If! INTERVIEW ajaxlife Routinier Joël Veltman op de valreep fit voor climax intens seizoen Joël Veltman (27) haakte na een zwaar revalidatietraject van een jaar ogen schijnlijk eenvoudig aan bij zijn ploeggenoten. De verdediger blikt terug op een roerige periode en kijkt vooruit naar het weerzien met zijn oud-ploeg genoten bij Tottenham Hotspur. 'Christian is een van de beste spelers met wie ik bij Ajax heb gespeeld.' Het is de dag voor FC Gronin- gen-uit als Joël Veltman zich langs het trainingsveld op De Toekomst meldt voor een terugblik op zijn rentree in het eerste elftal. Exact een jaar geleden stortte zijn wereld in en liep hij in de thuiswedstrijd tegen VVV Venlo een zware knie- blessure op. Nu staat Ajax in de halve finales van de Champions League, mede door zijn inbreng in beide duels met Juventus. Veltman was belangrijk voor de ploeg. Precies zoals Erik ten Hag begin februari voorspelde. Ajax ontving toen VVV Venlo. Noussair Mazraoui ontbrak door een ham stringblessure, Rasmus Kristensen stond rechtsback en Veltman nam voor het eerst dit seizoen plaats op de bank. In de slotfase mepte Andre Onana bij een 4-0-voor- sprong tegen het hoofd van Kris- tensen. Een ideaal moment om de Deen naar de kant te halen en Velt- man een symbolische rentree te gunnen. Ten Hag bracht echter een spits voor een spits. De trainer had het wel over wogen, zo erkende hij desge vraagd aan Ajax Life. "Joël is op de goede weg. Daarom zit hij ook bij de selectie. Hij is een maand in training, maar heeft wedstrijd ritme nodig om weer volledig terug te keren. Ik denk dat hij daar heel dicht bij is. We hebben ieder een dit seizoen nog hard nodig," lichtte Ten Hag zijn keuze toe. De hoofdpersoon begint te lachen als we over het bewuste moment beginnen. "Zijn woorden zijn inderdaad uitgekomen. Daar naast moet ik de jongens natuurlijk bedanken. Dankzij hun strijden we op drie fronten en daardoor kan ik nog spelen. Dat het zo zou uitpak ken, had niemand verwacht." Het revalideren in de Zeister bossen viel hem zwaar. Zijn fysieke achterstand liep hij, eenmaal terug in Amsterdam, geleidelijk in. De ploeg groeide zonder hem naar Europese topvorm. "Ik moest mijn conditie opkrikken. De eer ste trainingen waren het zwaarst. Het niveau was hoog en dan is het aanpoten om daarbij in de buurt te komen. Toen durfde ik nog niet te denken aan het maken van minu- XV/ 26-04-2019 Ajacieden in extase: Joël Veltman, Lasse Schone en Matthijs de Ligt bejubelen de indrukwekkende zege op Juventus 'Euforie grootste gevaar' Door Door Sander Zeldenrijk en Kevin Van Nunen

Ajax Life (vanaf 1994) | 2019 | | pagina 10