AMBITIE ajaxlife TOEKOMST n Plezier en fanatisme op Ajax Jonge Schare Fifa-toernooi Maar liefst 128 enthousiaste leden van Ajax Jonge Schare reisden zondag 10 februari vlijmscherp af naar de Johan Cruijff Arena. Zij kwamen voor het Ajax Jonge Schare Fifa-toernooi en wilden maar één ding: de finale halen. Het Fifa-toernooi voor onze leden van twaalf tot en met zeventien jaar is ook dit keer weer helemaal volgeboekt. De deuren van de Arena zwaaien om tien uur open en de stroom aan vaak in rood-wit gestoken Ajaxsupporters stapt op de roltrap omhoog. Op de vierde etage van het sta dion staan grote schermen en ronkende Playstations al klaar. De meesten willen gelijk begin nen, maar eerst volgt een stukje uitleg. Spannend belooft het sowieso te worden: via verschil lende groepsfases en knock- out-rondes moet de finale gehaald worden. We zien de spelers regelmatig prachtige combinaties uit hun controllers persen en de ene na de andere fraaie aanval opzetten. Getest We treffen de vrienden Bas Hol lander en Ruben Bakker, beiden veertien jaar. De vriendschap wordt getest, want ze moeten tegen elkaar strijden in de groeps- fase. Bas: "Als ik een overwinning nodig heb om door te komen en ik moet Ruben daarvoor uitschake len, dan moet het maar." Toch steunen de maatjes elkaar door dik en dun. Zo zien we Ruben tijdens een groepswedstrijd sco ren en maatje Bas is oprecht blij voor zijn vriend. "Ja, lekker Ruben, kom op dan!" De emoties lopen soms hoog op. We zien gamers letterlijk met de handen in het haar zitten als het niet lukt. Helemaal lastig is het als je opponent net even te hard juicht als hij een bal in het net rost. Het levert zweethand jes op; dat verklaart meteen de handdoek die bij een enkeling op schoot ligt. Dan een schreeuw van pure ontla ding. De twaalfjarige Max Aupers haalt de finale door de winnende 2-1 in de 92ste minuut binnen te schieten. Hij gelooft het zelf bijna niet. Het is totaal tegen de ver houding in, maar hij wint toch. "Ik hoopte de groepsfase door te komen, maar dit is helemaal fantastisch," stamelt Max na het laatste fluitsignaal. De andere finalist heet Gijs Vesseur. De twee overgebleven finalisten spelen met de inmiddels binnengekomen Ajax-aanwinsten Lassina Traoré en Hassane Bandé de finale op een groot bankstel, terwijl keeper Bruno Varela com mentaar geeft. Max helpt Bandé met de opstelling, door zijn digi tale evenknie in de spits te pos teren. "Hij snapte niet hoe dat moest, dus hielp ik hem maar even," aldus de behulpzame Max. In de finale blijkt team-Traoré te sterk. Er staat al snel een 2-0-voorsprong op het bord. Max en Bandé lijken heel even terug te komen, maar laatstgenoemde schiet met zichzelf op de paal. De zaal begint te joelen en Bandé snapt ook niet hoe hij die bal kan missen. Dat ze de finale verliezen, kan Max niet veel schelen. Hij heeft toch wel een topdag. "Bandé is echt heel aardig. Ik ga nu extra veel Fifa oefenen en doe volgend jaar weer mee." De dag eindigt met de nodige selfies, handtekeningen en pra- tjes. Volgend jaar weer, zoveel is zeker. -ESTAFETTECOLUMN- De e-sporters van Ajax schrijven dit seizoen om beurten een column voor Ajax Life en sluiten deze af met een vraag voor een van hun collega's. Dit keer is dat Victor dos Santos Coelho, die sinds afgelo pen winterstop onder de naam 'Tore' de clubkleuren van Ajax verdedigt. 01-03-2019 Max Aupers helpt Hassane Bandé bij de opstelling. De Ajacied wil zichzelf graag in de spits hebben Zweethandjes en geschreeuw Door Floris Roos Schreeuw De maatjes Ruben Bakker (links) en Bas Hollander beleven een mooi dagje in de Arena. \n de vorige editie vroeg Bob van Uden of ik me in deze rubriek even wilde voorstellen aan de Ajaxfans. Natuurlijk wil ik dat. Mijn naam is Victor en ik ben opgegroeid in Bra zilië in de regio Sao Bernado do Campo, in Sao Paulo. We hadden het thuis niet breed, maar er was wel genoeg geld om iets leuks te kopen, zoals een Playstation 4. Op voetbal- gebied was Ronaldinho mijn grote voorbeeld. Thuis was ik altijd in com petitie met mijn broer en zus. Al van kinds af aan ben ik gedreven om mijzelf te verbe teren en resultaten te beha len. Hierdoor heb ik me ook goed ontwikkeld in F\FA 19. Sinds mijn overstap naar Ajax lees ik mijn naam en zie ik mijn foto geregeld in de media. Ook de erkenning van sommige mensen op straat is ongelooflijk. Dat werkt erg motiverend. \k geniet er elke dag van en neem het allemaal goed in me op. Amsterdam kende ik nog niet. \k was er niet eerder geweest en heb er nog geen toernooi gespeeld. Dat mijn landgenoot David Neres hier in het eerste elftal speelt, vind ik leuk. \k heb hem vooraf gaand aan de thuiswedstrijd tegen De Graafschap voor het eerst ontmoet. Als je me vraagt welke plannen Ajax met me heeft, dan is het antwoord simpel: de club wil het beste team ter wereld worden met de beste spelers. Die ambitie heb ik zelf ook. \k wil de beste e-sporter worden en dat hoge niveau daarna behouden door topfit te blijven. Volgende keer \n de volgende Ajax Life zou ik graag zien dat Joey Calabro dieper ingaat op de volgende vraag: van welke andere game zou je e-sporter willen zijn

Ajax Life (vanaf 1994) | 2019 | | pagina 7