SUPPORTERS VERENIGING ajaxlife SV AJAX Verenigingsraad SV Ajax: stem op jouw kandidaten Alle stemgerechtigde leden van Supporters vereniging Ajax opge let: je kunt je stem uit brengen op kandidaten voor onze verenigings raad. Dat hoeft niet met een rood potlood en papier, dat kan online. Ledenpanel SV Ajax: het belang van de Ajacieden op de tribune Liefst 97 procent van onze leden vindt dat wij de belangen van Ajaxsupporters moe ten behartigen. Dat is voor ons een eervol le en logische taak, dus vroegen we onze panelleden welke onderwerpen voor hen het belangrijkst zijn. Bij belangenbehartiging voor Ajax supporters kun je denken aan prij zen van wedstrijdkaarten, wel of geen uitsupporters bij bepaalde duels, service in stadions en open bare trainingen. Op de vraag of onze leden weten hoe wij hun belangen behartigen, antwoordde ongeveer de helft (zeer) goed op de hoogte te zijn. 63 pro cent van de ondervraagden wil meer aandacht voor belangenbehartiging in onze media-uitingen. Daar valt dus zeker wat te winnen; we gaan daar ideetjes voor ontwikkelen. Als we in gesprek zijn met Ajax, de bond of andere clubs en suppor tersverenigingen, waar moet het dan over gaan? Een aantal onder werpen springt erbovenuit: 65 pro cent noemt het opnieuw introdu ceren van een kaartenmarkt, direct gevolgd door kaartprijzen (vooral Europees) en het verbeteren van het kaartverkoopsysteem. De wat oudere leden (55-plus) vinden nor male omgang tussen alle suppor ters, ook tussen Ajacieden en fans van andere clubs, iets om werk van te maken. Een ander item waar ook in bre der verband discussie over is: het toelaten van uitsupporters bij alle wedstrijden. We vroegen een specifieke groep leden, seizoen kaarthouders en clubcardhou- ders met een uitkaart, of ze naar de uitduels met ADO Den Haag en Feyenoord zouden willen. Dat werd door 95 procent met 'ja' beant woord. Dat is goed om te horen, want uitsupporters toelaten is ook de inzet van SV Ajax bij deze overleggen. Belangenbehartiging kan ook gaan over sfeer in het stadion. Over wel of geen vuurwerk bijvoorbeeld. Sowieso is 77 procent voor het vei lig gebruik van vuurwerk om de boel op te vrolijken. Van deze groep is weer 71 procent er voorstander van dat een professioneel bedrijf de lontjes aansteekt. De helft wil graag dat supporters het zelf op de tri bunes organiseren. Competitieopzet Waar het kan, probeert SV Ajax met onder meer het Supporters - collectief Nederland de opzet van de competitie te beïnvloeden. Twee derde van jullie vindt dat desge vraagd ook onze taak. We legden drie stellingen voor over de compe- titieopzet. Stelling één was: ben je voor of tegen play-offs Europees voetbal? Bijna de helft (48 procent) is tegen. Toch zijn er met 38 procent nog best wat voorstanders te vinden. Stelling twee was: wat is jouw voorkeur voor de opzet van de ere divisie? Onze leden zijn over het algemeen voorstander van een competitie met 18 clubs (55 pro cent), 33 procent ziet meer heil in een competitie met 16 clubs en 11 procent heeft geen voorkeur. Tot slot stelling drie: hoe sta je tegenover voetballen rond kerst en oud en nieuw? Bijna de helft van de leden is voor, 35 procent van de leden niet. De rest (17 procent) maakt het eigenlijk niet uit. 24-05-2019 3.S Als SV Ajax zien we graag blije Ajaxsupporters. Belangenbehartiging zien we als een belangrijke taak. Als je vóór 1 januari 2019 achttien jaar bent gewor den, kun je als lid aangeven wie jou in de raad moe ten vertegenwoordigen. Je kunt op minimaal één en maximaal zeven kandida ten stemmen, of blanco. De kandidaten worden geko zen voor een periode van vier jaar. Alle 36 kandidaten stel len zich online voor. Check op ajaxlife.nl/stemmen wat ze voor supporters en de vereniging willen bete kenen. Stemmen kan tot 9 juni 2019, 23.59 uur. Daarna zijn de digitale stembussen gesloten. Om te stemmen, heb je je lidnummer én je postcode nodig. Het lidnummer staat achterop jouw lidmaat schapskaart, of is te vinden in de welkomstmail die je ontving toen je bij ons het lidmaatschap afsloot. Als je lidnummer bestaat uit 6 cijfers (bijvoorbeeld 123456) wordt jouw kies- code (in combinatie met je postcode, bijvoorbeeld 1414 AX) als volgt samen gesteld: 1234561414AX (je moet hoofdletters gebrui ken). Is jouw lidnummer min der dan 6 cijfers, vul deze dan aan met nullen vóór de code. Voorbeeld: je lidnum mer is 1234, je postcode is 1414 AX. Jouw kiescode wordt dan 0012341414AX. Heb je problemen met de kiescode, stuur dan een mailtje naar organisatie@ svajax.nl. Mail jouw adres gegevens naar hetzelfde adres als je over de grens woont en graag wilt stem men. Je ontvangt dan van ons een kiescode. Ga naar ajaxlife.nl/stem- men voor de stemmodule. Kaartenmarkt als prioriteit Door Erol Erdogan Uitsupporters Vuurwerk

Ajax Life (vanaf 1994) | 2019 | | pagina 19