SV AJAX AH 24-05-2019 X# hebt immers allemaal één binding en dat is Ajax. En natuurlijk vindt iedereen het mooi om zijn of haar kind te zien genieten. Het was echt geweldig. Silvio zag live hoe Ajax de beker pakte en ik maakte dat met die kleine man mee. Dat is onbe taalbaar." Na het feest met de spelers was het tijd om de trein terug naar Amsterdam te pakken. Het maakte daarbij niet uit welke dubbeldek ker je pakte. "Dat zou ik de vol gende keer wel anders doen," geeft Arno een tip. "Het lijkt mij beter om bepaalde supportersstromen gescheiden te houden, net als op de heenweg. Nu win je 4-0 en is de sfeer goed, maar als je heen een kidstrein laat rijden, dan moet je dat terug misschien ook doen." ajaxlife Arno beleeft bekerfinale met zoontje Silvio in kindervak Die fijne dag begon al op weg naar de Johan Cruijff Arena. In de auto richting Amsterdam regelde Silvio de muziek. Blah, blah, blah en Mijn stad waren de favorieten. Rond het stadion was het bij aankomst al een drukte van belang. Bussen en trei nen met bestemming Rotterdam stonden al klaar. Arno: "De sfeer was prima bij het opstappen. Silvio heeft Lucky gezien en ging met hem op de foto. Lucky deelde knuffels, high fives en toffe finaleshirts uit aan ouders en kinderen. Dat was wel een mooie afleiding, want het duurde best even voordat we ook echt de trein in konden. Maar goed, kinderen zijn best flexibel." Eenmaal in de trein was het onwijs gezellig, vertelt Arno. "Het was superleuk. Er werd gezongen en er hing een relaxte sfeer. Nor maal ben ik met mijn maten en nu zit je in een trein vol ouders en kin deren. Ik maakte de wedstrijddag dus zelf ook heel anders mee, maar het is erg tof om het enthousiasme van al die kinderen te zien." Onbetaalbaar Tijdens de wedstrijd had Arno gek genoeg helemaal niet het gevoel dat hij in een kindervak stond. "Ha, die kids kunnen hard zingen hoor. Natuurlijk is het anders dan ik gewend ben, want je kunt te mid den van kinderen niet alles roepen wat je denkt, haha. Ook het contact met andere ouders was erg leuk. Je Ajax won de bekerfinale in De Kuip met 4-0 van Willem W. Reden voor een heerlijk feest je, zeker ook in het speciale kindervak. Vijf honderd Ajax Kids Clubleden stapten in een kindertrein om de eindstrijd bij te wonen. Een van die kinderen is de zeven jarige Silvio de Korte. Hij beleefde volgens zijn vader Arno (40) de dag van zijn leven. "Toen ik de mail ontving waarin stond dat er in De Kuip een speciaal kindervak zou zijn, heb ik gelijk geboekt. Dat was nog een heel gedoe, want ik zat nog in de auto op de weg terug uit Turijn. Ik heb gelijk mijn maat achter het stuur gezet, zodat ik kon boeken voor mij en Silvio. Het is een fanatiek baasje en het leek mij uniek om deze dag samen met mijn zoontje te beleven." De dagen richting de finale was Silvio er volgens zijn vader al flink mee bezig. "Hij bleef vragen stel len. Hoe laat gaan we? Duurt het nog lang? Waar eten we? Waarom heet het stadion De Kuip? Is mijn Ajaxshirtje gewassen? We hebben samen echt een topdag gehad." SV AJAX: VOOR HERHALING VATBAAR Volgens Fabian Nagtzaam, directeur-bestuurder van Supportersvereniging Ajax, is het laten rijden van een speciale Ajax Kids Clubtrein richting de beker finale zeker voor herhaling vatbaar. Een onbetaalbare ervaring: samen Ajax de beker zien winnen in De Kuip. 'Mooi om je kind te zien genieten' Door Floris Roos Bij de trein bij de Arena wacht Lucky de kinderen op, voor een high five, foto en gaaf bekershirt. "Voor ons als supportersvereni ging is de Ajax Kids Club het ver borgen goud. Daar begint het Ajacied zijn. Hoe eerder je naar het stadion gaat, hoe eerder je supporter wordt van een club. En wat is er mooier dan met je vader of moeder een prijs ophalen in De Kuip," aldus Nagtzaam, die zelf ook als vader met zijn oudste zoon aan boord stapte van de Ajax Kids Clubtrein. "De sfeer in de trein en in De Kuip was echt onwijs leuk. Voor ouders was dit natuurlijk ook een geweldige kans, want het is toch een droom van veel vaders en moeders om een bekerfinale samen met je kind te beleven. Het viel ook op dat er heel veel meisjes bij waren, hartstikke leuk. De vijf honderd speciale bekershirtjes die Lucky uitdeelde vielen ook goed in de smaak bij de kids." "We gaan de hele dag uiter aard nog eens goed evalueren om te kijken wat we een volgende keer nog beter kunnen doen, want wat mij betreft doen we dit bij een vol gende bekerfinale weer. We orga niseerden dit in samenwerking met Ajax en ik dank de club dat ze meewerkte aan het initiatief, want anders was het nooit gelukt."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2019 | | pagina 17