'Was zo blij dat ik een kwartier bij moest komen' 4 UITGELICHT ajaxlife Naam: Jeroen Kerkhoven. Leeftijd: 30. Woonplaats: Zaandam. Werk: projectleider bij woningbouwcoöperatie Ymere. Lid van SV Ajax sinds: Een jaar nu. Kaartenjacht: Ik ben een van de winnaars van de kaartenjacht van SV Ajax, waarmee ik twee kaarten voor Ajax-Juventus won. Mijn vader had wel een kaartje voor de wedstrijd via de reguliere verkoop, ik stond in de wachtrij, maar kwam er niet doorheen. De kaartenjacht was de laatste kans op een kaartje. Op maandag en dinsdag kon ik niet meedoen. Op woensdag zag mijn vriendin na de tweede hint dat de kaarten op een plein in Amsterdam zouden zijn. We gingen gokken waar we heen moesten: of op het Nigel de Jongplein of het plein waar De Meer ooit stond. We gokten dat laatste plein, maar dat was helaas de verkeerde gok. Inmiddels was er een groepsapp aangemaakt om mij te assisteren bij de kaartenjacht. Hier werd op donderdagochtend gezegd dat de kaarten dit keer in Heerenveen lagen. Ik ben meteen die kant op gereden. Ik was echt tien seconden te laat bij de Opel- dealer. Ik zag hoe iemand anders de prijs kreeg overhandigd. Op vrijdagochtend was ik onderweg naar Elst, maar kreeg ik halverwege al te horen dat de kaarten vergeven waren. 's Middags zaten we met de hele appgroep het social media - account van SV Ajax te refreshen voor de laatste locatie. Het werd Volendam. Een vriend van me zei meteen: 'Je moet naar Sjaakies Café gaan. Binnen een halfuur stond ik voor de deur. De aanwezige mensen konden niet geloven dat ik er zo snel was. Ik was zo blij dat ik een kwartier bij moest komen. Juventus: Ik ben met mijn vader naar de wedstrijd geweest. Er heerste een geweldige sfeer, en het was echt spannend. Ik sliep pas om half twee, zoveel adrenaline zat er nog in mijn lichaam. Vanaf de groepsfase ben ik alle Europese thuiswedstrijden geweest. Ik was even bang Juventus te missen, maar dankzij de kaartenjacht kon ik er gelukkig bij zijn. Joël Veltman: Voor zijn blessure vond ik hem een leuke back, die beter kon aanvallen dan verdedigen. Maar hoe hij na een jaar blessureleed zich staande hield tegen Real Madrid en Juventus, vond ik echt knap. Hij speelde geroutineerd. Ik heb Noussair Mazraoui niet echt gemist in de thuiswedstrijd tegen Juventus. Ik had eerlijk gezegd niet verwacht dat ik dat ooit zou zeggen, haha. Jurgen Ekkelenkamp: Dat Erik ten Hag hem liet invallen tegen Juventus vond ik gedurfd, maar het spelniveau ging er niet door naar beneden. En prachtig natuurlijk hoe Ekkelenkamp Ronaldo nog even neerlegde. Hij viel goed in. Toch mooi dat we zulke jonge spelers op de bank hebben zitten. Bekerfinale: Willem II heeft een leuk ploegje, maar ik geloof niet dat Ajax ze gaat onderschatten. Na de winterstop had Ajax een paar slechte wedstrijden, volgens mij zaten ze iets te veel met hun hoofd in de wolken door het succes in de Champions League. Ik denk dat ze daar van geleerd hebben. Alleen valt de wedstrijd natuurlijk precies tussen de twee halvefinalewedstrijden in de Champions League in. Dat wordt misschien nog een probleem, want deze ploeg is erop gebrand op de finale te halen natuurlijk. Misschien dat Willem II daarvan kan profiteren. Kampioenschap: Ik ga ervan uit dat de titel wordt beslist op de laatste speeldag. Maar ik verwacht wel dat Ajax kampioen wordt. (MvD) 26-04-2019

Ajax Life (vanaf 1994) | 2019 | | pagina 4