ajaxlife maar op '10' en linksvoor gaat het prima. Ik heb nu meer bagage en wil me ook niet specialiseren op een positie." Wat vond je dit seizoen tot op heden je beste wedstrijd? Na lang nadenken: "Ik denk de wedstrijden tegen Bayern en Madrid. De grote wedstrijden." Als je een kwaliteit van een van je ploeggenoten zou mogen kiezen, welke zou je dan aan je spel willen toevoegen? "Moeilijke vraag. Ik denk dat ik van alle spelers wel iets wil toevoegen aan mijn spel. Een beetje van Hakim, een stukje Dusan, wat van Kasper en Klaas, INTERVIEW 11 22-03-2019 XX dat het voor je ontwikkeling goed zou zijn om nog een paar jaar bij Ajax te spelen. Zeg het maar: ben jij volgend seizoen ook nog Ajacied? "Ja, zeker weten. Ik zie me na de zomer gewoon in het Ajaxshirt spelen. Alleen God weet wat de toekomst mij ooit zal brengen." Zondag wacht de kraker tegen PSV. Wat is je indruk van die ploeg? "PSV heeft een sterke en evenwichtige ploeg. Ze verliezen weinig punten, maar wij spelen thuis en daar zijn we sterker. We hebben nog wel wat recht te zetten. In Eindhoven maakten we kleine foutjes en die straften ze genadeloos af. Als je 'We hebben nog wel wat recht te zetten. In Eindhoven maakten we kleine foutjes en die straften ze genadeloos af' en iets van Frenkie en Matthijs. Van iedereen wat, dus." Welk onderdeel van jouw spel verdient in jouw ogen het meest verbetering? "Het schieten. Niet het scoren op zich, maar het technisch goed en hard schieten met beide benen." Je bent nu twee jaar bij Ajax. Ben je inmiddels gewend aan het leven in Nederland? "Ja. Ik voel me op mijn gemak in IJburg. Er is altijd wel iemand bij me over de vloer. Mijn broer is er meestal en anders zijn mijn vriendin of vrienden er." We spraken elkaar een jaar geleden voor het laatst uitgebreid tijdens het trainingskamp in Portugal. Daar zei je onder andere dat speeltijd voor jou belangrijker is dan een hoger salaris. Sta je nog steeds achter die uitspraak? "Ja." Deze winterstop kon je naar China, maar hield Ajax je aan je contract dat nog doorloopt tot 2022. Hoe ging je daar voor jezelf mee om? "Ik maakte in die periode minder speelminuten en tegelijkertijd werden er hoge bedragen genoemd. Dat was soms best verwarrend voor mij en mijn familie. Nu ben ik vooral blij dat ik me volledig op Ajax kan concentreren." De Braziliaanse bondscoach Tite selecteerde je onlangs als vervanger van Vinicius junior voor het eerst voor de Selegao. Een bijzonder moment? "Dat was mooi, omdat er meerdere kandidaten waren, zoals Dudu van Palmeiras. Vinicius is een erg sterke speler. Onze stijl verschilt. We hebben allebei diepgang, maar hij is sneller en heeft een hogere startsnelheid. Ik moet het meer van combinaties met mijn ploeggenoten hebben. Desalniettemin hoop ik dat we in de toekomst samen kunnen schitteren in de nationale ploeg." In ons vorige interview zei je ook kampioen wilt worden, kan dat niet in zulke grote wedstrijden. Elk foutje kan beslissend zijn." Het gat met PSV is nu punten. Geloof jij nog in kampioenschap? "Ja. Ik moet wel. Als wij als spelers er niet meer in geloven, wie dan nog wel? We zullen ons nu volledig moeten concentreren op de thuiswedstrijd tegen PSV. Die moéten we winnen. mm

Ajax Life (vanaf 1994) | 2019 | | pagina 11