If! REPORTAGE ajaxlife Pas als Tadic de 3-1 maakt, klinkt het weer kampioenenkampioenen' Ajax draagt titel op aan Abdelhak Nouri Ajax vierde rondom het kampioenschap drie keer feest met de fans, en drie keer werd stilgestaan bij Appie Nouri. Het zijn de dagen van #nummer34. Donderdag 16 mei, 16.44 uur Zondag 12 mei, 17.21 uur XV/ 24-05-2019 Ruim honderdduizend Ajaxfans vieren op het Museumplein de dubbel, maar vooral landstitel 34. Het eerste feestje: het officieuze kampioenschap na Ajax-FC Utrecht. #nummer34 Door Mike van Damme "Dit is de 34ste. En dat heeft één betekenis... Wij als club willen deze titel aan één iemand opdragen. En dat weten jullie allemaal. Voor Appie, onze Appie." De woorden van Matthijs de Ligt worden met een luid gejuich ont vangen. Ruim honderdduizend aanwezige Ajaxfans klappen, scanderen de naam van de kleine balvirtuoos en zien hoe Ajax' aan voerder de schaal overhandigt aan vader Nouri, die samen met een van zijn andere zoons, die de beker omhooghoudt, op het podium staat. "Goedemiddag allemaal," begint vader Mohammed Nouri. "De droom van mijn zoon is uitge komen. Door jullie allemaal. Dank je wel." Hij besluit met de woorden die Abdelhak na elke wedstrijd zei: "Wij zijn Ajax, wij zijn de beste!" Wederom is er gejuich. Wederom klinkt het 'Nouri, Nouri.' van Nouri is uitgekomen: het 34e landskampioenschap is een feit. Eindelijk. De wedstrijd tussen Ajax en FC Utrecht is precies een uur afgelo pen als Erik ten Hag in de vrij rus tige perskamer nog een keer zijn visie geeft. De meeste journalisten zijn richting de mixed zone gegaan om de woorden van de spelers op te tekenen, na het officieus veilig stellen van de titel. Dankzij de 4-1-zege op Utrecht en de 1-0-zege van AZ op PSV is het gat drie punten. Daarnaast heeft Ajax een veel beter doel- aldo (plus-veertien) dan de Ein- hovense concurrent. "We moeten Subtiel op het kampioensshirt: Nouri. Vanaf het moment van die drama tische diagnose en het besef dat Abdelhak Nouri nooit meer een bal zou beroeren met zijn voeten, was ook duidelijk dat de eerstkomende landstitel in zijn teken zou staan. Hij speelde immers niet zomaar met rugnummer 34. Hij wilde, samen met zijn maatjes, Ajax de 34ste landstitel schenken. Zijn maatjes lukte het, bijna twee jaar na die fatale dag in Oostenrijk. Een vlag met de beeltenis van Nouri wappert boven het Museum plein. Mensen houden shirtjes met rugnummer 34 omhoog. En sjaal tjes. Het verdriet zal altijd blijven, maar op deze donderdagmid dag is er vooral gedeelde trots. En toch ook blijdschap dat de droom

Ajax Life (vanaf 1994) | 2019 | | pagina 10