'Elke dag even contact' Op de man af Shirt in de broek ajaxlife INTERVIEW 11 01-03-2019 XX tijnse competitie zijn doorgaans allemaal oude rotten en geen jonge broekies. Bij Boca kreeg ik aanvankelijk weinig speeltijd. Ik moest geduld hebben en werd in de tussentijd twee keer verhuurd (aan Rosario Central en Defensa y Jus- ticia, red.) om maar speelminuten te maken. Beetje bij beetje kwam ik op het vereiste niveau. Het spelen van de finale van de Copa Libertadores was wat dat betreft de bekroning. Jammer dat we die verloren." Magallan staat in eigen land bekend als een verdediger met een sterke winnaarsmentaliteit. Zelf keek hij in zijn Boca-periode graag naar Rolando Schiavi. De oud-spe ler won zo'n beetje alle denkbare prijzen met de club. "Hij symboli seert de successen van Boca en is een speler tegen wie ik opkijk. Zijn persoonlijkheid spreekt me ook aan. Hij was niet alleen een leider in het veld, maar hij wilde bovenal alles winnen." Net als veel landgenoten droomde Magallan ervan om als profvoetballer de stap naar Europa te maken. Al in juni keurde Ajax hem, maar vervolgens bleef hij toch zijn Argentijnse werkge ver trouw. Een transfersoap was geboren. Kwam hij nou wel of niet? Hij werd er zelfs door Ajacieden in het buitenland op aangesproken (zie kader). "Waarom het alsnog een half jaar duurde voor het rond was? Boca vroeg me of ik nog zes maan den wilde blijven. Uit respect en loyaliteit naar de club deed ik dat. Ze hebben mij altijd geholpen en ik wilde niet zomaar weglopen. Ajax toonde alle begrip en daar ben ik de club dankbaar voor." Toen de transfer alsnog door ging en de Argentijn voor een bedrag van naar verluidt negen miljoen euro naar Amsterdam verkaste, reageerden veel Boca- fans cynisch. Kort samengevat: zijn vertrek werd niet door ieder een betreurd. Magallan kent het sentiment, maar kan er nog steeds weinig mee. "Het raakt me niet. Ik haal er ook geen extra motivatie uit. De een houdt van mijn stijl, de ander niet," klinkt hij zelfverze kerd. Toch lijkt de Argentijnse scepsis hem een valse start te geven in Amsterdam. Na de bla merende 6-2-nederlaag in De Kuip was Magallan een makke lijke kop van Jut, waar feitelijk het hele elftal door de ondergrens zakte. "Wat er over me geschreven wordt neem ik niet al te serieus. Mensen mogen schrijven wat ze willen. Dat kan positief of nega tief zijn. Daar heb ik geen invloed op. Geloof me, ik ben zelf de eerste die weet of ik iets goed of fout heb gedaan. Dat hoeft een ander me niet te vertellen." Hoe beleefde hij de nasleep van de nederlaag tegen de aartsrivaal? "De wedstrijd gaf een zure nas maak. We hebben er in de daar opvolgende dagen met de staf en spelersgroep veel over gesproken. Sommige spelers spraken elkaar aan. Ik heb alleen geluisterd. De trainer had het woord en liet daar bij beelden zien. Die waren voor iedereen duidelijk." Terwijl Magallan zijn verhaal doet, tikt Joël Veltman hem op de schouder. Er wacht een team- bespreking in aanloop naar de wedstrijd in Almelo en ondanks zijn bovenbeenblessure dient de Argentijn daarbij aanwezig te zijn. We spreken af zo snel mogelijk deel twee van het vraaggesprek te laten plaatsvinden. Potentie Dat moment laat door de drukke speelkalender twee weken op zich wachten. Samen met spelers begeleider en gelegenheidstolk Herman Pinkster schuift Magal lan de zaterdag voor ADO-uit kort aan voor de laatste serie vragen. Opnieuw is er de groet met een gulle lach. Niet vreemd, want hij heeft de groepstraining inmiddels hervat. ADO komt echter te vroeg, zo liet Erik ten Hag een dag eerder optekenen. Zowel binnen als buiten het veld probeert de Argentijn zich zo snel en goed mogelijk aan te pas sen. Op voetbaltechnisch en tac tisch vlak vraagt Ajax meer van een centrumverdediger dan hij gewend was. Ajax wil in balbezit opbouwen van achteruit, terwijl er in Argentinië vooral verde digd moet worden. Ten Hag ziet de potentie, zo meldde hij eerder al. Magallan is volgens de trainer 'comfortabel aan de bal, kan pas sen met twee benen, heeft goede aannames en inzicht'. De speler zelf is - hij zei het eerder - zijn eigen criticaster. "Ik ben naar Ajax gekomen om te groeien. Ik ben niet snel tevreden en wil mezelf altijd blijven ont wikkelen. Zo ben ik vooral rechts- benig, al is mijn linkerbeen sterk verbeterd sinds ik bij Ajax ben." Om het aanpassingsproces te bespoedigen, heeft de Argentijn veel aan spelersbegeleider Pink ster en landgenoot Tagliafico. Magallan bezit inmiddels een appartement in de stad. "Ik wil Amsterdam zo snel mogelijk leren kennen. Dan kun je niet buiten de stad gaan wonen. Nico geeft ook tips. Bijvoorbeeld over waar ik goed kan eten. Hij heeft me ook wegwijs gemaakt binnen de club. Dat gaat spelenderwijs." Vanaf de tribune zag Magallan hoe de VAR een doelpunt van zijn vriend afkeurde in de Champions Leaguekraker tegen Real Madrid. Voor de winteraankoop was het zijn eerste ervaring met een Euro pees avondje Ajax in een stijf uit verkochte Johan Cruijff Arena. "De sfeer was geweldig. De fans waren geweldig en de wedstrijd was ook geweldig, al had ik natuurlijk het liefst in het veld meegeholpen. Ik kan het niet vergelijken met de Boca-fans in Bombonera. Beide stadions en de supporters zijn ver schillend, maar het spreekt me allebei erg aan." Waar veel Ajacieden voor dins dag in Bernabéu een zware avond voorspellen, is Magallan opmer kelijk positief als we hem vragen naar Ajax' kansen op een goed resultaat. "Als we hetzelfde kun nen brengen als in de thuiswed strijd hebben we een goede kans om door te gaan. Nogmaals, we speelden hier een geweldige wed strijd, alleen is het gevoel een beetje negatief door het resultaat." 'Geloof me, ik ben zelf de eerste die weet of iets goed of fout heb gedaan' groeien' Persoonlijheid LISANDRO MAGALLAN Magallan in duel met Robin van Persie. 'De wedstrijd gaf een zure nasmaak. Lisandro Magallan speelde bij Boca Juniors en op de Olympische Spelen van Rio de Janeiro in 2016 samen met landgenoot Cristian Pavon. De aanvaller wordt aan veel Europese clubs gelinkt, waaronder Ajax. Zowel Marc Overmars als Erik ten Hag is gecharmeerd van de speler. "We hebben elke dag wel even telefonisch contact. Of hij met zijn speelstijl geschikt is voor Ajax? Cristian is een goede speler, maar ik ben niet de verantwoordelijke persoon om dit soort spelers aan te trekken," toont de Argentijnse Aja- cied zich een talentvol politicus. Cristian Pavon Lisandro Magallan werd in juni medisch gekeurd door Ajax. Zes maanden later werd hij officieel Ajacied. In de tussenliggende peri ode vroegen vele supporters zich af hoe de transfersoap nou in elkaar stak. SV Ajaxlid Pascal Ros vroeg het Magallan maar op de man af. "Samen met mijn zoon Julen bezocht ik de wedstrijd FC Bar celona-Boca Juniors in augustus. Een leuke wedstrijd, alleen deed Lisandro helaas niet mee," vertelt Ros. "Een dag later gingen we de stad in en kwamen we uit bij Hotel Majestic. Daar liepen mensen in kleding van Boca. Ik vroeg of de spelers hier logeerden en dat werd snel bevestigd. Toen bleven we even wachten op Lisandro. Na een uurtje kwam hij naar buiten. Hij ging op de foto met ons en voor hij de spelers bus instapte fluisterde ik in zijn oor: 'Kom naar Ajax.' Hij keek me even aan, lachte en stapte daarna de bus in. Ik ben benieuwd of hij zich dat nog herinnert." Magallan, met grijns: "Ik herinner me dit moment zeker nog. Ik herken hem. Ik antwoordde Pascal volgens mij dat we elkaar in december weer zouden zien." (SZ) Wat in de twee wedstrijden tegen sc Heerenveen en Feyenoord óók opviel: Lisandro Magallan speelt altijd netjes met zijn shirt in het broekje. "Dat komt voort uit de cultuur van de Argentijnse voetbalbond. Bij de nationale jeugdelftallen was het verplicht zo te voetballen. Sindsdien heb ik dat als gewoonte overgenomen."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2019 | | pagina 11