e-Nations Cup ajaxlife TOEKOMST n Lassina Traore maakt in zijn eerste maanden een goede indruk op Erik ten Hag Lassina Traore wil de eerste spits van Ajax worden. De acht tienjarige Burkinees moet volgend seizoen de concurrentie aangaan met de andere aanvallers. Tot die tijd went hij in Jong Ajax aan zijn nieuwe leven in Amsterdam. Wie een half uur tegenover Las sina Traoré aan een tafeltje zit, zal opvallen hoeveel de spits eigenlijk op Andre Onana lijkt. De talent volle Ajacied lacht als we hem de vergelijking voorleggen. "Op straat merk ik dat ook geregeld. Dat komt misschien ook omdat we hetzelfde kapsel hebben. Andre snapt het niet, omdat hij zichzelf knapper vindt." Een andere overeenkomst: Traoré wilde als klein jochie ook doelman worden. "Klopt. Ik ging altijd mee naar het trainings veld met mijn moeder. Mijn vader en moeder voetbalden allebei en kwamen ook uit voor de nationale ploeg." School was echter belangrijker dan voetbal. Traoré leerde gemak kelijk, maar koos voor de bal. Na zes seizoenen in de plaatselijke voetbalschool in Bobo-Dioulasso belandde hij bij Ajax Cape Town. Daar leerde hij in anderhalf jaar Engels te spreken en voetballen volgens de Ajaxfilosofie. "Ik vond het een genot om met hem te werken," blikt manager voetbalzaken Hans Vonk terug. "Lassina trainde hard, wilde zich elke dag verbeteren. Hij is een intelligente speler en was bij ons wat betreft afwerken en doelge richtheid van de buitencategorie. Hij heeft alle voorwaarden in huis om het bij Ajax te redden," meent de oud-Ajacied. Directeur voetbalzaken Marc Overmars en Erik ten Hag wer den enthousiast en haalden het achttienjarige talent in de win terstop naar Amsterdam. De neef van oud-Ajacied Bertrand Traoré mocht meteen mee naar Florida. "Dat was een ongelooflijke trip. Opeens stond ik met Hakim Ziyech, Andre Onana en Dusan Tadic op het veld. Dusan kende ik goed van de Premier League. Daar keek ik vaak naar. Ik wist niet wat me over kwam." Zijn grote voorbeelden zijn Zla- tan Ibrahimovic, Luis Suarez en Sergio Agüero. Een mooie mix van spitsen. "Ik wil van allen iets aan mijn spel toevoegen. Het zelfver trouwen van Zlatan, de scorings - drift van Suarez en Agüero is een relaxte maar geweldige afmaker." Als hij gevraagd wordt zichzelf als voetballer te omschrijven, rolt er een bondig antwoord over zijn lippen. "Ik ben technisch, sterk, kan de bal vasthouden en heb een behoorlijk goed schot met rechts. Mijn koppen is niet slecht, al blijft alles voor verbetering vatbaar." Buiten het hek van De Toekomst verblijft Traoré in een Amsterdams gastgezin waar hij gewoon mee draait in de dagelijkse taakverde- ling. "Dat vind ik normaal. Ik heb een heerlijk leven in Amsterdam en fijne mensen om me heen. Daar door kan ik me in alle rust concen treren op het voetbal. Ik ben ook vaak bij Hassane Bandé. Hij heeft het dit seizoen zwaar door zijn blessure, maar ik probeer hem wel te motiveren." Met een contract tot 2022 heeft de tweevoudig Burkinees internatio nal een helder doel. "Ik wil zo snel mogelijk minuten in het eerste maken. Daar werk ik keihard voor, maar ik weet dat ik geduld moet hebben. Er zijn veel spitsen." Tip Traoré kwam bij Ajax via een tip van oud-prof Rahim Ouédraogo, ex-ploeggenoot van Erik ten Hag bij FC Twente eind jaren negen tig. De Burkinees runt de voet- balschool waar Traoré liefde voor de bal kreeg. "Die tip was voor mijn tijd," stelt Ten Hag. "Daarna kwam ik naar Ajax en bij Lassina's tweede stage zag ik Rahim. Vroeger kwam hij vaak bij ons thuis en dan kookte mijn moeder voor hem. Een mooie kerel met mooie verhalen. Ik beloofde hem dat Lassina bij Ajax net zo goed zou worden opgevan gen als hij destijds bij FC Twente." De tukker is duidelijk over de plannen die Ajax met Traoré heeft. "Hij traint eigenlijk altijd met de A-selectie en speelde als we in de interlandperiode met een reser veteam tegen clubs als AZ en PEC Zwolle aantraden. Wij zien hem als spits, een nummer negen. Dat is zijn beste positie. Dit seizoen is voor hem vooral een kwestie van acclimatiseren. Hij heeft veel talent en maakt een goede indruk. Dat zien we op de trainingen. Vanaf de zomer moet hij de concurrentie met de andere aanvallers aangaan," besluit Ten Hag. 'Hij heeft alle voorwaarden in huis om het bij Ajax te redden' -ESTAFETTECOLUMN- De e-sporters van Ajax schrijven dit seizoen om beurten een column voor Ajax Life en sluiten deze af met een vraag voor een van hun collega's. Dit keer Bob van Uden. Dani speelde op de Xbox, ik speelde op de PS4 en daarna speelden we samen tegen een ander duo. Dat laatste vond ik best moeilijk en hadden we misschien beter moeten voor bereiden. Anderzijds voelde ik me tijdens het toernooi rede lijk comfortabel. Dani en ik lig gen qua speelstijl wel behoor lijk ver uit elkaar. Dat heeft ons - denk ik - vooral de kop gekost. 26-04-2019 M 'Ik moet geduld hebben' Door Sander Zeldenrijk HANS VONK V -• v f ■- - - - - l v - Lassina Traore scoort tijdens zijn debuutwedstrijd voor Jong Ajax tegen FC Volendam. Vorige week speelde ik met Dani Hagebeuk voor Oranje op de e-Nations Cup in Lon den. We zaten in de zwaarste groep, samen met Portugal, Rusland, Denemarken en Aus tralië. Het zat allemaal dichtbij elkaar en helaas kwamen we twee punten tekort om verder te gaan. Uiteindelijk won Frankrijk het toernooi. Denemarken en Portugal haalden beide de halve finales. Dat gaf nog maar eens aan hoe sterk onze groep was. We hadden ook pech. De verschillen waren klein. Er werd veel gelijkgespeeld. Elke pot was daardoor enorm belangrijk. Als we een wed strijd meer hadden gewonnen, waren we doorgegaan. Dani vertelde in aanloop naar dit toernooi dat hij liever competitie speelt dan toer nooien. Ik speel juist liever op een toernooi. Dat is een momentopname waar ik heel specifiek naar toe kan werken. In de competitie ben ik de ene week beter dan de andere. Toch ben ik trots. Ik kwam voor het eerst uit voor Oranje en dat was best speciaal. Ik ben thuiswonend, maar mijn shirtje krijgt zeker een plekje aan de muur, naast een aantal andere Ajaxshirtjes. Volgende keer Voor de volgende editie geef ik het stokje door aan Joey Calabro. Ajax speelde dit sei zoen een paar mooie potjes in de Champions League. Wordt dat toernooi fanatiek door de Amerikanen gevolgd? Of geven ze er helemaal niks om?

Ajax Life (vanaf 1994) | 2019 | | pagina 7