AFSCHEID IN DOETINCHEM twitter DIAGNOSE ajaxlife ervaring. De busreizen heen en terug waren leuker dan de wedstrijd. Het bleef 0-0. Ruim na de wedstrijd zaten we nog in het uitvak. Het bruggetje tussen het uitvak en de bussen was gesloopt, waarschijnlijk door een stel grappige Superboeren. En dus zaten en stonden wij daar, te staren naar een leeg veld. Totdat NOS-verslaggever Tom Egbers via de catacomben richting het veld op De Vijverberg liep. De Frenkie de Jong speelde er zijn laatste wedstrijd als Ajacied, en clubfotograaf Louis van de Vuurst maakte er zijn laatste wedstrijdbeelden: De Vijverberg. Het deed me denken aan een ander afscheid, in 1996. Het was al een tijdje na de wedstrijd dat ik via de catacomben richting het veld op De Vijverberg liep. Ik had net Matthijs de Ligt gesproken en Frenkie de Jong gefeliciteerd. Over afscheid nemen ging het niet, maar ik nam het in gedachten wel. Van Frenkie zeker, van Matthijs bijna zeker. Buiten zat op een stoeltje club fotograaf Louis van de Vuurst. Het was zijn laatste wedstrijd voor zijn Ajaxpensioen, later dit jaar. Weer een afscheid. Achter hem lag het verlaten uitvak. Ik moest terugdenken aan 5 mei 1996, de dag van een van mijn zeldzame uitwedstrijden als fan. Ajax speelde destijds ook de laatste wedstrijd van de eredivisie tegen en bij De Graafschap. De ploeg was een week eerder, bij het afscheid van De Meer, al kampioen geworden, en zat met het hoofd bij de Champi ons Leaguefinale die op 22 mei werd gespeeld. Ik ging samen met een vriendje en zijn vader met een van de sup portersbussen mee vanuit Amster dam. Het was voor mij een nieuwe mondigste Ajaxfans in het vak riepen hem, en voordat ik het wist zong ik mee: 'En Tommie gaat ze halen, en Tommie gaat ze halen.' Vijf minuten later kwamen Michael Reiziger en Edgar Davids het veld opgelopen, sprintten naar het uitvak en sprongen in de hekken die toen het uitvak nog scheidden van het veld. (Tegenwoordig bestaat de scheiding uit een plexiglazen wand.) Van beide Ajacieden was bekend dat ze Ajax gingen verlaten. Dit was hun afscheid. Onder luid gejuich en gezang. 23 jaar later moest ik in hetzelfde stadion aan dat moment denken. Ik had het Frenkie en ook Matthijs gegund: ruim na de wedstrijd nog een keer hangen in de hekken die er niet meer zijn. OPINIE C BERTRAMS Jesper XXX Peter Stam @87books Joost @JoostvDijk Peter B. DuBlanqeBogarde Jan Piet Jan Nauta Jan Verdonk COLUMN Erik ten Hag werd voor de tweede keer door zijn collega-trainers gekozen tot beste trainer. Net als in 2016 ontving hij de bijbehorende Rinus Michels Award. Ook de kweekvijver van de Amsterdammers viel in de prijzen. Net als in 2017 en 2018 koos men Ajax als beste opleidinstituut van het land. Hoofd jeugd opleiding Saïd Ouaali nam de bijbehorende trofee in ontvangst. Niet op P2, niet naast het stadion, maar gewoon in het centrum van Amsterdam. Niet minder dan honderdduizend Ajacieden vierden op een doordeweekse donderdag een uitzinnig kampioensfeest op het Museum plein. Dat verliep - ondanks 34 aanhoudingen en een verdwaald bierblikje - vrij probleem loos. De heerlijke sfeerbeelden van een deinende mensenmassa en heupwiegende Ajacieden deed ons terugdenken aan de glorieuze jaren negentig. Oranje onder 17 prolongeerde vorige week de Europese titel met een 4-2-zege op Italië. De EK-selectie van oud-Ajaxjeugdtrainer Peter van der Veen telde liefst acht Ajacieden: Anass Salah-Eddine, Devyne Rensch, Brian Brobbey, Kenneth Taylor, Neraysho Kasanwirjo, Calvin Raatsie, Sontje Hansen en de pas vijftienjarige Naci Unüvar. Alle talenten staan - op de te jonge Unüvar na - onder contract bij Ajax. Door Mike van Damme Edgar Davids na De Graafschap-Ajax. Later komt hij samen met Michael Reiziger terug bij het uitvak. O 24-05-2019 J Volg Ajax Life ook via Twitter www.twitter.com/ajaxlife @JesperBulykin De terugweg naar huis was echt bizar. Ik heb huilende mensen ingehaald op de fiets, er was vuurwerk, mensen knuffelden op stoepjes. Hoe kut deze avond ook is, dit is voetbal. Deze emoties zijn er niet in een andere sport. Niets brengt een stad meer samen dan dit. #Ajax Dit Ajax is getergd, je ziet het aan reacties van Ziyech en De Jong. Maar het is de vraag of een getergd Ajax beter speelt dan een vrolijk Ajax. Hopen dat het omslaat als ze voor komen. #ajautr 12 MEI AJAX KAMPIOEN! Eindelijk weer! Dit is het mooiste seizoen tot nu toe voor mij. Wat een geweldige spelers, dit team verdient het allemaal! En deze was voor Appie, onze Appie! #ajax #ajautr 12 MEI @Peter_Bogert De dubbel. Halve finale. Wat een week. Wat een veerkracht van ons team na woensdag en na de 0-1 vandaag. Héérlijke momenten. Dwingend creatief gespeeld vandaag. Deze ploeg had op zijn minst 'n kampioenschap verdiend. Mooi verjaardagscadeau voor Frenkie, de schaal is voor Nouri. 12 MEI @DuBlanqeBogarde Potentieel dodelijk trauma ontweken na die snelle 0-1. Dun lijntje tussen mooiste seizoen ooit en een hele droevige Andere Tijden Sport aflevering, maar zwaar terechte titel lijkt me. 12 MEI @SavageSnitchel Ik word echt intens gelukkig van feestende spelers met fans. Vooral de echte 'clubjongens' en juist de buitenlandse spelers die amper of geen Nederlands kunnen. Gewoon echt een besefmomentje dat ik zo'n seizoen heb mogen volgen. #Ajax 12 MEI @PietJanNauta Wat een ploeg. Dit Ajax had alles. Stijl, plezier, klasse, swag, brein, kwaliteit en karakter. Binding met elkaar en de mensen. Niet alleen het voetbal, ook de selectie bracht een glimlach op vele gezichten. Al blijft het gevoel dat er aan het einde van de rit nog één duel mist. 16 MEI @Zlajan Ziyech Ajacied van het jaar, Mazraoui talent van het jaar. Toch wel een extra, onzichtbare prijs hoor wat mij betreft, het feit dat de relatie tussen Nedermarokkanen en #Ajax dit seizoen een enorme boost heeft gekregen. Qua vermaakdrang en lef vaak typische Ajacieden 16 MEI

Ajax Life (vanaf 1994) | 2019 | | pagina 5