ajaxlife CHAMPIONS LEAGUE Q Tottenham Hotspur kan wervelen maar loopt ook op laatste benen Wellicht betitelde Pochettino Ajax om deze reden tot favoriet om de finale te bereiken. De Argen tijn raakt niet snel in paniek. De afgelopen twee transferwindows haalde hij geen enkele speler naar Noord-Londen. Dat Totten ham desondanks de titelstrijd met Manchester City en Liverpool lang volhield, geeft aan hoe goed gedrild zijn ploeg is. Desondanks kwam de klad er vanaf half februari in, met name in de uitduels. Erik ten Hag zal zich hier niet door laten verblinden. Tottenham kan tegenstanders als een wurgs- Ajax weet hoe dit voelt. Red Bull Salzburg voerde op 20 febru ari 2014 in de Johan Cruijff Arena gekmakende pressing uit. De 3-0-nederlaag in de Europa League maakte Daley Blind wit heet. Woest foeterde hij na afloop op de kinderlijke wijze waarop zijn ploeg zich in de luren liet leggen. Aan een gebrek aan voorberei ding van coach Frank de Boer lag het niet. Alle spelers kenden het recept, maar vergaten op het veld de opdracht. Met een zwiepend gebaar met zijn arm legde Blind na afloop uit hoe het wél had gemoeten. Als sprintkanon Sadio Mané, nu bij Liverpool, met zijn rappe teammaten voorin Ajax een hoek indreef, moest de bal in één keer naar de overzijde. Niet moei lijk doen, maar een nauwkeurige wisselpass geven. Tegen Totten ham Hotspur zal deze tactiek van levensbelang zijn. Fragiel Ajax, op alle fronten sterker dan destijds, moet dit kunnen uitvoe ren. Onder meer Chelsea, Wolver- hampton Wanderers en Liverpool lieten eerder dit seizoen zien hoe dit in zijn werk gaat. De beelden van de doelpunten spreken voor zich. Tottenham, dat kan wer velen, oogt daarop fragiel. Fijne passers als Frenkie de Jong, Lasse Schöne en Hakim Ziyech zal dit niet zijn ontgaan. Zoals de techni sche staf vrijwel zeker ook de aan dacht zal vestigen op de defensie van Spurs. Vleugelbacks Kieran Trippier en Danny Rose laten bijvoorbeeld een zee van ruimte achter zich als ze opstomen langs de zijlijn. In de omschakeling kan Ajax daar gebruik van maken. Zelf moet de ploeg bij balverlies de aanvoer lijnen naar de dodelijke Lucas Moura en Son Heung-min afsnij- Ajax hoeft dinsdag niet te wanhopen tegen Tottenham Hotspur, een van de gevaarlijk ste ploegen van Europa. In het bouwwerk van coach Mauricio Pochettino zitten zwak ke plekken. Toby Alderweireld slofte afge lopen zaterdagmiddag enigs zins versuft door de catacomben van het Etihad Stadium richting de spelersbus van Tottenham Hotspur. Alsof hij zojuist een vlucht door zeven tijdzones had gemaakt. De warmste dag van het jaar kon op geen slechter moment komen. De Belg wenste na afloop van de nederlaag tegen Manches ter City (1-0) in de Premier League maar één ding: een ijsbad om zijn spieren af te blussen. Een paar dagen eerder stui terde de oud-Ajacied door dezelfde gangen. Het bereiken van de halve finales van de Cham pions League ten koste van de ploeg van Pep Guardiola gaf hem voldoende energie om het stadion van stroom te voorzien. Tijd om te herstellen was er echter nauwe lijks. Het elftal sliep na de terug reis naar Londen twee nachten in het hotel op het trainingscom- plex. De spelers lagen één nacht in hun eigen bed. "Het was overleven," benoemde Alderweireld het men tale gevecht op het veld. "Onbe wust speelde dat misschien een beetje mee." Kans om bij te komen, krijgt Spurs niet. Om aanspraak te maken op de vierde plaats in de competitie mag er niets meer misgaan. "Ajax is dichtbij, maar ook heel ver weg," verzuchtte hij. Voor de ontmoeting met de Amsterdammers wachten duels met Brighton Hove Albion en West Ham United. De aanzienlijke lijst met bles sures bij het team van trainer Mauricio Pochettino versterkt het idee dat Tottenham op zijn laat ste benen loopt. Topscorer Harry Kane ontbreekt zeker tegen Ajax. Serge Aurier en Harry Winks zijn twijfelgevallen. Voor Erik Lamela en Moussa Sissoko komt het eer ste duel waarschijnlijk te vroeg, terwijl Dele Alli, Hugo Lloris en Kieran Trippier eveneens sukke len met kwaaltjes. Ajax moet in Londen op 30 april gebruikmaken van het broze gestel van de selectie. De nood was afgelopen weekeinde zo groot, dat een bijna vergeten voetballer op de bank zat. Vincent Janssen, die twintig maanden geleden voor het laatst minuten maakte voor Spurs, komt in de plannen van Pochet- tino niet voor. De spits is niet ingeschreven voor de Champions League. Dat hij op het wedstrijd formulier stond, moet de Amster dammers extra motiveren. Tottenham kan tegenstanders als een wurgslang uitputten lang uitputten. Met Christian Eriksen als draaischijf en regis seur bij het druk zetten, probeert de ploeg continu fouten uit te lok ken bij de opponent. Manches ter City, meester in het bespelen van de kleine ruimte, miste door dit wapen de halve finales van de Champions League. Son Heung- Min, geschorst voor de heenwed strijd, strafte twee momenten van desoriëntatie hard af. den, zonder Eriksen uit het oog te verliezen. De Deense spelmaker verstaat de kunst om zich in het geniep vrij te lopen. Ajax, op handen gedragen door de Britse media, moet vooral ver trouwen op zijn sterke punten om Tottenham te verslaan. Bernardo Silva gaf zaterdag het juiste voor beeld. De Portugese vleugelspeler trok na een wisselpass naar bin nen. Met een gekromde voorzet omzeilde hij de centrale verde digers Vertonghen, Sanchez en Alderweireld. Via het hoofd van Sergio Agüero kon Phil Foden, een van de kleinste spelers het veld, van dichtbij raak koppen. Handige dribbelaars als Dusan Tadic en Hakim Ziyech zijn zon der twijfel tot hetzelfde in staat. Mocht deze strategie onverhoopt niets opleveren, dan kan Matthijs de Ligt net als in Turijn het ver schil maken. Doelman Hugo Llo- ris raakt bij hoekschoppen snel van streek. Tottenham kan fan tastisch voetballen, maar met de juiste aanpak heeft Ajax het ticket naar de eindstrijd in Madrid voor het grijpen. 26-04-2019 J Totale ontlading bij Toby Alderweireld na de bizarre slotfase \n Manchester. Gedrilde en uitputtende wurgslang Door Geert Langendorff De elf van Spurs voor de kwartfinalewedstrijd tegen Manchester City. Staand vanaf Wnks: Toby Alderweireld, Victor Wanyama, Moussa Sissoko, Hugo Lloris, Jan Vertonghen, Dele A\W. Gehurkt vanaf Wnks: Kieron Trippier, Christian Eriksen, Danny Rose, Lucas Moura en Son Heung-min.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2019 | | pagina 9