'Dusan blijft nog een jaar bij Ajax' INTERVIEW 1*3 ajaxlife 'Als ik erg teleurgesteld ben, vind ik het fijn om te huilen. Jezelf even overgeven aan de emotie' Dusan Tadic was als prille tiener idolaat van Real Madrid en zijn landgenoot Predrag Mijatovic. De oud-prof van on der andere Partizan Belgrado, Valencia en Real Madrid genoot op zijn beurt dit seizoen met volle teugen van Tadic. 'Hij speelde het seizoen van zijn leven.' 24-05-2019 3.J Dit seizoen reikte jouw teller tot 56 officiële duels, alleen al met Ajax. In de Champi ons League hebje van alle deelnemers de meeste kilometers achter je naam staan: 140 in 12 duels. Hoe blijf jij zo fit? "Wat hielp was de winterstop. Ik was dat niet meer gewend, omdat je in Engeland dan gewoon door speelt, maar die had ik echt even nodig. Daarnaast let ik goed op mijn voeding en ligt het ook aan de manier van spe len. Als je, zoals bij Southampton, elke week moet verdedi gen en bikkelen is het lichamelijk vermoeien der. Ons spel gaf me dit seizoen juist energie." Je vertelde bij Inside Ajax dat de club moet gaan domineren de komende jaren. "Ja. Ajax moet elk seizoen kampi oen worden en Champions League We hebben altijd contact gehou den en ik denk dat we een speci ale relatie hebben. Erik ten Hag kende ik minder, maar we spraken elkaar in aanloop naar de transfer veel over de telefoon en stuurden berichtjes. Beiden speelden een grote rol in mijn besluit om voor Ajax te kiezen." Ten Hag is het uithangbord van de staf. De assistent-trainers bleven bewust op de achtergrond. Jij stond dagelijks met beiden op het veld. Hoe ervaarde jij hun samenwer king? "Ze vormden gezamenlijk een sterk team. Als ze het ergens niet over eens waren, discussieerden ze daar uitgebreid over. Ik vind het ook mooi dat ze allemaal bloed - fanatiek zijn. Ze leven voetbal, bespreken ieder detail en willen zich elke dag verbeteren. Maar de medische staf verdient ook een compliment. Het seizoen was lang, maar we bleven vrijwel allemaal fit." Dusan Tadic kwam naar Ajax om prijzen te winnen. Missie geslaagd. v 1 DUSAN TADIC spelen. Het past niet bij de club om lange tijd geen prijs te pakken. Dat verdienen onze fans niet. Kam pioen worden is het belangrijkst. Daarna kun je meer eisen. Als je er als spelersgroep alles voor over hebt, zie je wat er mogelijk is. De jongens voetbalden voor elkaar. Bovendien was er een mooie klik met de fans. Zij steunden ons op moeilijke momenten. Iedereen was dit seizoen één. Dat was de sleutel, denk ik." Je contract loopt tot 2022. Kun je de Ajaxfans geruststellen datje na dit prachtseizoen ook komend jaar in het Ajaxshirt speelt? "De tijd zal leren. Ik kan nu alleen zeggen dat ik super- trots ben dat ik het Ajaxshirt mag dragen. Ik speel voor een van de grootste clubs ter wereld. Kijk naar de traditie, de filosofie. Het aantal legendarische spe lers dat Ajax heeft voortgebracht is niet op twee handen te tel len. Dat is abnormaal. Hoeveel clubs kunnen dat nou zeggen? Ik vind het speciaal om voor Ajax te mogen spelen en belangrijk dat mijn gezin zich hier thuis voelt. Dat was afgelopen zomer ook een reden om voor Nederland te kiezen." Door Sander Zeldenr ijk Ja, hij is een liefhebber van het Nederlands voetbal. Aantrek kelijk, technisch en verzorgd. Niet voor niets haalde Predrag Mijatovic tussen 2006 en 2009 als technisch directeur van Real Madrid met Rafael van der Vaart, Wesley Sneijder, Arjen Robben en Klaas Jan Huntelaar een behoor lijke Hollandse enclave naar de Spaanse hoofdstad. De oud-aanvaller had Dusan Tadic op 1 juni dan ook maar al te graag live in actie gezien tijdens de Cham pions Leaguefinale in zijn woon plaats Madrid. "Dat had hij op basis van het spel in het toernooi wel verdiend. Ajax was de frisse wind in de Champions League. De trainer en spelers verdienen daarvoor een groot compliment." Uiteraard komt de uitwedstrijd tegen Real Madrid al snel ter sprake. "Daarin was Dusan fenomenaal," meent Mijatovic. "Als speler kun je de perfecte wedstrijd spelen. Dat deed hij die avond. Rondom de duels tussen Ajax en Real Madrid wilden ze hier alles van en over hem weten." Mijatovic, tegenwoordig sport- consultant, kopt zijn eigen voorzet in. "Dusan is een goed mens en een geweldige voetballer. Hij heeft die echte Balkanmentaliteit: het ten koste van alles willen winnen. Zijn stijl, een combinatie van techniek en fysiek, spreekt me erg aan." Het idee om Tadic in de grote duels als valse spits te posteren, is iets waar de Servische bondscoach Mladen Krstajic zijn voordeel mee kan doen. "Dusan is met zijn kwali- teit en ervaring belangrijk voor de nationale ploeg. Bij Ajax had hij dit seizoen meer vrijheid, in de natio nale ploeg speelt hij voornamelijk op links en soms vanaf rechts." Met 38 goals en 24 assists in 56 officiële duels staan er indrukwek kende cijfers achter Tadic' naam. Als we Mijatovic deze voorleggen, klinkt er applaus door de telefoon. "Onge looflijk. Normaliter halen alleen spe lers als Cristiano Ronaldo en Lionel Messi dat. Het onderstreept nog maar eens dat dit het seizoen van zijn leven was. Ik was vorige zomer verrast door zijn overstap van Sout hampton naar Ajax, maar achteraf kun je concluderen dat hij de juiste keuze maakte. Hij kon namelijk ook naar Italië en Spanje." De imponerende Europese Ajax- mars heeft als nadeel dat veel spelers op de diverse wensen- lijstjes van clubs uit de Europese topcompetities staan. Hoewel het contract van Tadic doorloopt tot de zomer van 2022, verwacht Mijatovic dat zijn landgenoot bij een concreet bod van een club uit de Europese toptien een vertrek serieus zal overwegen. "Het zal voor Marc Overmars moeilijk wor den om dit elftal bijeen te behou den. Ajax is historisch gezien een verkoopclub. Toch weet ik één ding zeker: Dusan blijft nog een jaar in Amsterdam. En daarna? Dan zien we het wel. Misschien ben ik tegen die tijd wel weer technisch direc teur bij Real Madrid," grapt hij.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2019 | | pagina 13