V NAGENIETEN ajaxlife AJAX JONGE SCHARE H Dapp're Schrijver Maartje bekijkt Ajax-Fortuna Sittard vanaf de perstribune Maartje van de Brink (16) is de enige Ajacied die iets positiefs overhield aan de 6-2-nederlaag tegen Feyenoord. Haar wedstrijdverslag resulteerde in een uitnodiging van de Ajax Life-redactie om tijdens Ajax-Fortuna Sittard een dag mee te lopen als Dapp're Schrijver. 'Een deuk in ons imago' kopte Maartje in haar verslag van die pijnlijke middag in Rotterdam. Gelukkig is de stemming deze zondag, daags na de memorabele avond in Madrid, een stuk beter. Met het imago van Ajax is dezer dagen niets mis. Heel Europa is vol lof over de midweekse stunt in Bernabéu. Enthousiast meldt onze razende reporter zich anderhalf uur voor de aftrap bij de hoofdin gang van de Johan Cruijff Arena. Maartje is helemaal klaar voor de wedstrijd tegen het laag geklas seerde Fortuna Sittard. Ze hoopt bovendien na de wedstrijd Kas- per Dolberg te interviewen. Zelf spreekt ze ook een beetje Deens en de meeste vragen staan al in haar mobiele telefoon klaar. Als fanatieke Ajacied is het stadion voor haar geen onbekend terrein. Maartje debuteerde ruim vier jaar geleden op de tribune bij Ajax-PEC Zwolle. "0-0. Slechte wedstrijd," vat ze haar eerste sta- dionbezoek bondig samen. Inmid dels 'pakt' ze zo'n veertien potjes per seizoen mee. Het geld van haar baantje in de plaatselijke supermarkt spendeert de leerling uit 5-vwo vooral aan Ajax. "Ik koop sowieso ieder sei zoen het uit- en thuistenue. Mijn vader heeft niets met voetbal. Hij vindt dat ik wat te fanatiek begin te worden," grapt ze. In de perskamer vertelt het Jonge Scharelid daarna wat meer over zichzelf. Ze komt uit Hoeve laken, voetbalt zelf bij de plaatse lijke trots en wil na de middelbare school 'iets met communicatie of marketing doen'. "Hoevelaken is een Ajaxbolwerk," stelt ze. "Dat komt ook door Donny van de Beek. Hij woont in een nabijgelegen dorp. Zijn opa is zo'n beetje mijn over buurman." Nadat de opstellingen in de perskamer zijn uitgedeeld, neemt ze alvast een kijkje in de mixed zone waar ze straks een Ajacied zal interviewen. Daarna is het tijd om naar de perstribune te gaan. Eenmaal boven is Maartje onder de indruk van haar uitzicht en richt ze haar blik meteen op het veld waar de spelers bezig zijn aan hun war ming-up. De opdracht voor vandaag is duidelijk. Haar verslag en inter view komen na de wedstrijd op ajaxlife.nl. "Mag ik hier eigenlijk juichen," vraagt ze. Dat mag en ze doet het uiteindelijk vier keer, enigszins ingetogen. In de map met wedstrijdinfor matie stuit ze echter op een pro bleem. Zul je net zien, spreek je zelf een beetje hun taal, zijn de Deense Ajacieden niet beschikbaar door sponsorverplichtingen elders in het stadion. "Dan hoop ik op een interview met Frenkie," schakelt ze snel om. Anderhalf uur later staat ze in de mixed zone inderdaad tegen over de goedlachse middenvelder. De Jong is ontspannen, maar voor Maartje geldt dat minder. Logisch, zo vaak sta je niet tegenover de man van 75 miljoen. Als haar eer ste vragen zijn afgevuurd, valt er een korte stilte. De Jong stelt Maartje op haar gemak en zegt alle tijd te hebben. Dat helpt. De Ajacied complimenteert onze Dapp're Schrijver met een goede vraag. Maartje wil namelijk weten of het niet belangrijker is om de euforie van succes juist wél mee te nemen naar de volgende wedstrijd. "We moeten het goede gevoel zeker meenemen, maar moeten er niet in blijven hangen. Anders zijn we misschien onvol doende bezig met de volgende tegenstander en dat is natuurlijk wel belangrijk," stelt De Jong. Na het interview schuift Maar- tje nog even aan bij de persconfe rentie van Erik ten Hag, alvorens er alweer een einde komt aan haar dag als clubwatcher. Eenmaal thuis gaat ze snel aan de slag met haar verslag en de uitwerking van het interview. Die staan de volgende ochtend keurig op ajaxlife.nl. De deadline wordt ruim gehaald en in haar mail bedankt ze de redactie. "Het was echt een hele bijzondere ervaring die ik nog lang zal koes teren!" -ESTAFETTECOLUMN- De e-sporters van Ajax schrijven dit seizoen om beurten een column voor Ajax Life en sluiten deze af met een vraag voor een van hun colle ga's. Dit keer is dat Joey Calabro, die merkte dat de zege op Real Madrid ook in Amerika diepe in druk maakte. 22-03-2019 M Oog in oog met Frenkie Maartje en Frenkie blikken terug op de wedstrijd en de megatransfer naar FC Barcelona. Door Sander Zeldenrijk Juichen Terwijl ik deze column maak, ben ik nog steeds aan het nagenieten van de prachtige wedstrijd tegen Real Madrid. In de eerste wedstrijd had Ajax pech, maar de over winning in Madrid was meer dan verdiend. De 4-1-over- winning werd hier in Ame rika ook breed uitgemeten in de pers. \k vond het een schitterende avond met vier prachtige doelpunten. \k weet nog steeds niet welke ik het mooist vind. Hier is het nieuwe seizoen inmiddels begonnen. \k volg de MLS-competitie niet op de voet en heb meer met het Europese voetbal, maar ik vind het wel interessant dat Frank de Boer sinds dit sei zoen aan de slag is bij Atlanta United. \k ben benieuwd hoe hij het gaat doen. Hij zit in ieder geval bij de club met de meeste fans en het grootste stadion. \n de vorige editie vroeg Tore me van welke andere game ik eventueel wel e-spor- ter zou willen zijn. Dat is wel een leuke vraag. Dat zouden er twee kunnen zijn. De eerste is NBA 2K, een basketbalspel. \k doe het best vaak en vind ook wel dat ik er behoorlijk goed in ben. Het andere spel is Apex Legends, een vechtspel. Mijn eigen agenda is momenteel behoorlijk vol. \k sta momenteel negentiende op de wereldranglijst en in april speel ik nog op een groot toernooi in Londen. Daar zul len Dani en Victor ook spelen. Als ik daar goed presteer, stijg ik op de ranglijst. Uiteindelijk hoop ik in augustus de Grand Final te mogen spelen. Daar voor moet ik wel bij de zestien beste spelers ter wereld eindi gen. Extra druk voel ik niet. \k ben blij met de plek waarop ik nu sta. Volgende keer Voor de volgende editie van Ajax Life heb ik wel een leuke vraag voor Dani. Stel hij zou als e-sporter na Ajax een andere club moeten kiezen, welke zou dat dan zijn en waarom?

Ajax Life (vanaf 1994) | 2019 | | pagina 7