Dusan Tadic beleeft zijn beste seizoen ooit 1 INTERVIEW ajaxlife kregen ontzettend veel positieve reacties vanwege ons succes in de Champions League. Ze krijgen tal loze verzoekjes om een shirt van mij te regelen. Dat is niet normaal. Duizend? Nee veel meer. Dat kun je je niet voorstellen." Voetbal kan prachtig zijn, zoals je vrijwel perfecte wedstrijd in Madrid. Daartegenover staat de wrede uit schakeling tegen Spurs. Wat ging daar fout in de tweede helft? "Zij gingen directer spelen en wij hadden problemen met Llorente. Tactisch stonden we goed, vond ik. Daar lag het niet aan. De 2-1 was een shitgoal, de 2-2 ook. Dan krijg je mentaal een tikkie. Vervolgens gooiden zij nog meer energie in de wedstrijd. Ik kreeg nog een kans, Hakim nog twee en toen viel alsnog die late treffer. Ongelooflijk als je het terugkijkt. Lisandro gleed weg en Moura schoot via het been van Matthijs raak in de verre hoek. Dit was wrede pech." Het publiek incasseerde de dreun, maar reageerde prachtig met een trots applaus op jullie prestaties in Europa. Kreeg je dat mee op dat moment? "Ja. Ik vertelde de jongens na de wedstrijd ook dat we trots moesten zijn. Het blijft een litteken op een geweldig seizoen, maar nogmaals: we verdienden het om in de finale te staan." pen. Hij was toch meer de aangever dan de afmaker. Die traditie door brak hij dit seizoen. De Balkan-boy, zoals Erik ten Hag hem na zijn komst omschreef, schreef prima statistieken. In totaal tekende hij in 56 officiële duels voor 38 treffers en 24 assists. Hij miste alleen de beker duels tegen Te Werve en Go Ahead Eagles. "Teamprestatie en individuele ontwikkeling kun je niet los van elkaar zien. Het team is altijd het belangrijkst. Als het met het team goed gaat, dan ontwikkel ik me ook. Dit seizoen scoorde ik voor het eerst veel. Maar dat komt dus ook door mijn teamgenoten," bena drukt Tadic. Wat herinner jij je over dertig jaar van dit seizoen? De dubbel of de pijnlijke uitschakeling tegen Spurs? "Allebei. Het was alweer een tijd geleden dat Ajax de dubbel won. Of Hoe beleefde jij die nacht na de uitschakeling? "Weet je, als ik erg teleurgesteld ben, vind ik het fijn om te huilen. Jezelf even overgeven aan de emo tie. Dan haal je het allemaal uit je lichaam. Toen ik thuiskwam, zette ik wat droevige Servische muziek op en ging op de bank zitten. Daarna ging ik naar bed. Ik denk dat ik die nacht serieus een uur niet gehuild heb. Toen ik mijn kinderen de volgende ochtend zag, hielp dat ook." Je speelde als valse spits geweldige wedstrijden in de Champions Lea gue. Dat begon in München. Uit wiens koker kwam dat? "Zo speelden we ook al in het laatste halfuur thuis tegen AEK Athene. Toen wisselde de trainer (Donny van de Beek verving spits Klaas Jan Huntelaar, red.). Ik ging als valse spits spelen in een min of Dusan Tadic (30) bereikte in zijn eerste seizoen alle doel stellingen die hem afgelopen zomer naar Ajax dirigeerden. De Serviër debuteerde in de Champions League (en hoe!), won voor het eerst in zijn loopbaan tastbare prijzen en werd een bepalen de speler in de selectie. 'We hadden het verdiend om de finale te spelen.' Uitzinnig van vreugde schreeuwt Dusan Tadic op het podium tegen zijn spiegelbeeld in de kampi- oensschaal. Aders in zijn hals zijn opgezwollen, ogen spuwen harts tochtelijk vreugdevuur. Terwijl de huis-dj Free from Desire opzet, gaat de Serviër compleet uit zijn dak ten overstaan van honderdduizend meezingende fans op het Muse umplein. De Ajacied is letterlijk bevrijd. Bevrijd van het verlangen naar zijn eerste prijs. Ajax' topscorer in de eredivisie met 28 treffers is tijdens de huldiging 'on fire'. De vonk slaat over op zijn lachende en vermoeide ploeggeno ten, drie meter achter hem. Ieder een springt en zingt mee. Hier staat een alom geliefde speler. Als Tadic beseft dat hij wel erg in het middel punt van de aandacht staat, draait de teamspeler bij uitstek zich om. Hij knielt en deelt de lof tuitingen van de hos sende massa met zijn teamgenoten. Hij gebaart dank baarheid; ze deden het dit seizoen samen. Een avond eerder vertelt hij na de 4-1-zege op De Graafschap in de catacomben van De Vijverberg al dat hij vooral trots is op zijn veertien assists en dat die (gedeelde) top- scorerstitel geen doel op zich was. Niet iedereen gelooft dat, maar zijn serieuze gezicht spreekt boekdelen. Tadic' statistieken van eerdere seizoenen lijken dat te onderstre- 'Ons spel gaf me dit seizoen juist energie' niet? Dit was een fantastisch sei zoen. We werden steeds hongeri ger. Eerst wilden we de groepsfase van de Champions League halen, toen wilden we overwinteren en vervolgens wilden we Real Madrid, Juventus en Tottenham Hotspur verslaan. Ajax maakte de Champi ons League dit seizoen opwindend. We hadden het verdiend om de finale te spelen." Welke reacties kreeg je vanuit Servië? "Voor de Serviërs is het vooral belangrijk dat je goed voor de nationale ploeg speelt. Dat deed ik. Maar Ajax heeft zich er ook ste vig op de kaart gezet. Mijn ouders meer vrije rol met Donny in mijn rug. Dat ging goed. We maakten twee doelpunten en hij scoorde uit mijn assist." Iets anders. Alfred Schreuder maakte al in maart bekend dat hij na dit seizoen aan de slag gaat als hoofd trainer van 1899 Hoffenheim. Hij speelde een grote rol in jouw komst naar Ajax. Hoe kwam die boodschap bij je aan? "Ik vond dat jammer. Ik had liever gezien dat hij bleef. Ik werkte bij FC Twente met hem toen hij daar assistent-trainer en hoofdtrainer was. Alfred is een van de beste trai ners met wie ik ooit gewerkt heb. 3.£d 24-05-2019 Dusan Tadic pakt het podium tijdens de huldiging. Iedereen was dit seizoen één Door Sander Zeldenrjk Dusan Tadic' (vrijwel) perfecte wedstrijd: Real Madrid-Ajax. DUSAN TADIC

Ajax Life (vanaf 1994) | 2019 | | pagina 12