerissa. "We hadden eerder in de kampioens competitie al van PSV en FC Twente gewonnen, maar speelden juist tegen ADO twee keer gelijk. Helaas was het net niet goed genoeg. Daar door lag er extra spanning op de bekerfinale. We wilden het seizoen afsluiten met een prijs, en dit was de laatste kans. Het was geweldig dat het lukte. Dat het in de laatste minuut was, door best wel een lelijk doelpunt, weet niemand meer over vijf jaar." Heftig Belangrijke treffers maakte Lewe- rissa dit seizoen al meer. Zoals in de Champions League tegen Sparta Praag. Die waren mooier dan die tegen PEC Zwolle, grapt de 28-jarige Limburgse. Het waren bovenal bela den treffers. Lewerissa droeg ze op aan haar jonge nichtje, en aan haar schoonzus die in augustus overleed. Dat privédrama kan ze niet los zien van haar eerste seizoen bij Ajax. "Zoiets komt hard bin nen, heeft invloed op je spel. We zaten als ploeg eveneens in een dip, juist in een periode dat er van alles speelde. We begonnen het seizoen juist goed, ondanks dat er veertien nieuwe meiden waren, onder wie ik. We hebben het trainingskamp in de winterstop gebruikt om veel met elkaar te praten, om te zorgen dat we weer allemaal dezelfde kant opke ken. Daarna hebben we geen wed strijd meer verloren. Maar helaas dus net te vaak gelijkgespeeld voor de titel." En dat betekent dat Ajax Vrou wen volgend seizoen geen Europees voetbal speelt. "Dat is heel jammer. Omdat we de achtste finales heb ben gehaald, heeft Nederland in het seizoen 2020/2021 wel twee tickets voor de Champions League. Daar hebben wij nu niets aan. Volgend jaar misschien wel, maar ik hoop dat we ons dan als kampioen plaatsen." Oranje Lewerissa doet haar verhaal op de maandag na de bekerfinale, vlak voor de laatste training van het sei zoen. Niet iedereen is aanwezig; de internationals zijn al vrij. Zij moe ten zich later in de week melden bij Oranje, in voorbereiding op het WK dat op 7 juni in Frankrijk begint. Lewerissa is sinds het gewon - nen EK van twee jaar terug geen international meer. Tijdens het voor Oranje zo succesvolle toer nooi kwam ze bijna niet in actie. Ze besloot daarna te bedan ken voor het Nederlands elftal. Spijt heeft ze niet. Ook niet nu het WK nadert. "Het was supermooi om het EK te winnen, maar ik heb mijn beslissing om te stoppen bij Oranje niet van de ene op de andere dag genomen. Daar heb ik goed over nagedacht, en ik sta nog altijd ach ter die keuze. Ik vond de rol die ik had lastig, en ik was het niet met alles eens. Ik ging niet meer met plezier naar Oranje. Toen dacht ik: dan kan ik beter helemaal niet gaan. Als ik geen plezier heb, kan ik me niet voor honderd procent inzet ten. Dat is dan ook niet eerlijk naar andere meiden, die dat wel kunnen opbrengen." Tijdens het WK is ze op vakantie. "Ik ga niet naar Frankrijk, maar ik ga het toernooi wel volgen. Ik ken de meeste van die meiden natuurlijk, ik hoop dat ze het goed doen." Speciaal Voor Lewerissa begint op 1 juli de voorbereiding op het nieuwe sei zoen bij Ajax. Net als vorig seizoen zullen er de nodige veranderingen zijn. Natuurlijk staat er met Danny Schenkel een nieuwe trainer voor de groep, daarnaast stoppen Loïs Schenkel en Chantal de Ridder, waar voor andere speelsters wellicht een buitenlands avontuur wacht. Lewerissa blijft. Ze verlengde vorige week haar contract met een jaar. "Ik wil na dit heftige jaar bij mijn familie in de buurt blijven. Daarnaast heb ik het naar mijn zin bij Ajax. Het is de club waar ik al vanaf jongs af aan fan van ben. Zoals heel mijn familie. Vroeger gingen we naar het Amsterdam Tournament, de Open Dagen en wat losse wedstrijden. Het was een hele zit vanuit Maastricht. Mijn broers waren ook mee naar mijn contract ondertekening vorig jaar. Dat was mooi. Het geeft een speciaal gevoel om voor Ajax te spelen." 24-05-2019 M 'Was laatste kans op een prijs' Blijdschap bij Ajax Vrouwen na de bekerwinst. Door Mike van Damme Vanity Lewerissa maakt ietwat gelukkig de 2-1 tegen PEC Zwolle.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2019 | | pagina 7