:,e 1 Juve in Europa 'Ik volg mijn hart en kies voor Ajax' 2\I ajaxlife CHAMPIONS LEAGUE Q zodoende veel wedstrijden van Juventus. Los van de kwaliteiten van Cristiano Ronaldo hebben ze achterin veel ervaring rondlopen met spelers als Giorgio Chiellini en Leonardo Bonucci. Het is een ijzersterke ploeg die al een lange periode domineert in eigen land." "Ajax zag ik twee keer in actie tegen Real Madrid. Ze speelden goed, verzorgd en technisch, maar Real zit dit seizoen natuurlijk in een moeilijke periode. Zij moe ten doorselecteren. Ajax heeft een jonge ploeg, maar met de komst van routiniers als Dusan Tadic en Daley Blind lukt het om in Europa te presteren. Ik was erg blij na die 4-1, net als veel andere mensen hier. De Tsjechen spreken vol lof over Ajax en als oud-Ajacied mag ik op straat de complimenten in ontvangst nemen. Dat is leuk." Van welke Ajacied geniet jij dit sei zoen het meest? "Matthijs de Ligt. Ik kijk als oud-verdediger vooral naar de ver dedigers. Ik laat onze jonge verde digers hier vaak beelden van hem zien." Hij wordt aan meerdere topclubs gelinkt. Welk advies zou jij hem geven? "Als ik hem was, zou ik naar Juven tus gaan. Hij kan zich in Italië ver beteren op de verdedigende aspec ten en tactiek. Daarna kan hij als completere verdediger alsnog een mooie transfer maken naar Spanje of Engeland." Mino Raiola (ook de zaakwaarnemer van De Ligt) zal blij zijn met je advies. "Haha, nee serieus. Bij Ajax denk je als verdediger vooral offensief. Ik verwacht echt dat De Ligt van de ervaren Italiaanse verdedigers nog veel kan leren." Tot slot: waar liggen voor Ajax de kansen tegen Juventus? "Pfoe....Juventus is een ervaren topclub. Ajax moet met de steun van het eigen publiek in ieder geval een goed resultaat neerzet ten. Het liefst met hetzelfde spel als tegen Real Madrid: snel, ver zorgd, pressen en de tegenstan der vastzetten. Maar Juventus heeft de wedstrijden tegen Real Madrid ook met extra aandacht geanalyseerd. Toch gaan ze het in Amsterdam moeilijk krijgen. Ik begreep dat er bij Ajax vijf spelers op scherp staan? Bij Juventus is dat geen thema. Bovendien hebben ze een kwalitatief bredere selectie. Dat kan weleens de doorslag gaan geven." in Hoeveel kansen geven de experts Ajax tegen de Oude Dame uit Turijn? We vroe gen het drie oud-Ajacieden die op de inter nationale velden hun sporen ruimschoots verdienden. 'Ajax heeft niets te verliezen en is dan op z'n gevaarlijkst.' 05-04-2019 J moeilijk krijgen' Matthijs de Ligt hield zich goed staande tegen het Real Madrid van Sergio Ramos. aH - De elf van Juventus voorafgaand aan de achtste finalewedstrijd tegen Atletico Madrid. Staand vanaf links: Leonardo Bonucci, Wojciech Szczesny, Giorgio Chiellini, Mario Mandzukic en Cristiano Ronaldo. Gehurkt vanaf links: Federico Bernardeschi, Leonardo Spinazzola, Blaise Matuidi, Miralem Pjanic, Emre Can en Joao Cancelo. Als je het naderende twee luik met Juventus meere kent, speelden de Ajacie- den dit lange Europese seizoen al zestien Europese duels. Juventus begon als kampioen van Italië pas in de groepsfase. Een over- Valencia -Juventus Juventus - Young Boys Manchester United - Juventus Juventus - Manchester United Juventus - Valencia Young Boys - Juventus Atletico Madrid - Juventus Juventus - Atletico Madrid (Pjanic 2x) (Dybala 3x) (Dybala) (Ronaldo) (Mandzukic) (Dybala) (Ronaldo 3x) Sunday Oliseh: "Ik ben nu al trots op de prestatie van Ajax. Via de voorronden heb ben ze zich naar de top gewerkt. Deze ploeg heeft genoeg talent. De volwassen en zakelijke manier waarop de ploeg de uitwedstrijd in Madrid benaderde, sprak me bovendien erg aan. PSV staat - met alle respect - bovenaan, omdat Ajax nog steeds op meer dere fronten strijdt." "Juventus heeft op tactisch vlak met Massimiliano Allegri een van de beste coaches ter wereld. Als oud-speler van de club weet ik dat iedere spe ler die naar Juventus komt, is aangetrokken om het team sterker te maken. Alles draait daar om het team. Cristiano Ronaldo was wat dat betreft de missing link." "Erik ten Hag zal op tactisch vlak iets moeten bedenken. Het kan niet op dezelfde manier als tegen Real Madrid. Wat hij moet doen? Dat laat ik aan hem. Hij werkt elke dag met deze selectie. Ik heb vertrouwen in zijn werk en geniet van wat hij met Ajax presteert. Als iemand momenteel iets kan bedenken, is hij het wel. Als ik mijn geld moet inzetten, volg ik mijn hart en kies voor Ajax." Maxwell: "Juventus presteert dit seizoen erg constant, zoals we dat eigenlijk ook wel van hen gewend zijn. De ploeg is zeer ervaren en de men taliteit van de spelers is ijzersterk. Bovendien beschikken ze voorin over ongekend veel kwaliteit." "Ajax speelt in de Champions League erg offensief en laat daar bij mooi voetbal zien. De spelers hebben zichtbaar plezier en spe len met vertrouwen. Ze laten veel mooie aanvalscombinaties zien en lijken vrij van enige druk te spelen." "Natuurlijk zal het voor Ajax moeilijk worden om Juven tus te verslaan. Helemaal als Cristiano Ronaldo fit genoeg is om te spelen. Ik denk dat de spelers van Juventus fysiek sterker zijn. Aan de andere kant is in deze fase van het toernooi alles mogelijk. Ajax heeft niets te verliezen en is dan op zijn gevaarlijkst. Ze hebben al eerder laten zien dat er dan veel mogelijk is. Wat dat betreft is de Champions League dit seizoen erg spannend." Jari Litmanen: "Ajax heeft tegen Real Madrid laten zien dat het veel kwaliteit in huis heeft. Als je vijf doelpunten weet te maken tegen die ploeg, dan is dat erg goed. Juventus heeft een sterke verdediging en ze staan er om bekend dat ze achterin maar weinig weggeven. De kansen die Ajax gaat krijgen, mag de ploeg niet laten liggen. Natuurlijk heeft Juventus Cristiano Ronaldo. Hij heeft weinig ruimte nodig om te scoren, zoals we in de vorige ronde tegen Atle tico Madrid alweer voor de zoveelste keer konden zien. Als de Ajaxverdediging de hele wedstrijd attent is, liggen er zeker kansen. Het is niet onmogelijk." (SZ)

Ajax Life (vanaf 1994) | 2019 | | pagina 9