'Nu kan ik lekker trots de klas in lopen' 4 UITGELICHT ajaxlife Naam: Syb van Gisbergen. Leeftijd: 14 jaar. Woonplaats: Moergestel. Beroep/studie: vmbo-leerling. Lid van SV Ajax sinds: mijn geboorte (september 2004). Al toen ik één dag oud was, meldde mijn vader mij aan voor de Ajax Kids Club. Hij is fanatiek, dus de liefde voor Ajax heb ik al vroeg meegekregen. Supportersvereniging: Bij Dina- mo Kiev heb ik voor de aftrap met een Champions League-vlag op het veld gestaan. Dat was tof. Het leukste vond ik als mascotte het veld op lopen, met Joël Veltman. Hij zei niet zoveel, want hij was volgens mij supergecon centreerd. Schaal #34: De thuiswedstrijd tegen FC Utrecht keek ik bij mijn oma, want het was Moederdag. Toen Ajax officieus kampioen werd, zijn we met z'n allen naar onze vaste kroeg in Moergestel gegaan, café De Brouwer. Daar gaan we vaak met de familie kijken. Ik vond de laatste minuut zó spannend.... De hele tijd heb ik m'n app lopen refreshen. Uiteindelijk bleef het 1-0 voor AZ. Moergestel: Bij ons wonen best wat Ajaxsupporters, maar in mijn klas ben ik de enige Ajacied. Voor de rest zijn het bijna allemaal PSV'ers. Soms is dat lastig, zeker als Ajax verloren heeft en PSV weer net gewonnen. Dan hoor ik de hele dag: "Wat was de uitslag ook alweer?" Nu kan ik lekker trots de klas in lopen. Inderdaad, misschien ga ik ze een beetje pesten met Nick Viergever, haha! Nico Tagliafico: Hij is veruit mijn favoriete Ajacied. Super hoeveel gif Nico meebrengt. Hij zit er echt fel bovenop, blijft maar doorgaan. Zijn wil om te winnen vind ik geweldig. Zelf voetbal ik ook, maar als middenvelder, bij SV Audacia. Ik kan wel van de instelling van Tagliafico leren. Uittenue: Dat nieuwe vind ik echt mooi! Met die strepen erin, dat gave groen met dat mooie oranje. Ik ga 'm op zeker kopen. Normaal wil ik zo'n shirt zonder naam of rugnummer, maar deze keer met die van Tagliafico, nummer 31, natuurlijk. Nummer 34: Toen dat verschrikkelijke gebeurde met Abdelhak Nouri was ik heel verdrietig. Supergoede voetballer, heel aardig ook. Ik weet dat, want bij een kampioenswedstrijd van Ajax A1 tegen Willem II zag ik hem lopen, in normale kleren en met een petje op. Hij had een blessure of zo. Kasper Dolberg speelde die wedstrijd wel. "Abdelhak, mag ik met je op de foto," vroeg ik. Natuurlijk, vond-ie prima zelfs. Museumplein: Met mijn vader ben ik al vroeg in de ochtend ver trokken, met de trein. Heel gezellig samen, liedjes zingen, zoals het clublied. Ik kan veel Ajaxliedjes meezingen, ook van vroeger. Zoals 'Op een slof en een ouwe voetbalschoen, wordt Ajax kampioen!' Ik denk niet dat veel veertienjarigen dat kennen. (EE) 24-05-2019

Ajax Life (vanaf 1994) | 2019 | | pagina 4