e-Nations Cup ajaxlife Future Cup al tien jaar prestigieus jeugdtoernooi TOEKOMST n -ESTAFETTECOLUMN- Editie 2019 Uiteraard is het prestigieuze toernooi ook dit jaar een uitstekende gelegenheid om de grootste talenten in actie te zien. Anderlecht, Juventus, PSG, Tottenham Hotspur, Atlético Madrid, Boca Juniors en Sagan Tosu sturen hun talenten naar Amsterdam. Uiteraard zullen ook de talenten van Ajax zich traditiegetrouw willen laten gelden. Zo kroonden Davy Klaassen (2010), Queensy Menig (2012), Abdelhak Nouri (2014), Matthijs de Ligt (2015) en - meer recent - Ryan Gravenberch (2017) en Naci Ünüvar (2018) zich in eerdere edities tot beste speler van het toernooi. Kijk voor kaarten voor de editie van 2019 op ajax.nl/tickets. De wedstrijden worden uitgezonden door Fox Sports. De e-sporters van Ajax schrijven dit seizoen om beurten een column voor Ajax Life en sluiten deze af met een vraag voor een van hun collega's. Dit keer Dani Hagebeuk. jaar. De aanvaller verkaste voor 35 miljoen euro naar München, won aansluitend het EK in eigen land en werd daarbij verkozen tot beste jonge speler van het toernooi. Moise Kean Aanvaller van Juventus, actief op de Future Cup van 2015. Keerde twee jaar later terug op De Toe komst voor de knock-outfase in de Youth League. Hoewel de toen zes tienjarige Italiaan met Ivoriaans bloed imponeerde, won Ajax onder 19 verdiend met 2-0. Kean wordt - net als Matthijs de Ligt - begeleid door Mino Raiola. De Italiaanse international heeft in Turijn een contract tot 2020 en werd op de Italiaanse sportpagina's al eens in verband gebracht met Ajax. Trent Alexander-Arnold Maakte net als de een jaar jongere winnaar Matthijs de Ligt kans op de Golden Boy Award van het Ita liaanse Tuttosport. Speelde met Liverpool de Future Cup in 2015 en debuteerde een jaar later voor The Reds. Doorliep de Engelse jeugd- teams en maakte als jongste selec tielid speelminuten op het WK in Rusland. Trok de opwaartse lijn door en staat nu met zijn club in de kwartfinales van de Champions League tegenover FC Porto. Liefhebbers van internationaal jeugd voetbal krijgen op 20, 21 en 22 april een aansprekend deelnemersveld voorge schoteld tijdens de tiende editie van de Future Cup. Welke talenten uit vorige edities wisten inmiddels door te breken? Een lijstje. De Argentijn verhuisde op jonge leeftijd naar Spanje en speelde in de eerste editie van de Future Cup voor FC Barcelona. Drie jaar later verkaste de spits naar Italië en speelde zich daar via Sampdoria in de kijker van Internazionale. Daar imponeerde Icardi in zijn eerste vijf seizoenen. Dit seizoen botert het echter niet tussen de Zuid-Amerikaan en de clubleiding. Hij heeft een contract tot 2021, maar wil deze niet verlengen. Emre Can De middenvelder kwam in 2010 als jeugdspeler van Bayern Mün- chen in actie op het toernooi. De Duits international, inmiddels 25, speelde daarna voor Bayer Lever- kusen, Liverpool en sinds dit sei zoen voor Juventus. Hij pakt daar niet alleen veel gele kaarten, maar ook aardig wat speelminuten. Grote kans dat we hem volgende week woensdag in de Johan Cruijff Arena weer tegenkomen. Dennis Praet Urbain Haesaert scout dankzij Marc Overmars sinds dit seizoen weer voor Ajax. De Belg tipte in het verleden talenten als Jan Vertong- hen en Toby Alderweireld, maar vertrok in 2010 naar Anderlecht, omdat hij zich in Amsterdam 'niet gehoord voelde'. Toeval of niet, het tienertalent Dennis Praet verkoos de club uit Brussel die zomer even eens boven Ajax. Een jaar later won Anderlecht de Future Cup en werd Praet gekozen tot beste speler van het toernooi. Au. De international speelt tegenwoordig voor Samp- doria. Marcus Rashford De ene finale tegen Ajax is de andere niet. Marcus Rashford ver loor met Manchester United de eindstrijd van de Future Cup in 2012, maar stond vijf jaar later met de Uefa Cup in zijn handen na de Europa Leaguefinale in Stockholm. De aanvaller debuteerde onder Louis van Gaal voor de Mancuni ans en was met de Engelse ploeg al actief op twee eindtoernooien. Youri Tielemans Anderlecht won de Future Cup driemaal door Ajax in de finales van 2011, 2013 en 2015 te verslaan. Een van de uitblinkers in de edi tie van 2013 was Youri Tielemans. Hij voetbalde zich daarna naar AS Monaco. De middenvelder speelt sinds januari echter op huurbasis voor Leicester City. Renato Sanches Benfica nam tijdens de editie van 2013 een aantal spelers mee die we dit seizoen in de groepsfase van de Champions League tegenkwa men. De naam van Renato San- ches (Bayern München) springt het meest in het oog. De Portugees kende in 2016 voorlopig zijn beste Volgende keer Sterren op De Toekomst 05-04-2019 M Joey vroeg in de vorige krant voor welke club ik zou kiezen als ik bij Ajax zou vertrekken. Een leuke en lastige vraag. Ik zou dan toch voor Liverpool kiezen. Dat is een prachtige club, met een mooie sfeer in het stadion. En de manier van voetballen spreekt me aan. Nu speelt F2Tekkz daar als e-sporter, hij is de beste van de wereld. Maar wie weet wat er over een paar jaar gebeurt... Dat ik voor Liverpool kies, heeft niets met de faciliteiten voor e-sporters te maken; het gaat puur om wat ik van de club vindt. Eigenlijk leef ik nu bij Ajax al mijn droom. Ik wilde als jochie bij Ajax voetballen. Dat lukte niet, maar nu ben ik als e-sporter toch onderdeel van de club. En binnenkort mag ik mijn tweede interland spelen, wat natuurlijk ook supervet is. Ik maakte mijn debuut tegen Frankrijk afgelopen septem ber, en verloor met 2-1. Met Oranje doen we mee aan de e-Nations Cup. Dat is een toernooi waar zestien lan den aan meedoen. Ik ga daar samen met Bob (teamgenoot bij Ajax, red.) heen. Ik ben de nummer drie van Europa en nummer zeven van de wereld, dus om eerlijk te zijn had ik wel hoop dat ik uitge nodigd zou worden. Ik moest me uiteindelijk kwalificeren via een toernooi. Dat won ik, en zo bemachtigde ik een plek in het Nederlands team. Op zo'n dag kan er van alles gebeuren, en dus ook misgaan; daarom speel ik ook liever competities dan toernooien. Bij een competi tie moet je over een langere periode goed presteren, bij een toernooi geldt toch meer de vorm van de dag, welke bij FIFA erg bepalend is. Dan kan een speler die die dag in vorm is het toernooi onverwacht winnen, terwijl anderen wel licht betere spelers zijn. De vijftienjarige Naci Ünuvar werd vorig seizoen gekozen tot beste speler van het toernooi. Door Sander Zeldenrijk Mauro Icardi Ik ga dus samen met Bob de e-Nations Cup spelen. Ik zou in de volgende Ajax Life wel willen lezen hoe het voor hem voelde om nu voor het eerst voor Oranje uit te komen, en dan ook nog eens samen met een teamgenoot.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2019 | | pagina 7